Головна » Статті » Накази

Про підсумки 2014-2015 навчального року з предмета „Захист Вітчизни”

Відділ освіти Яворівської районної державної адміністрації

Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка

Яворівської районної ради Львівської області

Наказ

09.06.2015           №01-05/103

 

Про підсумки 2014-2015 навчального

року з предмета „Захист Вітчизни”

 

На виконання Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» ст. 9, Указу Президента України від 25.10.2002 № 984/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичне виховання молоді», Національної доктрини розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 17.04.2002 № 347/2002, постанови Кабінету міністрів України від 30.11.2000 № 1770 «Про допризовну підготовку молоді», програми предмета «Захист Вітчизни», яка розроблена відповідно до Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, наказів Міністерства освіти і науки України від 27.12.2000 № 625 «Про організацію роботи з допризовною молоддю», з метою підвищення рівня підготовки учнів до служби у збройних силах України, удосконалення навчально-матеріальної бази, цивільної оборони, військово-патріотичного виховання учнівської молоді в у 10-11 класах вивчався предмет «Захист Вітчизни».

Метою навчального предмета «Захист Вітчизни» у 2014-2015 навчальному році було:

- ознайомлення молоді з основами нормативно-правового забезпечення захисту Вітчизни, цивільного захисту та охорони здоров'я;

- набуття знань молоді про задачі Збройних Сил України, їх характерні особливості; засвоєння основ захисту Вітчизни, цивільного захисту, основ медичних знань; здійснення психологічної підготовки молоді до захисту Вітчизни;

- формування та удосконалення життєво необхідних знань, умінь і навичок молоді щодо захисту Вітчизни і військово-патріотичного виховання;

- підготовка учнів до захисту Вітчизни, професійної орієнтації молоді, служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визначених чинним законодавством.

Предмет «Захист Вітчизни» є обов’язковим навчальним предметом, який викладається в старшій школі навчальних закладів системи повної загальної середньої освіти. Уроки проводилися відповідно до потижневого (календарного) плану по півтори години на тиждень (10 клас - по 1,5 години на тиждень протягом навчального року; 11 клас: в першому семестрі - по 1,5 години на тиждень, а в другому семестрі - по 1 годині на тиждень та 18 годин відводиться на проведення військово-польових занять). При потижневому навантаженні по дві години на тиждень: 10 клас та перший семестр 11 класу - по 2 години, другий семестр 11 класу - по 1,5години на тиждень та 18 годин - на проведення військово-польових занять.

Вивчення навчального предмета проводилося з юнаками та дівчатами разом. При закінченні вивчення курсу навчального предмета «Захист Вітчизни» було організовано 3-х денні (18 годин) військово-польові заняття (збори) на базі Яворівської військової частини.

Навчально-польові збори проводилися з метою практичного закріплення рівня знань, умінь та навичок учнів. У ході зборів учнями 11-х класів проведено стрільби з АК – 74, проведено ознайомлення з бойовою технікою, озброєнням та побутом військової частини.

Практичне закріплення теоретичного матеріалу з розділу «Основи цивільного захисту» проводилося планово під час проведення Дня цивільної оборони.

Заняття проводилися на базі кабінету, на стройовому та спортивному майданчиках. У кабінетах у наявності необхідна для навчання кількість наглядних посібників, протигазів, дерев’яних макетів автомату Калашникова, захисних комплектів.

Програма з предмета „Захист Вітчизни” в 10-11 класах виконана. Успішність у 10-11 класах складає 100 відсотків.

Юнаки 10 і 11 класів успішно виконали І-шу підготовчу вправу стрільби із автомата Калашникова в м. Яворові на території військової частини.

 

 

Всі учні-юнаки 11 класів закінчили вивчення курсу предмета „Захист Вітчизни”

з позитивними оцінками, а 12 учнів одержали відмінні оцінки.

Питання про стан викладання предмета „Захист Вітчизни”, організацію військово-патріотичного виховання розглядалось на засіданні педагогічної ради та нарадах при директорі.

Проте у викладанні предмета залишаються недоліки:

  • неналежною є витривалість юнаків під час виконання вправ спеціальної фізичної підготовки;

  • під час проведення уроків мало використовуються новітні технології, технічні засоби навчання;

  • недостатньо ефективною є профорієнтаційна робота щодо пропаганди серед учнів військових професій, вступу випускників у навчальні заклади військового спрямування.

Підводячи підсумки навчального року

 

Н АКАЗУЮ:

 

1.Вважати закінченим курс з предмета „Захист Вітчизни” по 140 год. програмі з такими оцінками:

1.Бешляга Сергій Ігорович- 5

2.Бучковський Віталій Андрійович-10

3.Калюжний Валерій Олегович-10

4.Канцір Роман Миронович-7

5.Качур Максим Ігорович-10

6.Кузьмяк Станіслав Андрійович-11

7.Литвиненко Володимир Богданович-10

8.Матвіїв Тарас Любомирович-10

9.Сало Андрій Михайлович-9

10.Сало Денис Юрійович-9

11.Чепак Микола Ігорович-11

12.Яроцький Назар Володимирович-7

13. Бонковський Денис Михайлович-10

14. Бук Назар Ігорович-10

15.Войтович Ростислав Романович-10

16.Гащук Маркіян Миронович-11

17.Голиборода Сергій Ігорович-10

 

2.За досягнуті успіхи у навчанні, суспільно-корисну працю в школі та високу дисципліну нагородити грамотою:

  • Гащука Маркіяна;

  • Кузмяка Станіслава;

  • Чепака Миколу.

 

3.Заступнику директора школи з виховної роботи Шаблінському І.М. направити виписку з підсумковими оцінками з предмета „Захист Вітчизни” в Яворівсько-Мостиський військовий комісаріат до 10.06.2015 року.

 

Директор школи М.Ліскевич-Карпа

 

З наказом ознайомлено:

 

І. Шаблінський

Категорія: Накази | Додав: (17.06.2015)
Переглядів: 3018