Головна » 2017 » Листопад » 26 » Від задатків до здібностей – творимо особистість у сучасному суспільстві.
08:00
Від задатків до здібностей – творимо особистість у сучасному суспільстві.

 

Під таким гаслом у школі проведено творчу майстерню для учнів 8-9 класів під час тижня основ здоров’я та християнської етики вчителями Юзишин М.М. та Завідією Н.Я.

Готуючись до заходу учні 9-А класу Дадак Тетяна , Дадак Мирон, Анастасія та учні 9-Б класу Баран Юлія, Крисова Аліна, Пирожик Олег, Василина Павло розробляли свої проекти щодо створення молодіжних організацій у школі:

«Ми створили нашу молодіжну організацію “Добро починається з тебе”, для того щоб допомагати нужденним людям. Хто хоче приносити користь людям, той навіть із зв’язаними руками може зробити багато добра» – ділилися своїми напрацюваннями Дадак Тетяна та Дадак Мирон.

«Головне - розуміти сенс свого життя. Сенс життя простий - будь людиною. Ми хочемо створити усі умови для розкриття талантів та творчого,спортивного і організаційного потенціалу молоді. А ще відновити патріотичний дух» – ділилася своїми напрацюваннями  молодіжної організації «Юний дух» -  Ходак Анастасія – учениця 9-А класу..

«В Україні до тварин ставляться, як до речей. Людина може взяти собаку, а через якийсь час – "відвезти в село", прирікаючи на бродяжництво та небезпеку. Основна причина стрімкого зростання кількості собак на вулиці – це неправильне поводження людей з тваринами.» Тому просвітницька робота серед населення та пошук шляхів вирішення перевезення бездоглядних тварин у притулок  - основна мета молодіжної організації «Допомога безпритульним тваринам» - учні 9-Б класу Баран Юлія та Крисова Аліна.

Яскравим прикладом прояву своїх творчих  здібностей була наша гостя – доцент кафедри екології НЛТУУ, кандидат біологічних наук Оліферчук Вікторія Петрівна, яка представила дітям результати  своєї багаторічної роботи «Комплексний біологічно-активний препарат для регуляції розвитку та росту рослин на основі спорової суспензії грибів-мікоризоутворювачів, що містить біологічний об'єкт, а саме гриб, який відрізняється тим, що містить рідкий споровий концентрат гриба Tuber». Із слів Вікторії Петрівни за допомогою цього гриба :

«За рахунок підтримання балансу бактерій та грибів у грунті ми сприяємо створенню  умов для оптимального живлення рослин та стабілізуємо процеси мінералізації та гуміфікації грунтів. Ми відновлюємо потрійний симбіоз  : рослина-гриб-бактерія застосовуючи мікоризацію рослин.Здорові рослини роблять грунт здоровим. Вироблення рослиною цукрів – інвестиція для гармонійного розвитку впродовж всього вегетаційного періоду.

Ми створюємо умови для правильного розподілу цукрів рослиною. У природі комахи - організми, які поїдають відходи. Комахи спілкуються з рослиною в інфрачервоному  спектрі. Вони знають, які з рослин хворі,  і нападають на слабкі особини до того, як люди їх зберуть. Ми створюємо умови, щоб рослини масово не хворіли, і маючи хороший імунітет чинили опір  нападам комах. Хвороби - зброя в природі, яка спрямована на знищення хворих рослин. «Комахи - збирачі сміття, а хвороби - команда прибиральників».

Їх завдання - знищити нездорові рослини перш, ніж їх з'їдять тварини або люди. Ми створюємо  такі умови, щоб рослини не хворіли. Бур'яни - барометр здоров'я грунту. Культурні рослини мають інші потреби в живленні, ніж бур’яни. Ми створюємо умови для оптимального  росту  культурних рослин, а бур’ян гине сам.»

У підсумку: якщо мікоризи гриба Tuber ( трюфель) розвести у себе на городі , господарю не потрібно буде вносити жодних органічних і, звичайно, жодних хімічних добрив – а врожайність культур буде велика.

Керівник християнсько-екологічного центру на Розточчі Горбань Любов Ігорівна звернулася до дітей із проханням прислухатися до своїх задатків, не соромитися випробовувати себе у будь яких дослідженнях, проявляти свої здібності на користь природі і звичайно для покращення власного життя.  

У заході брали участь наукові співробітники заповідника Розточчя Ігор Гнатович Хомин та Оксана Степанівна Скобало.

У підсумку учні  започаткували акцію «Зроби добре діло проявивши свої здібності»,  створивши  Дерево намірів. І якщо і ми будемо активними то сподіваємось воно заквітує у нас гарним цвітом добрих справ. Чекаємо!

 

Завідія Н.Я.

Юзишин М.М.

 

 

Категорія: Завідія Наталія Ярославівна | Переглядів: 166 | Додав: Leonid