Головна » Статті » Накази

Наказ

Управління освіти, молоді та спорту

Яворівської районної державної адміністрації


Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ст. ім. І. Франка

смт Івано - Франкове


Наказ


28.05. 2013р. №______


Про підсумки роботи з обдарованими дітьми

в 2012/2013 навчальному році


Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про Малу академію наук і наукові товариства учнів України, затвердженого наказом МОН України № 35 від 11.02.1994 р., Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти, науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.08.2012 № 916 « Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2012/2013 навчальному році», з метою створення сприятливих умов для розвитку інтелектуального і творчого потенціалу талановитих дітей та підлітків, стимулювання творчого самовдосконалення учнів, залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької діяльності, підвищення статусу обдарованих дітей та їх наставників, наказу по школі від 05.10.2011 №106 "Про організацію роботи з обдарованими учнями в 2012/2013 навчальному році” та з метою створення умов для пошуку, підтримки і розвитку інтелектуально і творчо обдарованих дітей, на виконання шкільної програми роботи з обдарованими дітьми «Обдарована молодь», в школі була налагоджена система роботи з обдарованими учнями.

Працюючи над ідеєю розвитку національної школи, педагогічний колектив СЗШ І – ІІІ ст. ім. І. Франка розуміє, що головним у національному вихованні є набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування розвинутої духовності, фізичної досконалості, естетичної, правової, моральної та екологічної культури. Усе це стимулює зацікавленість проблемами обдарованості, творчості, інтелекту, які поступово переростають у послідовну державну політику, спрямовану на пошук, навчання, виховання і розвиток обдарованих дітей та молоді, на захист таланту. Шкільна програма роботи з обдарованими дітьми була спрямована на реалізацію програми «Обдарована молодь», державних стратегій та основних завдань, викладених у цій програмі, розв’язання проблем, пов’язаних з пошуком, навчанням, вихованням та розвитком обдарованої молоді, забезпечення її соціально-педагогічної підтримки, гарантованою державою.

Педагогічний колектив школи доклав значних зусиль для забезпечення результативності навчально-виховного процесу, оволодіння учнями базовими, загально-навчальними вміннями і навичками, які були спрямовані на розвиток індивідуальних здібностей кожної дитини та створення умов для самореалізації. У школі було проведено шкільний етап предметних олімпіад з базових дисциплін. З метою підготовки та участі переможців шкільних олімпіад в олімпіадах районного етапу було складено графік підготовки учнів до олімпіад. Вчителі - предметники проводили підготовку учнів до олімпіад за складеним графіком.

Призерами ІІ туру районних олімпіад з основних предметів стали:

Ясниська Юлія – учениця 6 класу - ІІІ місце з математики, вчитель Міщанин Н.М..

Рябошапка Вікторія – учениця 7 класу - ІІІ місце з фізики, вчитель Дорожівський Ю.М.; Рябошапка Вікторія – учениця7 класу - ІІІ місце з української мови, вчитель Мороз Т.О.;

Уляновська Анастасія – учениця 8 класу - ІІ місце з англійської мови , вчитель Самотея Н.А.;

Бабляк Ірина - учениця 10 класу - ІІ місце з правознавства, вчитель Довбій М.І.;

Гулик Юрій – учень 11 класу - ІІ місце з англійської мови, вчитель Параняк Л.М..

Це свідчить про те, що підготовка учнів до олімпіад проводилася на належному рівні.

Впродовж кількох років учні нашої школи беруть участь в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру». У 2012-2013 н.р. конкурс проводився у два тури. Учасниками І були учні 2-6 класів.

Усього учнів, які взяли участь у конкурсі в листопаді було 97; з них 63 учасники з початкових класів. За результатами «Кенгуру» учасники нагороджені 39 добрими і 12 відмінними сертифікатами. Найбільше учасників у 4-Б 15 учнів(Ткачик М.С.-8 відмінних, 2 добрих сертифікати), 2-А 13 учнів (Самотея О.Б.-9 добрих сертифікатів), 2-В 8 учнів( Яхницька М.П.- 4 добрих, 4 відмінних сертифікати), 3-А 11 учнів (Кульчицька О.Р. - 1 добрий). У ІІ турі конкурсу змагались 95 учнів. З них 27 учнів малої школи. Серед переможців 12 отримали відмінні сертифікати і 38 добрі.

