Головна » 2017 » Вересень » 19 » Зустріч з письменником Василем Шклярем
12:42
Зустріч з письменником Василем Шклярем

 

Творчість Василя Шкляра викликає велике зацікавлення у сучасників.

Тому справді визначною мистецькою подією в селищі можна назвати дивовижну зустріч з одним із найпопулярніших та найулюбленіших письменників країни, «батьком українського бестселера», журналістом Василем Шклярем.  

В.Шкляр – автор низки творів: «Тінь сови», «Ключ», «Кров кажана», «Маруся», а знаменитий роман «Залишинець. Чорний ворон» приніс йому широку славу та найпрестижніші нагороди. Саме за цю книжку авторові було присуджено Шевченківську премію, однак Василь Шкляр, уперше в історії цієї державної нагороди, не прийняв її на знак протесту проти антиукраїнської гуманітарної політики тодішньої влади.   

В історії від Шкляра відображуються події майже сторічної давнини, проте вона багато в чому співзвучна з нашим сьогоденням.  Відтак «Чорний ворон» і «Маруся» є своєрідними навчальними посібниками у вихованні національної самосвідомості й патріотизму.

Свідченням цього є переповнений зал, який об’єднав молодих і літніх людей, юнаків та дівчат місцевого училища та школи, які захоплено слухали відверті думки письменника про країну, націю, посадовців, розуміючи, що автор не тільки озвучує їх, а й принципово діє.

А далі Василь Шкляр презентував свій новий повстанський роман «Троща». За словами автора цей роман написаний на документальній основі. Він використав родинні архіви упівців та спогади, зокрема поспілкувався із сотенним Мирославом Симчичем.

«Книга розповідає про важкий період боротьби УПА, коли вона вже припинила широкомасштабну діяльність та змушена була відійти у підпілля. Основною темою роману є тема зради» –  зазначив письменник. Історію, яка лягла в основу книги, знайшов на Тернопільщині, у місцевості, де колись вороги влаштували облаву на упівців.

Василь Шкляр додав, що роман розпочинається з того, як бандерівець, що відсидів 20 років у радянських таборах, повертається в Україну. Там дізнається, що його товариш з УПА, який загинув на його очах у 1947 р., виявляється вижив та перейшов на бік радянської армії. «Я кажу, що це зрада, яку не можна виправдати, але можна по-своєму зрозуміти», –  підсумував автор.

Зустріч нікого не залишила байдужим і віримо, що коло прихильників творчості Василя Шкляра значно збільшилось. Адже, щоб осягнути нюанси свого часу, потрібно читати якісну художню літературу тої країни, в якій живеш.

     

Категорія: Суспільство | Переглядів: 304 | Додав: Leonid