Головна » 2017 » Грудень » 16 » Зустріч із легендарним полярником Ігорем Диким
17:17
Зустріч із легендарним полярником Ігорем Диким

 

Дикий Ігор Васильович — відомий український зоолог та полярник, учасник трьох антарктичних експедицій. Кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка ділився враженнями та знайомив учнів із власними дослідженнями природи та життя на материку Антарктида, а найцікавіше, це з умовами дослідження материка на українській станції в Антарктиді ім. Академіка Вернадського. Учні з захопленням дивилися відеозаписи життя тюленів, пінгвінів, руйнування айсбергів та південного сяйва.

На згадку Ігор Васильович залишив для вивчення на уроках географії частинку Антарктиди ( лишайники: уснею антарктичну та кладонію, пірїну пінгвіна та морського їжака антарктичного), а також герб антарктичної станції ім. акад. Вернадського.

Відомий український зоолог і полярник Ігор Дикий обрав собі професію дуже рано — коли тринадцятий минало. І які б кризи не струшували глобальну економіку чи його приватний простір, він завжди залишався вірним собі. І, напевно, саме через цей, такий на перший погляд простий життєвий вибір йому все вдається.

А водночас легких шляхів пан Ігор не шукає. Теми для наукових робіт обирає такі, що чує від колег: «Це неможливо! Ти не впораєшся!» А, до прикладу, шляхи для власних мандрівок теж креслить далеко не туристичні — Альпи і Аляска, Кавказ і Південна Америка.

…Одного разу близько півночі за київським часом у його домівці пролунав телефонний дзвінок. Турбували з Києва: «Є можливість стати учасником експедиції в Антарктику. Маєш часу на відповідь до завтрашнього ранку!» Ясна річ, погодився. І був там уже тричі. І каже, що залюбки поїде вчетверте.

Успішний українець Ігор Дикий вважає, що розуміти світ просто — потрібно краще з ним познайомитися. «Що більше мандруєш, читаєш, пізнаєш, — усміхається, — то меншою видається земна куля».

Своїх дітей він найперше вчить бути самими собою, не вдягати масок і не підлаштовуватися під світ. Каже, що займатися у житті тим, що тобі не подобається, — найбільша помилка сучасної людини. І такі акценти у вихованні — не теоретичні, а взяті з власного досвіду.

«У тринадцять, коли я був підлітком і не мав ще комп’ютера, читав пригодницькі книжки. Це були чудові романи Жуля Верна, Артура Конана Дойля, інших авторів. Я заплющував очі і……» ПРОДОВЖЕННЯ ЧИТАЙТЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ

https://theukrainians.org/ihor-dykyi/

Дякуємо науковим працівникам заповідника Розточчя Горбань Любов Ігорівні та Хомину Ігору Гнатовичу за сприяння візиту Ігора Васильовича в нашу школу. І, звичайно, велике спасибі самому гостю, та з нетерпінням чекаємо слідуючих зустрічей , де сподіваємось почути та побачити Альпи і Аляску, Кавказ та Патагонію.

 

Категорія: Завідія Наталія Ярославівна | Переглядів: 165 | Додав: Leonid