Головна » Статті » Охорона праці в школі

Наказ


Затверджено:

Наказ

від «03»січня 2013р. №5


Директор: М.Ліскевич - Карпа

(прізвище, ініціали)

_______________________

(підпис)


Інструкція з охорони праці № 38

Про вимоги правил дорожнього руху до велосипедистів

Велосипедист — найменш захищений учасник дорожнього руху. Автомобіліст, порівняно з водієм велосипеду під час руху знаходиться в корпусі свого сталевого друга і більше всього на світі боїться зачепити пішохода, при цьому зверхньо ставиться до велосипедиста. До того ж і автомобілісти, і пішоходи мають свою чітко визначену ділянку вулиці (водій — проїжджу частину, пішохід — тротуар).

Отже, правила, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України і кожен учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила.

Обов'язки велосипедистів

 • На території України рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється з 14 років.

 • Для водіїв велосипедів місцевими органами виконавчої влади може бути встановлена картка, в яку заноситься інформація про водія і яку водії мопедів чи велосипедів у такому разі повинні мати при собі.

 • Велосипеди обов`язково повинні бути обладнані звуковим сигналом та світловідбивачами: спереду — білого кольору, по боках - оранжевого, ззаду — червоного.

 • Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на мопеді необхідно увімкнути освітлення, на велосипеді — ліхтар (фару).

 • Водії мопедів і велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

 • Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, водії мопедів і велосипедів зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

Рухатися велосипедист має по велосипедній доріжці, а в разі відсутності такої — по проїзній частині на відстані одного метру від правого краю дороги. Правилами дорожнього руху забороняється рух велосипедиста по тротуару. Вийняток складають діти до 7 років у супроводі батьків.

На жаль в нашій країні велосипедні доріжки зустрічаються дуже рідко. А для дітей до семи років (та ще й для мам з колясками) міська влада не потурбуваляся зробити з`їзди з тротуарів. І часто доводиться бачити, як молоді батьки підіймають чи спускають своїх малюків разом з транспортним засобом на бордюр, який дорослій людині сягає до коліна...

Водіям велосипедів забороняється

 • Керувати мопедом або велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з не увімкненою фарою і заднім ліхтарем на мо педі чи без світловідбивачів на велосипеді.

 • Рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка.

 • Рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих).

 • Під час руху триматися за інший транспортний засіб.

 • Їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок).

 • Перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками.

 • Буксирування мопедів і велосипедів.

 • Буксирування причепа, не передбаченого для експлуатації з цими транспортними засобамиРозроблено:

Заступником директора,

який відповідає за організацію

роботи з безпеки життєдіяльності _______________________ В.СташкоПогоджено:

Головою комісії з питань

охорони праці і техніки безпеки ________________________Л.Онипко


Посадову інструкцію отримав(а)

і з її змістом ознайомлений(а)


_________________________

(прізвище. ініціали)


_________________________Категорія: Охорона праці в школі | Додав: (05.02.2013)
Переглядів: 570