Головна » Статті » Накази

Про стан організації медико - педагогічного контролю за збереженням здоров’я учнів школи під час навчально – виховного процесу

Відділ освіти
Яворівської районної державної адміністрації

Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ст. ім. І. Франка
смт Івано – Франкове

Наказ

  14.01.2014                                                                                                                            №______

  Про стан організації медико - педагогічного контролю
за збереженням здоров’я учнів школи
під час навчально – виховного процесу


             На виконання річного плану роботи школи щодо організації медико - педагогічного контролю за збереженням здоров’я учнів школи під час навчально – виховного процесу адміністрацією школи вивчався стан організації медико - педагогічного контролю за збереженням здоров’я учнів школи під час навчально – виховного процесу.
З’ясовано наступне: дана робота  проводиться в основному відповідно до Положення про медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів, Інструкції про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури, затверджених спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та  Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674.  
На підставі довідок про стан здоров'я дітей учні розподілені на групи для занять фізичною культурою.
           Під час поглибленого медичного огляду школярів, проведеного комісією у складі лікарів Івано – Франківської районної лікарні №2 педіатрів Меренюк О.О.,   Вонночен Т.М., отоларинголога Божика І.М., хірурга Кудрич М.В., окуліста Павлів Р.О., невропатолога Семеряк М.М., стоматологів Бортновського Т.М., Петрик О.М., було оглянуто 241 учнів 1 – 4-х класів. За результатами огляду, лише 46 учнів (19%) є повністю здоровими. В інших учнів виявлено наступні захворювання: сколіоз ГВХ – 49 (20%), плоскостопість – 84 (35%), міопія – 4 (1,7%), хронічний тонзиліт – 8 (3,3%), аденоїди – 2 (0,8%), бронхіальна астма – 1 (0,4%), далекозорість – 1 (0,4%), ожиріння – 2 (0,8%), хронічний пієлонефрит – 2 (0,8%), розлади психіки – 1 (0,4%), загальмовування у розвитку мовлення – 1 (0,4%), збіжна косоокість – 1 (0,4%), карієс молочних зубів – 37 (15%), вроджена вада – 1 (0,4%), епідсиндром – 1 (0,4%), хронічний аденотонзиліт – 2 (0,8%), респіраторний алергоз – 1 (0,4%), деф. грудної клітки – 1 (0,4%), ДЖВШ – 2 (0,8%), інфекція сечових шляхів – 1 (0,4%), пупкова кила – 1 (0,4%), функт. кардіопатія – 1 (0,4%), ВСД – 2 (0,8%), симптоматична епілепсія – 1 (0,4%), міопічний астигматизм – 1 (0,4%), вальгусні стогни – 1 (0,4%), пахова правостороння кила – 1 (0,4%).
З метою вивчення відповідності фізичних навантажень функціональним можливостям  дітей адміністрація, медичний працівник (медсестра) та класні керівники відвідують уроки фізичної культури.
Заступником директора з навчально - виховної роботи Шаблінським І.М. контролюється процес тимчасового звільнення учнів від уроків фізкультури: наявні довідки від лікарів про допуск до занять після перенесених травм чи захворювань та відповідні накази.
    У школі значна увага приділяється формуванню в учнівської молоді основ здорового способу життя, необхідності постійного догляду за власним здоров’ям, ціннісного ставлення до себе як носія фізичних, духовних та соціальних сил. Заходи, які проводяться, не лише відображені в шкільній документації, але й підтверджуються відповідними розробками, фото та відеоматеріалами, плакатами, малюнками, схвальними відгуками учнів. Питання збереження здоров’я дітей неодноразово виносилося на розгляд батьківських зборів. Класними керівниками систематично проводяться бесіди, години спілкування щодо оздоровлення, загартування, фізичного розвитку, дотримання режиму дня тощо.  
Створена певна система організації спортивно-масової роботи, відображається у річному плані роботи та плані спортивно-оздоровчих заходів. Планами роботи класних керівників передбачене проведення рухливих ігор-змагань, веселих стартів, днів здоров’я тощо. Слід відмітити, що активними помічниками в цій роботі стали батьки.
Разом з тим, виявлено, що  в організації і здійсненні медико - педагогічного контролю за станом здоров’я та фізичним вихованням учнів спостерігаються недоліки, упущення та невирішені проблеми:
потребує покращення спортивно-оздоровча матеріальна база, зокрема  в частині поповнення нестандартним спортивним обладнанням для роботи з учнями, які віднесені до спеціальної медичної групи;
не вивчено   питання організації роботи учителів на уроках фізичної культури з дітьми,  віднесеними за станом здоров’я до спеціальної групи;
не налагоджено роботу психолога школи і класних керівників на надання допомоги дітям щодо усвідомлення ними реального стану свого здоров’я та організацію заходів, спрямованих на його збереження;
неналежно організована роз’яснювальна робота серед учнів та їх батьків щодо обов’язковості та термінів проходження медичних оглядів окремими класними керівниками;
мають місце два випадки  травматизму учнів під час навчально-виховного процесу;
не в повній мірі забезпечено високу якість проведення навчальних занять з фізичного виховання з пріоритетністю технологій та методик, які оберігають, підтримують і розвивають здоров'я дітей
Виходячи із вищезазначеного, з метою збереження і поліпшення здоров'я школярів

НАКАЗУЮ:

1. Стан організації  медико-педагогічного контролю за здоров’ям учнів визнати задовільним.
2. Забезпечити високу якість проведення навчальних занять з фізичного виховання з пріоритетністю технологій та методик, які оберігають, підтримують і розвивають здоров'я дітей, дотриманням техніки безпеки, активізувати спортивно-масову, фізкультурно-оздоровчу та інші форми організації дозвілля і відпочинку школярів у вільний від навчання час.
 Постійно
3. Заступнику директора з навчально – виховної роботи Шаблінському І.М.:
3.1. Вивчити  питання організації роботи педагогів на уроках фізичної культури з дітьми, віднесеними за станом здоров’я до спеціальної групи, забезпечити у разі необхідності корекцію планування процесу фізичного виховання та дозування фізичних навантажень учнів.
До 03.02.2014
3.2. Скерувати роботу психолога і класних керівників на надання допомоги дітям щодо усвідомлення ними реального стану свого здоров’я та організацію заходів, спрямованих на його збереження.
                                      З 14.01.2014
                                 Постійно
4. Керівнику методичного об’єднання вчителів фізичної культури Пучаку М.І.:
4.1. Розробити  методичні рекомендації класним керівникам, батькам щодо дотримання фізіологічної норми тижневої рухової активності школярів у навчальний та позаурочний час.
До 03.02.2014
5. Класним керівникам 1-10-х класів:
5.1. Розпочати консультативну роботу з батьками щодо проходження медичного огляду дітьми на 2014-2015 н.р.
З 14.01.2014
5.2. Системно проводити роз’яснювальну роботу серед батьків щодо необхідності контролю за реальним станом здоров’я дітей та інформування про нього класного керівника, адміністрацію навчального закладу.
                             Постійно
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.


Директор школи                  М.Ліскевич – Карпа

  З наказом ознайомлено:

                   І.Шаблінський

                   М.Пучак


Категорія: Накази | Додав: (21.01.2014)
Переглядів: 1769