Головна » 2017 » Грудень » 18 » Зустріч з Марією Помірчою
05:49
Зустріч з Марією Помірчою

 

На запрошення творчої групи вчителів (керівник Волошин Н. М.) у школі відбулася зустріч з талановитою землячкою, поетесою, цікавою особистістю Марією Помірчою.

Марія Павлівна не вперше на зустрічах у нашій школі і завжди радо відгукується на запрошення, адже спілкування з читачами є однією з найважливіших частин письменницького буття.

На цей раз збіркою «Біла легенда» поетеса презентувала себе нову – з аркушем паперу, пером та фотоапаратом. Кожна сторінка книги – це конкретний живий образ, підсилений лірикою, а навіть гумором. Зміст світлин і поетичних рядків стверджує: таку книгу могла створити людина, захоплена любов’ю до життя, залежна від краси, багатства слова та природи.

Природа – Людина – Життя – наскрізна тематика поезій.

Тому вдалим був задум провести таку зустріч в екологічному кафе, до якого запросили члени гуртків «Екологічне краєзнавство», «Юні екскурсоводи» (керівники Тиховська Д.І.,        Плесак С.М., Тиховська О.А.)

До оформлення залу кафе долучились учні  під керівництвом вчителя трудового навчання Шпінь Л. Я. Творчі пано, виготовлені з натуральних матеріалів, на природничу тематику створили атмосферу креативності та затишку.

Окремо треба сказати, що частували гостей домашнім варенням та власною випічкою.

На фоні ліричної мелодії учні 8-9 кл. Данильчук  Д.,  Савчук В., Георгішенко Л., Гунька С., Кавас В., Луньо М., Боянівська В., Кучма Ю., Дадак Т., Степаняк Ю. читали поезію Марії Помірчої.: «Що? Де? Коли?», «Життя», «СЛіД», «Утвердження», «Філософія природи», «Бездумність», «Рай неземний», «Жоржинова палітра» та ін.

У своїх віршах поетеса напрочуд гармонійно і любляче спілкується з природою, тонко і глибинно відчуває її, і передає цю красу у багатій образній мові.

У передмові до книги «Біла легенда» автор відмітила: якими законами керується природа, що у неї все узгоджено, філігранно-витончено. Вона скульптор, художник, архітектор, музикант, дизайнер… в одному. Шукаємо у собі відповіді і кожне заглиблення виносить нові і нові запитання. А вона, ніби розгадавши наміри, промовляє: «Я перед тобою, людино, усіма живими істотами, які заселяють неповторні краєвиди води і суші, явищами пір року і погоди. Вибирай, дивися, слухай і насолоджуйся»

Ведуча зустрічі вчитель української мови та літератури Тлуста О. П. подякувала М. Помірчій за нагоду доторкнутися чистого і натхненного джерела іі творчості і побажала щораз яскравішого розквіту її таланту і неповторного злету уяви у слові і світлині.

О. П. Тлуста

 

 

Переглядів: 159 | Додав: Leonid