Головна » Статті » Накази

Наказ

Управління освіти, молоді та спорту

Яворівської районної державної адміністрації


Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ст. ім.. І. Франка

смт Івано – Франкове


Наказ


29.05.2013р. №_____Про підсумки проведення предметних тижнів

з української мови, історії, математики, біології,

англійської мови, основ здоров’я, світової літератури,

географії, трудового навчання.

Завдання школи – навчити жити. Ми повинні виховувати людину,здатну створити своє власне життя, здатну до самовизначення. Учні, які раніше озброювались лише системою знань, умінь і навичок, сьогодні повинні бути підготовлені до життєдіяльності, здатні активно і творчо працювати, діяти, саморозвиватися     та вдосконалюватися  інтелектуально, морально і фізично. А це, фактично, і є виконання Закону України «Про Освіту», де говориться: «Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей; формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями».         

Саме так  визначаються першочергові завдання педагогічного колективу. Зрозуміло, що саме за умови достатньої сформованості різноманітних інтересів, знань, умінь, життєвого досвіду особистості, мотивів на успішність у шкільному віці учень долучається з інтересом до навчання, праці та моделює наслідки власної майбутньої життєтворчості. Отже, життєва компетентність дітей – основа розвитку особистості.   

А результат навчання повинен забезпечити кожен учитель зі свого предмета на кожному уроці, плануючи навчальний процес – не тільки як процес засвоєння знань, оволодіння вміннями й навичками, але й процес формування компетентностей кожного учня, виховання його особистості, розвитку його суспільно-соціальної й творчої активності. Одним з таких факторів і є «Предметний тиждень».

Предметні тижні – це тижні тісної співпраці вчителів та учнів. Зусилля вчителів з організації позакласної роботи позитивно позначаються на результатах навчання з української мови, історії, математики, біології, англійської мови, основ здоров’я, світової літератури, географії, трудового навчання. Відбувається поглиблення,  розширення і систематизація знань учнів.

Предметні тижні приносять незабутні враження не лише тим учням,  які вже вивчають дані предмети,  а й тим,  які незабаром будуть це робити. Різноманітні фізичні явища,  досліди,  прилади, творити цікаві речів власними руками викликають неймовірне захоплення,  а також заохочення до вивчення даних предметів.

Тиждень біології пройшов на високому методичному рівні. Під керівництвом вчителя біології Тиховської Д.І. було проведено екологічну конференцію, яку підготували учні 11 класу Бубняк І. про «Основні джерела антропогенного забруднення довкілля» та Алексюк А. «Екологічні проблеми міст України»; також учні створили звітний буклет «Екологічне виховання молоді. Сучасність і традиції». Проведено виховний захід «Збережи красу весни» в якому прийняли участь не лише учні 10 класів, а й учні 3 класів. Дарія Іллівна підготувала акцію «Збережи первоцвіти», виховний захід «Життя дароване людині» (10 кл.), лекцію «Вплив автотранспорту на екологію атмосферного повітря та здоров’я його мешканців», акцію «Будинок для птахів» (9 кл.). Вчитель біології Ольшанська О.Р. підготувала та провела такі заходи: інтелектуальне шоу «Найрозумніший випускник» (11 кл.), конкурс «Що знаєте ви про рослинний і тваринний світ рідного краю?», екологічний брейн –ринг «Захоплюючий світ природи» (7 кл.). Молодий вчитель біології Худоба М.В. підготувала та провела дидактичну гру для учнів 8-го класу на тему «Орнітологічний ключ».

Тиждень географії в школі було проведено з 15. ІV по 20. ІV 2013 року.

Усі заходи, проведені протягом тижня сприяли вдосконаленню географічних знань, активізації пізнавальної діяльності учнів, їх екологічному, естетичному вдосконаленні, а також дбайливому ставленні до природи рідного краю.

Учні школи ознайомилися з планом проведення заходів на яскраво оформленому оголошенні.

Було проведено конкурс плакатів «До Дня Землі». Найактивніші класи, які представляли плакати: 6-А; 7-А; 8-А (Савка В., Тураш А.); 8-Б (Рак Х., Когут Ю., Лишак В.).

Протягом тижня відбулися зустрічі з цікавими людьми. А саме: учні 9-В класу провели зустріч з науковим співробітником пророднього заповідника «Розточчя» - І. М. Горбанем на тему: «Орнітофауна південного Розточчя».

Учні 9-А класу провели цікаву зустріч з директором ТОВ «АВЕ Львів» п. О. Гайовишиним про проблеми утилізації твердих відходів. Студенти екологічного гуртка ЛНУ ім. І. Франка презентували для учнів 7-х класів проект про утилізацію батарейок.

Під керівництвом вчителя географії О. В. Кропельницької у 6-В класі було проведено загальношкільний захід на тему: «Ми і природа».

Між учнями 6-А і 6-В класів було проведено гру-конкурс «Лісова подорож». (Вчителі: Нечай М. І., Кропельницька О. В.). Особливо відзначилися учні, які виявили кмітливість, творчість і знання: Бойко А., Яценко Т., Вишинський Д. (6-В), Городна О., Лісова С., барандій С. (6-А кл.). Команди були нагороджені призами і подяками.

