Головна » 2018 » Березень » 19 » Зустріч голів методичних об’єднань початкових класів Яворівського району на теренах Жовківщини
11:12
Зустріч голів методичних об’єднань початкових класів Яворівського району на теренах Жовківщини

 

Одним з основних напрямків розвитку сучасної освіти є використання інноваційних технологій навчального процесу. Їх використання допомагає вчителю підвищити мотивацію учнів, більш раціонально побудувати процес навчання. Це й зумовлює необхідність для вчителя самому постійно вчитися.

Однією з таких технологій, що допомагає учню не тільки засвоїти певний обсяг знань, а й сприяє його розвитку особистісних якостей, є технологія формування та розвитку критичного мислення.

У контексті даної теми 14 березня пройшла   зустріч голів методичних об’єднань  району.  Засідання відбулося на теренах Жовківщини у місцевій школі №3. Організувала даний захід  методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської  РДА  Уляна Глова. Від Опорного закладу ,,Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка’’  були запрошені голови методичних об’єднань М.Ткачик, І. Кухар, О.Самотій та І. Косач.

Присутні обговорили питання «Розвиток критичного мислення на уроках в початкових класах". Було  проведено майстер-клас для учасників, на якому вправи «Гронування», «Кубування», «Асоціативний кущ», «Сенкан», «Письмо в малюнках» та інші проводились  практично.

Вчитель першого класу Надія Злотко ознайомила з проектом «Інтелект України». Сутність цього проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями. Головне - набуття нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці. Також - розвитку пізнавальних процесів: сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.

Програма розроблялася в такий спосіб, щоб, враховуючи вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв'язкам, засобам наочності та відеоматеріалам, об'єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.

Пані Надія продемонструвала уривки презентації відеоматеріалів, поділилася власним досвідом у проведенні уроків.

Після плідних занять, для бажаючих ознайомитись із чудовим та загадковим містом Жовква, була організована експрес-екскурсія, яка перенесла нас в історичне минуле…

Педагоги Яворівщини  висловили вдячність за цікаво проведений час, здобуті корисні та потрібні знання й навики.  Сподіваємось, що попереду  нові зустрічі, семінари, тренінги в нових форматах.

Майя Ткачик

Категорія: Опорна школа | Переглядів: 84 | Додав: Leonid