Головна » Статті » Накази

Наказ

Управління освіти, молоді та спорту

Яворівської районної державної адміністрації


Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ст. ім.. І.Франка

смт Івано – Франкове


Наказ

04.01.2013р. №______Про підсумки проведення Всеукраїнського тижня права

З метою вдосконалення морально – правового виховання та попередження правопорушень серед учнівської молоді у школі було організовано та проведено Тиждень правових знань. Була активізована робота щодо правового виховання школярів та проведені з 10.12 до 15.12.2012р. бесіди, години спілкування, диспути, конференції на правову тематику. Учнів було ознайомлено з Правами людини, та пояснено, що можливості людини існувати й розвиватися як особистість, задовольняти свої потреби, здебільшого закріплені законодавством.

Правове виховання – виховна діяльність школи, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів. І тому залучення учнівської молоді до правової культури збагачує її духовне життя. Водночас знання нею своїх прав і обов’язків розширює можливості їх реалізації, зокрема й у власних інтересах. Правове виховання зміцнює життєву позицію, підвищує громадянську активність, загострює почуття непримиренності.

Тиждень було розпочато уроком «Права людини», присвяченого проголошенню Загальної декларації прав людини. У кожному класі, залежно до вікових груп, урок проходив з залученням психолога, шкільної бібліотеки, працівників правоохоронних органів.

У шкільній бібліотеці було оформлено виставку літератури на правознавчу тематику.

Учні 10-11 класів були лекторами по темі « Правопорушення і юридична відповідальність» у молодших класах. В бесідах з учнями молодших класів вони використовували приклади, наводили фактичний матеріал, використовуючи інформацію з правових джерел.

Правова конференція « Організація Об’єднаних Націй про права і свободи людини та дитини», проведена для старшокласників, зацікавила учнів своїми історичними фактами та змістом.

Конкурс малюнків на правову тематику став традиційним у школі. До нього залучаються в основному учні 8-9 класів, але свої малюнки пропонують і учні молодших класів. Конкурс має єдину назву впродовж багатьох років « Права дитини – очима дитини».

Вперше було проведено правовий калейдоскоп « Божі Заповіді І Закон», який виник з спільного уроку вчителів права та християнської етики. Учні самі порівнювали значимість канонів церкви і законодавства, наводили спільні і відмінні ознаки.

Разом з працівниками Яворівського національного парку було проведено круглий стіл « Охорона навколишнього середовища - обов’язок кожного з нас». Цікавим і змістовним був матеріал, використаний гостями і учнями ( відеофільм, учнівські проекти).

Щорічно в школі проводиться змагання ерудитів правових знань. В ході тижня було проведено гру «Правове лото» - конкурс юних правознавців, в якому взяли участь учні 8-11 класів ( командна участь).

Тиждень права закінчився переглядом відеофільму « Закон на захисті прав дитини».

Щорічно школа проводить конкурс учнівських рефератів «Я і Конвенція ООН про права дитини». Цього року до заходу були залучені учні 8 класів, які вивчають предмет «Громадська освіта».

Були використані різні методи і форми роботи з правового виховання, які створюють психологічний клімат у школі та в сім’ях учнів, виробляють навички і уміння правомірної поведінки, звички і вміння дотримуватися вимог права і моралі, виконання свого громадянського обов’язку у дотриманні правових норм.

Виходячи з вищенаведеного


НАКАЗУЮ:


1.Оголосити подяку за високу якість проведення Тижня правових знань вчителю правознавства Довбій Мирославі Іванівні.


2.Класним керівникам 5 – 11 класів:

2.1. Продовжити роботу з дітьми, які стоять на внутрішкільному обліку;

2.2.Постійно використовувати різні методи і форми з правового виховання для того, щоб учні знали і виконували свій громадський обов’язок у дотриманні правових норм.


3.Контроль на виконання даного наказу покласти на заступника з навчально – виховної роботи В. Сташко.

Директор школи М. Ліскевич – Карпа


З наказом ознайомлено:


В. Сташко


М. Довбій


Категорія: Накази | Додав: (21.01.2013)
Переглядів: 7475