Головна » 2016 » Вересень » 22 » Зустріч учителів – словесників із українським письменником та журналістом Мирославом Дочинцем
03:23
Зустріч учителів – словесників із українським письменником та журналістом Мирославом Дочинцем

Ольга Тлуста

 

До сучасних українських письменників, яких варто читати, обговорювати, а найважливіше розуміти належить Мирослав Дочинець.

Тому такою теплою, простою й задушевною була зустріч з письменником в актовій залі Новояворівської міськради.

Серед шанувальників творчості закарпатського письменника були і філологи школи Борис З. С. і Тлуста О. П.

Мирослав Дочинець є автором книг «Многії літа. Благії літа», «Лис у винограднику», «Вічник», «Криничар», «Горянин» та багато інших творів, які не залишають читача байдужим. У його прозі знайдемо джерельне начало, вишукану образність, прекрасну мову, цікаві сюжети.

Нещодавно побачив світ новий роман «Мафтей».

В основу твору лауреата Шевченківської премії лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети середини ХІХ століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а, може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу свогочасної доби…

Мирослав Дочинець, як народжуються сюжети нових книг, висловив свою позицію щодо подій в Україні, пов’язаних з Євромайданом та війною на Сході, розповів про видавничу діяльність.

Що ж до вражень від зустрічі,скажемо: щаслива людина, яка відкриє для себе книгу.

Учасники зустрічі мали можливість придбати книжки та отримати автограф.

Щиро дякуємо методисту відділу освіти М. Пономарьовій та директору Краковецької школи М. С. Кропивницькому за організовану приємну і корисну зустріч з талановитим майстром художнього слова, нашим сучасником.

 


 

Для довідки

Мирослав Іванович Дочинець (3 вересня 1959, місто Хуст Закарпатської області) — український письменник і журналіст. Член Асоціації українських письменників (з 2003 року)

Народився в сім'ї вчителів. Батько Іван Юрійович закінчив із відзнакою філософський факультет Київського університету, але мусив учителювати в школі-інтернаті й ПТУ, оскільки відбув шість роківГУЛАГу за націоналізм. Мати викладала географію.

Друкуватися почав з шостого класу в дитячих виданнях. Був переможцем конкурсів юних літераторів.

1977 року вступив на факультет журналістики Львівського університету. Під час навчання був членом редколегії університетської багатотиражної газети «За радянську науку», згодом — редактором газети «Джерела». Професійну журналістську роботу розпочав 1982 року в газеті «Молодь Закарпаття».

1990 року заснував у Мукачеві газету «Новини Мукачева». У цей час також працював власним кореспондентом газет «Карпатський край», «Срібна земля», «Фест». Друкувався у всесоюзних та республіканських часописах «Комсомольская правда», «Известия», «Україна», «Людина і світ», «Ранок», «Радянська жінка», «Літературна Україна», «Молодь України».

1998 року заснував у Мукачеві видавництво «Карпатська вежа», в якому як головний редактор і директор підготував і видав упродовж п'яти років понад 100 видань.

Одружений, має дітей, внуків. Вирощує фруктовий сад із близько 200 дерев, різні сорти винограду. Спорудив два будинки: один для сім'ї, а інший — для творчості. «... Щоб час від часу усамітнюватися, писати там і бути ближчим до природи... А ще для того, щоб можна було приймати там своїх дітей і онуків. У мене немала родина!»[1]

Автор книг:

 • «Гірчичне зерно» (1989),

 • «Оскал собаки» (1991),

 • «Мукачево і мукачівці» (1994),

 • «Мункачі з Мукачева» (1995),

 • «Роса на фігових листках» (1995),

 • «Він і вона» (1996),

 • «Дами і Адами» (2002),

 • «Гра в ляльки. Жіночі історії» (2003),

 • «Куфрик з фіглями» (2003),

 • «Карпатський словоблуд» (2004, у співавторстві),

 • «Енциклопедія Мукачева в іменах» (2006, у співавторстві з Василем Пагирею) та інших.

 • «Руки і душа та інші невигадані жіночі історії» (2011), ISBN 966-8269-06-3

 • «Многії літа. Благії літа. Заповіді 104-річного Андрія Ворона — як жити довго в щасті і радості» (2010, книжка ввійшла до шістки найпопулярніших видань за рейтингом «Книжка року-2010»)

 • «Вічник. Сповідь на перевалі духу» (2012, Книга висунута НСПУ (2011 р.) на здобуття Національної премії Т. Г. Шевченка)

 • «Бранець Чорного лісу» (2012)

 • «Криничар» (2012)

 • «Горянин. Води Господніх русел» (2013)

 • «В'язень замку Паланок» (2013)

 • «Світован. Штудії під небесним шатром» (2014)

Про свою творчість Дочинець каже таке: «Кожного разу, починаючи книгу, до кінця я навіть не знаю, чим вона закінчиться. Чесне слово! Я живу серед своїх героїв, вони ведуть мене за собою та щоразу чогось вчать. Тобто кожен роман — це конспект певного духовного піднесення».

Часто порівнюваний із бразильським письменником Пауло Коельйо. Сам Дочинець запевнив, що змирився із цим порівнянням. «Хоча, на мій погляд, порівняння — це завжди смішно. Тим більше, у світі творення, де кожна людина настільки індивідуальна!».

Що ж до враження від творчості бразильця Дочинець сказав: «Я не знайшов там риси, які мушу знайти у кожній книзі... Це ж такий собі легкостравний літературний коктейльчик із різних вчень, релігій та духовних систем. І все це упаковано в якусь таку пригодницьку історійку для дуже посереднього читача».

 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 201 | Додав: Leonid