Головна » Статті » Накази

Про підсумки проведення місячника роботи шкільної бібліотеки

Відділ освіти

Яворівської райдержадміністрації
 

Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені І.Франка

Яворівської районної ради Львівської області
 

Наказ

 

26.12.2014                       №01-05/340

 

Про підсумки проведення

місячника роботи шкільної бібліотеки

 

Сучасну школу неможливо уявити без інформаційного простору, який створюється за допомогою бібліотечного комплексу. Бібліотека стала центром, де забезпечується доступ до різноманітної інформації. Бібліотекар школи надає методичну, практичну, індивідуально та професійну допомогу учням, вчителям, батькам у підборі навчального матеріалу. Бібліотека школи обслуговує 730 читачів. Наша шкільна бібліотека містить фонд підручників, який зберігається у книгосховищі окремо від книжкового фонду.

З 1 жовтня 2014 року по 31 жовтня 2014 року в школі проходив місячник шкільної бібліотеки. Шкільний бібліотекар Пенко У.М. провела між класами змагання на краще збереження підручників та провела бесіду про збереження навчальної книги. Шкільні активісти разом з шкільним бібілотерарем перевіряли підручники, вимагали від учнів підклеїти, обгорнути і знову принести на перевірку ті підручники, які мали на то потребу. Після рейду перевірки були підведені підсумки огляду-конкурсу у кожному класі і взагалі по всій школі. З учнями початкових класів бібліотекар та активісти проводять велику роботу щодо виховання культури читання учнів-читачів. Різноманітна діяльність педколективу і бібліотекарів була спрямована на виховання в учнів бережливого ставлення до підручника і книги взагалі. В наслідку цієї діяльності все більше учнів прилучається до літератури, вчаться берегти книгу, поважати працю тих, хто її створює.

Читацький актив та шкільний бібліотекар протягом місячника проводили бібліотечні уроки в молодших класах. Молодші школярі після проведення бібліотечних уроків краще орієнтуються у великому океані книжкового світу. Спільно з активом читачів були проведені такі бібліотечні уроки:

  • „Бібліоподорож” – для 1-4 класів

  • „Нам без книжок ніяк не можна” – для 5-8 класів

  • „Твій помічник – бібліографія” – для 9-11 класів

Було проведено доброчинну акцію «Подаруй книгу шкільній бібліотеці».

Навчити школярів любити книжку – завдання бібліотекарів і педагогів школи. Тому велика увага приділяється виробленню навичок користування бібліографічною інформацією, вихованню культури читання. Спільно з активом випускали інформаційні бюлетені на нову літературу.

Сьогодні нашу школу неможливо уявити без сучасного інформаційного простору, який створюється за допомогою бібліотечного комплексу. Бібліотекар навчає читачів користуватися джерелами інформації, орієнтуватися у підборі літератури з певної теми. Бібліотекар прийшла до висновку, що в своїй роботі треба використовувати таку форму, як видання шкільної газети. До цього нас підштовхнула добре поставлена робота з активом читачів, тісний зв’язок з обдарованими учнями – літераторами та бажання інформувати учнів про роботу бібліотеки, освітлення масових заходів, та можливість привернути більше уваги до читання та сучасної книги.

З метою залучення дітей до читання та розширення можливостей використання книги шкільна бібліотека підтримує тісний зв’язок із селищною дитячою та дорослою бібліотеками. Бібліотекар школи Пенко Уляна Михайлівна - постійний гість в класах, де проводять масові заходи по улюблених творах українських поетів. Школа і бібліотека виступають як однодумці щодо творчого читацького розвитку учнів. Ось чому так важливо бібліотекарю разом із педколективом прилучати учнів до вдумливого читання книги, виховувати в них потребу поповнювати свої знання, поширювати свій кругозір. Багато нового учні дізналися під час таких заходів, які були проведені в розрізі місячника шкільної бібліотеки, як: «Енциклопедії і довідники», «Каталоги і картотеки шкільної бібліотеки», «Все про довідниковий апарат» та інші.

Виходячи з вищенаведеного


 

НАКАЗУЮ:


 

1. Шкільному бібліотекарю Пенко У.М.:

1.1. Удосконалити систему проведення загальношкільної акції «Живи, книго!», розробити і затвердити план її проведення.

/ до 19.01. 2015 року/

1.2. Розробити нові критерії і підходи до проведення місячника шкільної бібліотеки.

/протягом ІІ семестру/

1.3. Активізувати роль шкільної бібліотеки у проведенні виховних заходів на базі шкільної бібліотеки та бібліотеки селища Івано-Франкове.

/протягом ІІ семестру/

1.5. Забезпечити систематизацію і дієву роботу книжкових полиць з організацією їх публічних презентацій.

/протягом ІІ семестру/

1.6.Урізноманітнити форму проведення тижня дитячо-юнацької книги у 2014-2015 н.р.

/ протягом ІІ семестру/


 

1.7. Ввести в практику роботи ради бібліотеки щоквартальний аналіз стану виконання затвердженого плану.

/постійно/

1.8. Ширше залучати спонсорські кошти для поповнення книжкового фонду бібліотеки та збільшення кількості дитячих передплатних видань.

/систематично/


 

2. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора школи з навчально-виховної роботи Шаблінського І.М.

 

 

Директор школи: М.Ліскевич-Карпа


 

З наказом ознайомлено:


 

І.Шаблінський


 

У.Пенко

Категорія: Накази | Додав: (31.12.2014)
Переглядів: 4062