Головна » 2018 » Квітень » 3 » Впровадження в освітній процес проекту «Вчимося жити разом»
07:39
Впровадження в освітній процес проекту «Вчимося жити разом»

 

«Вчимося жити разом»

Наша школа продовжує впровадження нового та сучасного в освітній процес. Донести почуте та побачене на весняних канікулах до своїх колег –  основне завдання вчителів, які проходили курси тренерів у ЛОІППО в рамках проекту «Професійний розвиток педагогічного працівника».

 Під гаслом «Вчимося жити разом» у нашій  школі другого квітня проведено тренінг для педагогічного колективу, на якому ознайомлено вчителів із впровадженням в освітній процес проекту «Вчимося жити разом».

Необхідним елементом сучасної якісної освіти та ефективних профілактичних програм є розвиток громадянської компетентності учнів з точки зору формування громадянських цінностей, установок, ставлень. Українські діти особливо потребують цього через складну політичну, соціально-економічну, епідемічну, екологічну та демографічну ситуацію у країні.

Головною ознакою сучасного підходу до навчання є зосередження на потенціалі та позитиві. Ґрунтуючись на принципах особистісно зорієнтованого виховання, цей підхід дає змогу задовольняти базові потреби учнів у спілкуванні, емоційному контакті, повазі до особистості, самоповазі, дружбі, товариськості, належності до групи, набутті нових знань та вмінь для пізнання себе і світу, успіху, визнанні, творчій самореалізації.

Позитивна самооцінка, самоконтроль, керування стресами, мотивації успіху і гартування волі, аналіз проблем і ухвалення виважених рішень, критичне і творче мислення, вміння вчитись, ефективне спілкування, співчуття, розв’язання конфліктів, протистояння негативним соціальним впливам тощо.

 В основі  методики  проекту «Вчимося жити разом» — повага до загальнолюдських цінностей і захист прав людини. Проект налаштовує на усвідомлення своїх прав і обов’язків, розуміння прав інших людей і повагу до них, виховує гідність, миролюбність, справедливість, колективізм, почуття відповідальності, впевненість у власних силах, толерантність (визнання того, що всі люди різні, але усі мають однакові права, і кожен має право на висловлення своєї думки, яку оточуючі зобов’язані поважати.

Навчання у проекті «Вчимося жити разом побудоване на формуванні життєвих навичок. Життєві навички - низка психологічних і соціальних компетентностей, які допомагають людині ладнати зі своїм внутрішнім світом і будувати продуктивні стосунки із довколишнім. Навчання життєвих навичок є необхідним елементом високоякісної освіти.  Людина, яка вправно володіє необхідними до вимог часу життєвими навичками - конкурентоспроможна на сучасному  ринку праці.

Дорослі повинні пам’ятати, що сьогодні соціальне оточення дитини є основним джерелом її розвитку. Інакше кажучи, все, чого навчиться дитина, мають дати їй люди, які її оточують.

Організатори дякують за активну і творчу співпрацю педагогічному  колективу під час тренінгу. Особлива подяка Гандзюк Л.І, Білоус О.М., Лозинському В.М., Самотеї Н.А., Ізбянській С. А., Острокостовій Л.В., які найбільш активно презентували роботу своїх команд.

До нових зустрічей…

Завідія Н.Я.

 

Категорія: Опорна школа | Переглядів: 242 | Додав: Leonid