Головна » Статті » Накази

Наказ

Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім.. Івана Франка

смт Івано-Франкове

Наказ

      1. -------------

Про стан відвідування

учнями навчальних занять

за І семестр


Право громадян на освіту є конституційним і зафіксоване в ст. 53 Конституції України. Відповідно до неї, повна загальна середня освіта є обов’язковою. Гарантовані державою права громадян щодо отримання освіти забезпечуються створенням відповідних умов, передбачених Законом України «Про освіту».

Відповідно до Закону України «Про освіту», на виконання наказу МОН України від 04.09.2003 року № 595 «Про вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей», Постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000р. № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» та з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей і підлітків шкільного віку, в школі постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.

Протягом І семестру 2012 – 2013 н.р. ведеться шкільна документація (журнал обліку відсутніх учнів, класні журнали, письмові пояснення батьків, медичні довідки), здійснено моніторинги відвідування учнями уроків.

Класні керівники у журналах заповнюють щодня сторінку обліку відвідування учнями уроків, підбиваючи підсумки кожного місяця. Щоденно соціальний педагог та черговий адміністратор вибірково перевіряють відсутніх на 1,3,7-ому уроках, з’ясовують причини відсутності учнів.

Черговий адміністратор школи систематично виявляє учнів, які запізнюються на уроки або відсутні 1-2 уроки без поважних причин, бере пояснювальні записки, інформує батьків, вивішує список тих, хто спізнився, в інформаційному куточку для роботи з батьками через класних керівників, проводяться роз'яснювальні бесіди про неприпустимість пропусків уроків без поважних причин.

Учні, які тимчасово не відвідували навчальні заняття подають медичну довідку або письмове пояснення про причини відсутності.

Слід вказати, що не всі класні керівники відповідально ставляться до організації контролю за відвідуванням учнями школи по класах . Наслідком цього є велика кількість пропусків їх вихованцями: 11-Б клас -Худик Б .- 36 уроків, Білогрась І. – 27 уроків , .Свищ О – 50 уроків, Дейнека В. -65 уроків., Махновська М. – 122 ур.

9-В клас – Яроцький Н – 62 ур., Гавронський Н.- 56 ур., Юхимів О. – 72 ур.

7-В клас – Кропельницький Б – 116 ур.

7-А клас – Чайковський М. – 97 ур.

У планах виховної роботи, розділі «Індивідуальна робота» не заплановані ефективні заходи, методи та форми роботи з учнями, що пропускають заняття.

На підставі вищезазначеного,


НАКАЗУЮ:

1. Класним керівникам 1-11-х класів, соціальному педагогу, практичному психологу, учителям - предметникам:

1.1. забезпечити постійний контроль за охопленням навчанням учнів та їх відвідуванням навчальних занять;

1.2. активно застосовувати різноманітні форми підвищення мотивації учнів до навчання;

1.3. що уроку контролювати відвідування учнями навчальних занять;

1.4. у кожному конкретному випадку відсутності учнів на заняттях невідкладно з'ясовувати причини, встановлювати місце перебування дитини. Інформувати батьків або осіб, які їх замінюють;

1.5. соціальному педагогу Гриньків Н.Р. у випадку, якщо учень систематично або тривалий час не відвідує школу без поважних причин, посилити профілактичну роботу, а у разі необхідності подавати матеріали до кримінальної міліції у справах неповнолітніх, службу у справах дітей та притягувати до відповідальності батьків;

1.6. активно використовувати педагогічний потенціал батьківських комітетів та громадських організацій для впливу на учнів;

1.7. систематично вести роботу з батьками із роз’яснення правил поведінки та єдиних вимог Законів України «Про загальну середню освіту», «Про освіту».

2. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Шаблінському І.М.:

2.1 розробити алгоритм вихованості учнів;

2.2. забезпечити повноцінну діяльність батьківського всеобучу;

2.3. щомісячно до 10 числа подавати до відділу освіти розгорнуту інформацію про учнів, які не відвідують школу без поважних причин.

3. Практичному психологу Ізбянській С.А..:

3.1. дослідити мотивацію учнів, які без поважних причин допускають пропуски уроків;

3.2. провести роз’яснювальну роботу серед учнів щодо необхідності отримання якісної освіти.

3.3. розробити рекомендації для вчителів, батьків щодо особливостей роботи з дітьми з

низькою навчальною мотивацією;

3.4. надавати психологічну допомогу та вживати заходів для усунення конфліктної ситуації, у разі, якщо причиною невідвідування учнем занять є конфлікт в учнівському колективі;

3.5. Класним керівникам тримати постійний контроль за відвідуванням навчальних занять учнями класу.

4.. Суворо попередити учнів через учнівський щоденник:

  • 11-Б клас -Худика Богдана, Білогрась Івана, Свища Олега, Дейнеку Василя, Махновську Марту;

  • 9-В клас – Яроцького Назара, Гавронського Назара, Юхиміва Олександра;

  • 7-В клас – Кропельницького Богдана;

  • 7-А клас – Чайковського Максима про недопущення надалі пропусків уроків.

6. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.


Директор школи М.Ліскевич-Карпа
З наказом ознайомлено:


І.Шаблінський


Н.Гриньків


С.Ізбянська

Категорія: Накази | Додав: (21.01.2013)
Переглядів: 6445