Головна » 2016 » Грудень » 14 » З Центру Інноваційної Освіти – до нової української школи
14:40
З Центру Інноваційної Освіти – до нової української школи

Нечай М.І.

Відповідно до плану роботи Центру Інноваційної Освіти ‘’Про.Світ,, відбувся третій модуль навчання у м. Києві для вчителів опорних шкіл з 08.12 по 10.12.

Команду Івано-Франківської школи представляли: директор школи М. Р. Ліскевич-Карпа, вчитель географії М. І. Нечай, вчитель хімії О.В. Окулова. Під час навчання команда ‘’Про.Світ,, акцентувала увагу на викликах, які стоять перед освітою в Україні сьогодні. А саме; що освіта зараз в процесі реформ. Вони відбуваються не так швидко, як би нам хотілося. До викликів сьогодення віднесено: все ж ту бюрократію, велику кількість вимог, невизначенність, погану інфраструктуру, неефективне фінансування та інші. Проте зміни завжди повільні. Водночас роль кожного вчителя, кожного директора зараз дуже важлива. Адже саме вони формують культуру взаємодії на місцях та впливають на кожного учня.

На заняттях у форматі тренінгів обговорено бачення школи: освітня цінність для громади, інфраструктура і мотивації різних гравців для розширення освітнього простору.

Відбувся також діалог з коллегами про формування стратегічної візії школи на основі персональних позицій, ідей.

Сформовано в ході модуля план роботи школи до кінця навчального року із часовими рамками та відповідальними сторонами. Цей план відповідає на кілька важливих питань:

1.Де школа знаходиться зараз;

2.Які пріорітети розвитку на найближчий рік бачить керівництво та колектив школи;

3.Як реалізувати ці пріорітети та цілі.

Цей документ має на меті допомогти школі подивитися на власний розвиток у найближчий час у новому форматі, зважаючи на сильні та слабкі сторонни, можливості та виклики, які стоять перед школою.

Великі враження на учасників модуля справила екскурсія до Новопечерської школи-новітнього навчального закладу, лідера інноваційної освіти в Україні. Школа навчає дітей за українською програмою освіти, поєднаною з провідними світовими методиками викладання. Ми побачи, що у Новопечерській школі є все необхідне, цікава навчальна программа, кваліфіковані вчителі, спорт-майданчики і т.д..

Проте, найцінніші наші враження та спогади про наших коллег-учасників проекту,вчителів з усієї України: толерантних, розумних, креативних, високопрофесійних, з якими було так приємно спілкуватися, вести діалоги, будувати конструктивні плани. Нас об’єднала єдина ціль: створити сучасну українську школу, яка б давала поштовх до формування вільних особистостей, готових до викликів нашого часу.

Отож, хай щастить усім нашим друзям в реалізації спільних цілей та мети!

 

Категорія: Опорна школа | Переглядів: 265 | Додав: Leonid