Головна » Статті » Накази

Про організацію та проведення курсу з предмету Захист Вітчизни у 10-11 класах на 2014-2015 н.р.

Відділ освіти Яворівської райдерадміністрації

Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка

Яворівської районної ради Львівської області

Наказ
01.09.2014         № _____

Про організацію та проведення
курсу з предмету Захист Вітчизни
у 10-11 класах на 2014-2015 н.р.

Відповідно до ст.65 Конституції України, Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» метою викладання предмета «Захист Вітчизни» є не тільки необхідність теоретичної, практичної, фізичної і психологічної підготовки учнівської молоді до захисту Вітчизни і проходження військової служби у Збройних Силах України чи інших військових формуваннях України, а й створення умов для формування та удосконалення життєво необхідних знань, умінь і навичок, високої патріотичної свідомості. У 2014/2015 навчальному році у навчальних закладах системи загальної середньої освіти учні 10-11 класів вивчатимуть предмет «Захист Вітчизни» за навчальною програмою автора Мелецький В.М. Відповідно до Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 27.08.2010 № 834, вивчення предмета у 2014/2015 навчальному році здійснюється:

- 1,5 години на тиждень. Вивчення предмета «Захист Вітчизни» проводиться окремо для юнаків та дівчат (відповідно до листа-роз’яснення Міністерства освіти і науки України від 09.10.2002 № 1/9-444). Навчальний предмет при цьому в обох випадках носить назву «Захист Вітчизни». Беручи до уваги вищенаведене

НАКАЗУЮ:

 

1.Організувати з 1 вересня 2014 р. заняття з предмету «Захист Вітчизни» учнів 10—11-х класів.

 

2.Метою занять з предмету «Захист Вітчизни» визначити формуван­ня у юнаків морально-психологічної стійкості, зміцнення їхнього здоров'я, забезпечення набуття ними сили та витривалості, умінь та навичок, які сприятимуть опануванню ними після призову до лав ЗСУ програми загальновійськової підготовки молодого поповнення у скорочені терміни.

 

3.Вчителю предмету «Захист Вітчизни» Шаблінському І.М та вчителю медико-санітарної підготовки Завідії Н.Я.:

3.1.Розробити календарний план вивчення розділів тем про­грами з предмету й подати його на затвердження ди­ректору школи.

3.2.На заняття з предмету „Захист Вітчизни ” (за винятком контрольних та комплексних занять) виділяти по 1.5 годині на тиждень з урахуванням необхідності повного та якісного виконання програми до 31 травня 2015. р. та проводити окреме навчання для хлопців і дівчат у класах , де є 5 і більше дівчат: "Захист Вітчизни" – для хлопців і медико-санітарну підготовку для дівчат, а саме:

  • 11-А клас: 12 хлопців і 12 дівчат;

  • 10-А клас: 15 хлопців і 9 дівчат.

3.3. З метою забезпечення більш організованого проведення за­нять та формування в учнів практичних навичок під час виконання вимог статутів класи на заняттях називати навчальними взводами та відділеннями:

 

 

4. Командирами відділень призначити:

  • 11-А - командир відділення – Сало Денис;

  • 10-А – командир відділення – Лишак Андрій.

 

5. Місця керівників відділень у строю визначити відповідно до статей Стройового статуту ЗСУ.

 

6 .Навчально-польові збори з юнаками 11-х класів провести у квітні-травні 2015р. протя­гом 18 навчальних годин, під час яких виконати початкову вправу зі стрільби з автомата Калашникова.

 

7.На заняттях предмету „Захист Вітчизни” рекомендувати шкільну форму одягу. Дівчатам на спільних заняттях з цивільного захисту заборонити носіння сережок, кліпсів, каблучок, щоб запобігти ушкодженням під час тренувань із засобами захисту органів дихання та шкіри.

 

8.Для підвищення рівня особистої підготовки вчителя предмету „Захист Вітчизни ” Шаблінському І.М. та вчителя МСП Завідії Н.Я., їхньої методичної майстер­ності, пропагування та впровадження перспективного досвіду на­вчально-виховної роботи з учнями залучити їх до роботи у районному методичному об’єднанні вчителів курсу "Захист Вітчизни".

 

9.Для вдосконалення навчально-методичної бази, підвищення рівня педагогічної майстерності й складання методичних розробок затвердити один день на тиждень (середу) як методичний день ви­кладача курсу "Захист Вітчизни".

 

10.Стрільби з пневматичної гвинтівки ІЖ -38 з юнаками 10-11-х класів проводити у спортивному залі.

 

11.Вчителю курсу "Захист Вітчизни". Шаблінському І.М. подавати проекти наказів з проведення стрільб на затвердження напередодні дня стрільб.

 

12.Вчителям курсу «Захист Вітчизни» обов'язково проводити для учнів інструктаж з техніки без­пеки із його фіксацією в журналі та підтвердженням особистими підписами учнів.

 

13.Контроль за викладанням предмета покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Михайлишин О.З.

 

 

Директор школи : М.Ліскевич-Карпа

 

З наказом ознайомлено:

 

О.Михайлишин

 

І.Шаблінський

 

Н.Завідія

 

 

 

Категорія: Накази | Додав: (23.09.2014)
Переглядів: 2275