Участь у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» - це перші сходинки до вивчення природи, проведення досліджень, які сприятимуть поясненню фізичних явищ, виробленню нових фізичних гіпотез та теорій. Завдання конкурсу сприяють розвитку спостережливості за навколишнім світом, розвитку логіки та ерудиції, креативності мислення.

В 2012 – 2013 н. р. у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» прийняло участь 46 учасників. Це учні з 7 – 11-х класів.

Учасники по рівнях:

1.Прийняли участь – 27;

2.Добрий – 17;

3.Відмінний – 2. Глова Анастасія уч. 7 класу, вч. Ларкіна Л.І.; Сташко Людмила, Глова Анастасія уч. 7 класу, вч. Ларкіна Л.І..

У конкурсі «Золотий лелека» прийняли участь 65 учнів нашої школи. Золото здобули 7учнів: 11 клас – Гулик Юрій, Бевзюк Іван, Горона Лілія, Бубняк Ірина, Макарова Марія, Алексюк Анастасія; 10клас – Моргач Аліна (вч.Довбій М.І.).

Срібло здобули 14 учнів: 11 клас – Смик Марта, Пришляк Юліана, Фулис Наталя, Кравець Марія, Стрілець Петро; 10 клас – Борівець Роман, Гелант Анна, Прокопишин Марта, Тизьо Марія (вч.Довбій М.І.).; 9 клас – Василишин Роман, Чепак Микола, Кульчицька Марія, Худоба Василь, Власенко Олена (вч.Дацко О.С.).

Також учні нашої школи є не лише постійними активними учасниками й інших конкурсів, але й переможцями. У районному етапі конкурсу читців творів О. Маковея та конкурсу малюнка до Міжнародного дня рідної мови у номінації «Декламація творів Осипа Маковея» (серед учнів СЗШ І – ІІІ ступенів): ІІІ місце – Мартиневський Святослав, учень 9 класу (вч. Волошин Н. М.);

У ІІ турі посіли ІІІ місце: Гунька Софія, та Плесак Назарій, учні 4 класу (вч.Ткачик М.С.).

У районному етапу фестивалю-конкурсу «І слово, і пісня, матусю, тобі» ІІІ місце зайняла Гогоша Тетяна.

На фестивалі-конкурсі для дітей та юнацтва «Різдвяні канікули» ІІІ місце – фольклорний колектив «Щедрик».

У ІІ етапі ІІІ Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т.Шевченка перше місце : Ульяновська Анастасія, учениця 8 класу,Гулик Юрій, учень 11 класу (вч. Борис З. С.). Третє місце: Вишинський Данило, учень 6 класу (вч. Волошин Н. М.);

Андрущишин Анастасія, учениця 7 (вч. Марціняк Н.Р.).

Наша школа є постійним активним учасником районних та обласних змаганнях:

Учні нашої школи вибороли у районних змаганнях з баскетболу (юнаки) – ІІІ місце (вч. Малішевський Ю. П.). Учень 10 класу Когут Арсен – І місце в районних змаганнях з легкої атлетики у штовханні кулі та ІІІ місце в обласних змаганнях з легкої атлетики у штовханні кулі(вч. Пучак М. І.).

Проаналізувавши роботу з обдарованими учнями, можна зробити висновок, що робота з обдарованими дітьми проводилась у школі на належному рівні.

Виходячи з вищенаведеного,


НАКАЗУЮ:


1.Вчителям – предметникам:

1.1. Підвищувати фаховий рівень шляхом проведення різноманітних семінарів, тренінгів.

(постійно)

1.2.Забезпечувати особистісно - орієнтовану підготовку здібних і обдарованих учнів.

(постійно)

1.3.Для підвищення інтересу до вивчення предметів використовувати можливості позакласної роботи на основі індивідуальної, групової та масової роботи з учнями.

(постійно)

1.4.Питання організації роботи з обдарованими та здібними дітьми, стан та досвід організації позакласної роботи систематично розглядати на засіданнях педагогічної або методичної ради, окружних та шкільних предметних комісій.

(постійно)

Директор школи М.Ліскевич – Карпа


Категорія: Накази | Додав: (03.07.2013)
Переглядів: 2311