Головна » 2016 » Грудень » 2 » Виполюймо мовний бур’ян
11:40
Виполюймо мовний бур’ян

Тлуста О.П.

29 листопада вчителі-словесники Івано-Франківської школи запросили колег на просвітницький семінар «Культура мовлення».

Зрозуміло, що культура мовлення – це поняття не тільки мовознавче, а й психологічне, педагогічне, естетичне. Тому таку зацікавленість проявили педагоги до даної теми. Адже, в першу чергу, вчитель повинен культивувати рідне слово.

Н. М. Волошин, вчитель української мови та літератури, підготувала презентацію «Культура мовлення».

До слова скажемо, що семінар проходив в оновленому кабінеті інформатики (завідувач Тиховська О.А.). Аби не відставати від вимог сьогодення, сучасний вчитель працює в умовах інтернет-технологій, прагнучи створити позитивну мотивацію й досягти успіху.

Доповідач відмітила, що незважаючи на прогалини в усному і писемному мовленні, суржикацію, все-таки сучасна динаміка мовної ситуації в Україні – очевидна. Українська мова на повний голос заявила про себе як про природний і основний засіб комунікації українців, а також представників інших етносів.

Нині модно бути українцем і спілкуватися українською, що демонструє зростання національної мовної свідомості людей.

У цьогорічному конкурсі ім. П.Яцика, що дарує повагу до себе мільйонам українців, взяло участь рекордне число учасників.

Тлуста О.П. доповнила, що усім нам разом і кожному зокрема варто дбати про те, як мріяв Франко, щоб нестертий слід нашої мови записати між культурні мови народів світу.

І це робити треба щоденно, вміло. Наш порятунок – у свідомому ставленні до власного мовлення, у самоконтролі, у почутті відповідальності за рідне слово.

Тільки дотримуючись мовних норм у навчально-виховному процесі, можна уникнути згубного впливу суржику, який підступно проникає у різні ділянки мовної системи. Реалізуючи Шевченків Заповіт «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь», намагатись не допускати витіснення своєї мови з жодної галузі суспільного життя.

Учасники семінару отримали пам’ятку «Найголовніші поради з культури українського мовлення».

Людину пізнають за її словом, а гончарський вибір – за його випробуванням вогнем. Людське слово – не горобець, вилетить – то не спіймаєш. Людина слово мовить – оголює свою сутність і душу.

Наша мова – наша духовна одіж, наше духовне обличчя, наша духовна вартість.

Іван Богослов казав, що Бог – це любов. Мова людська має найцінніше, найсвітліше, найвагоміше, найприємніше слово. Це, без сумніву – любов. Любімося!

 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 596 | Додав: Leonid