Учні 7-А, 7-Б класів разом з вчителем Нечай М. І. та провідним фахівцем з екологічної освіти Яворівського НПП С. М. Плесак провели заходи на тему: «Весняне пробудження природи» та «Приліт птахів».

Тиждень англійської мови відбувся згідно плану. Для учнів 5-х і 6-х класів було проведено граматичну вікторину та КВК на тему: «Країна граматика».Учителі Білоус О.М.,Самотея Н.А.,Параняк Л.М. підготували цікаві граматичні завдання , загадки , ситуації. Серед учнів слід відзначити Приставську Х. , Багрило О. , Ульяновську Б. , Максимів В., Кузик М.учнів 5-тих. кл., Горонну О., Лісову С., Михалейко А., Бойко Р., Бойко А., Іванів Д., Василишин Л., Рибак У., Куруч С., та інших –учні 6-х кл.. Для учнів 7-8 кл. було проведено географічний альманах на тему : « Візит до Британії». Учні 8-х кл. такі як Кадук О.,ТкачикВ.,Ульяновська А.,Майстришин О. , Сай О., Голиборода С. та інші під керівництвом Самотеї Н.А. підготували цікаві розповіді про традиції , географічні та історичні особливості Британських островів. Учні 7-х класів такі як Крилошанська С. , Курілець Я., Фолюш О.,Діжак О.,Перегрим В.,Наконечна М.(учитель Лозинський В.М.) підготували краєзнавчу вікторину.

Учителі Білоус О.М. та Самотея Н.А. провели телеміст на тему: «Молодь в Україні та Британії» для 9-х кл. Трач О., Бобак В.,Кульчицька М., Василишин Р., Чепак М., Смик Я.,Власенко О. та ін. розповідали про життя молоді в двох країнах,сміливо ставили питання один одному ,обговорювали проблемні питання життя молоді ,такі як: освіта,працевлаштування,особисте життя.

Учитель Параняк Л.М. організувала та провела конкурс учнівських про-ектів на тему : «Шлях, який я обираю» з учнями 10-х та 11-х класів. Приймали активну участь учні 10-х кл.: Кузьмич В., Прокопишин Н., Моргач А., Микитин Н. та учні 11-х кл. Макарова М., Горона Л.,Свинар Х.

З метою поглиблення знань учнів з предметів, виховання інтересу до історичних особливостей рідного краю, України та світу в цілому було проведено тиждень історії. Для учнів 9-11 класів вчителі історії Довбій М.І., Підляська З.Б., Дацко О.С. підготували та провели конференцію «70-річчя бойової слави УПА»; історичну дуель «Народження середньовічної Європи» для учнів 7-х класів; історичний калейдоскоп «Щит», який пройшов у вигляді командної гри серед учнів 10-11 класів; серед учнів 9-х класів брейн-ринг «Події історії». 12 лютого для учнів 5-7 класів пройшов аукціон загадок у віршах про князів Київської Русі, який провели Дацко О.С. та Підляська З.Б.. Учнівське братство вирішило провести конкурс історичного малюнку під гаслом «Славне козацтво» для учнів 8-х класів. ТНайактивніші з учасників здійснили поїздку по історичних місцях м. Львова.

Виходячи з вищенаведеного,


НАКАЗУЮ:

1.Оголосити подяку за високу якість проведення тижнів з української мови, історії, математики, біології, англійської мови, основ здоров’я, світової літератури, географії, трудового навчання вчителям Волошин Н.М., Тлустій О.П., Пиріг Л.М., Виздрик І.П., Кухар 1.1.Борис З.С., Марціняк Н.Р., Гембаль С.С., Мороз Т.О., Самотеї Н.А., Параняк Л.М., Білоус О.М., Лозинському В.М.,Довбій М.І., Дацко О.С., Підляській З.Б.Тиховській Д.І., Ольшанській О.Р., Худобі М.В., Завідії Н.А., Нечай М.І., Кропельницькій О.В., Міщанин Н.М., Волошин З.М., Горонній С.Я., Писко Н.Г., Кучмі С.С.

2.Постійно використовувати різні методи і форми при вивченні української мови, історії, математики, біології, англійської мови, основ здоров’я, світової літератури, географії, трудового навчання для виявлення та розвитку творчості учнів, пошуку обдарованих дітей

2.1. Сприяти навчальній, громадсько-організаційній, культурно-мистецькій діяльності учнів.

2.2.Під час планування тижнів розробляти принципово нові форми навчально-виховної діяльності учнів.

3.Контроль на виконання даного наказу покласти на заступника з навчально – виховної роботи В. Сташко.Директор школи М. Ліскевич – Карпа
З наказом ознайомлено:


Сташко В.В.

Волошин Н.М.

Тлуста О.П.

Пиріг Л.М.

Виздрик І.П.

Кухар 1.1.

Борис З.С.

Марціняк Н.Р.

Гембаль С.С.

Мороз Т.О.

Самотея Н.А.

Параняк Л.М.

Білоус О.М.

Лозинський В.М.

Довбій М.І.

Дацко О.С.

Підляська З.Б.

Тиховська Д.І.

Ольшанська О.Р.

Худоба М.В.

Завідія Н.А.

Нечай М.І.

Кропельницька О.В.

Міщанин Н.М.

Волошин З.М.

ГороннаС.Я.

Писко Н.Г.

Кучма С.С.

Категорія: Накази | Додав: (03.07.2013)
Переглядів: 7584