Головна » Статті » Накази

Про підсумки проведення навчальної практики та екскурсій у 2013-2014 н.р. у 5-8-х, 10-х класах

Відділ освіти

Яворівської райдержадміністрації

Середня загальноосвітня школа I-III ступенів імені Івана Франка

смт Івано - Франкове

Наказ

07.06.2014                                         №__

 

Про підсумки проведення

навчальної практики та екскурсій у 2013-2014 н.р.

у 5-8-х, 10-х класах

 

На виконання Листа МОН № 1/9-61 від 06.02.2008 року та наказу по школі від 03.09.12 № 66-од «Про порядок проведення навчальних екскурсій та навчальної практики у 2013-2014 навчальному році» з метою формування в учнів уміння спостерігати за навколишнім світом, інтересу до вивченого матеріалу, ознайомлення з культурно-суспільним надбанням нашого народу та людства, національними традиціями, розвитку пізнавальної діяльності учнів, формування життєво необхідних компетенцій та почуття прекрасного, гармонійного і всебічного розвитку учня, розвитку навичок використання наукових джерел у вивченні навчальних програм, протягом 2013-2014 навчального року вчителями школи були проведені навчальні екскурсії та навчальна практика для учнів 5- 8, 10 класів.

Перевіркою встановлено, що відповідальні за проведення навчальних екскурсій та навчальної практики вчителі Тиховська Д.І., Борис З.С., Чепак Г.П., Параняк Л.М., Завідія Н.Я., Тлуста О.П., Кучма О.С., Марціняк Н.Р., Кропельницька О.В., Юзишин М.М., Бонковський О.Я., Пиріг Л.М., Підляська З.Б., Волошин Н.М., Ольшанська О.Р., Мороз Т.О., Нечай М.І., Довбій М.І., Дорожівський Ю.М., Окулова О.В., Ларкіна Л.І. ознайомлені з нормативними документами щодо навчальних екскурсій та навчальної практики. Педагоги проводили ці заняття відповідно до складеного та затвердженого директором школи графіка проведення навчальних екскурсій та навчальної практики по кожному класу. Здійснювалися записи про проведення навчальних екскурсій та навчальної практики у класних журналах на відповідних сторінках. Систематично проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності та дотримання санітарно-гігієнічних вимог. На початку проведення кожної екскурсії вчителі добре сплановували проведення екскурсії, передбачали мету та дидактичні завдання для учнів.

Тривалість навчальних екскурсій та навчальної практики відповідала нормам: у 5 -6 класах – 30 академічних годин, у 7 -8 класах – 40 годин, у 10 класі – 50 годин, про що свідчать записи у класних журналах.

Оцінки за навчальну практику виставлені в класному журналі та окремим рядком у табелі успішності.

Слід відзначити окремих класних керівників та вчителів – предметників щодо організації та проведення навчальних екскурсій та практики.

Учні 5-б класу (кл.кер. Параняк Л.М.) впродовж навчального року здійснили поїздку на батьківщину Івана Франка в с.Нагуєвичі та відвідали шкільний музей Івана Франка. У лютому місяці відвідали львівський театр «Юного глядача», де переглянули виставу «Попелюшка». Також з учнями було проведено практичні заняття «Природні явища навколо нас» та «Вивчення і відтворення елементів обрядових свят».

Учні 5-в класу (кл.кер. Завідія Н.Я.) здійснили ряд екскурсій: ботанічний сад ЛНУ ім.Івана Франка, Зоологічний музей ЛНУ ім.Івана Франка, еколого – натуралістичний центр м.Львова, музей хліба у м.Львів, заповідник «Розточчя» смт Івано – Франкове, музей СПТУ №14 смт Івано – Франкове. Сповнені враженнями, учні висловлювали свої думки та почуття у письмових відгуках, виступах на конференціях, пиали реферати, малювали малюнки рослин і тварин, поширених у межах свого населеного пункту та в межах України, робили особисті проекти щодо збереження природи.

Учні 6-а класу (кл.кер. Тлуста О.П.) впродовж року відвідали Ботанічний сад ЛНУ ім. І.Франка, Зоологічний музей ЛНУ ім.І.Франка, Еколого – натуралістичний центр м.Львова, музей СПТУ №14 смт Івано – Франкове, помандрували «стежкою» Івана Франка національного парку «Яворівський». Сповнені враженнями, учні висловалювали свої думки та почуття у письмових відгуках, виступали на учнівських конференціях, писали реферати, оформляли малюнки, презентували свої роботи на шкільних виставках та класних зборах.

Учні 6-в класу (кл.кер. Марціняк Н.Р.) здійснили екскурсію в м.Луцьк, м.Берестечко 28.09.13р. (учителіДацко О.С., Марціняк Н.Р.) з метою візуального ознайомлення учнів з пам’ятками оборонної архітектури середньовіччя, зокрема замком Любарта, виховання поваги до минулого і прагнення зберегти історичні пам’ятки для майбутніх поколінь. З ціює ж метою було відвідано виставку перших стародруків та музей військової техніки часів Другої світової війни. 29.0913р. було здійснено екскурсію в с.Колодяжне (вчитель Марціняк Н.Р.). Метою екскурсії було ознайомлення з малою батьківщиною Лесі Українки, заохочення учнів до вивчення життя і творчості безсмертної поетеси, усвідомлення того, що джерелом натхнення митця є рідна земля, її природа і народ, спонукання до читання поезії, виховання любові до рідного краю, поваги до традицій українського народу, його мови. 26.01.14р. проведено екскурсію в музей ХПТУ – 14 смт Івано - Франкове (вчителі Марціняк Н.Р., Бонковський О.Я.). 17.03.14р. проведено екскурсію в с.Страдч (вчителі Марціняк Н.Р., Юзишин М.М.), під час якої було відвідано Хресну дорогу; завданням екскурсії було виховання основних християнських цінностей – любові, прощення, жертовності, спонукання усвідомити, що час Великого посту – час замислитися над собою, своєю поведінкою, ціллю свого життя. 30.04.14р. здійснено екскурсію в с.Лелехівка на «Стежку Івана Франка» (вчитель Марціняк Н.Р.); 08.05.14р. – екскурсію вздовж берегів р.Верещиця (вчителі Марціняк Н.Р., Кропельницька О.В.).

Насиченою була програма в 7-а класі (кл.кер. Юзишин М.М.). Учні 28.09.13р. відвідали музей Івана Франка в с.Нагуєвичі Дрогобицького району. Оглянули територію зоопарку в с.Медениці. Відвідали музей Лесі Українки в с.Колодяжне, замок Любарта та музей військової техніки. 12.10.13р. учні класу здійснили поїздку у відпустові місця Страдецької гори, де учні одержали додаткову інформацію до уроків християнської етики. Традиційними стали у класі театральні тури. 13.02.14р. учні переглянули виставу «Назар Стодоля» у Львівському драматичному театрі ім.М.Заньковецької.

Учні 7-б класу (кл. кер. Підляська З.Б.) 28 вересня 2013-го року відвідали музей Івана Франка у с.Нагуєвичі та оглянули територію зоопарку в с.Медениці. Екскурсія до музею – садиби Лесі Українки була поєднана з відвідуванням замку Любарта та музею військової техніки. 12 жовтня клас здійснив поїздку у відпустові місця Страдецької гори, де учні одержали додаткову інформацію до уроків християнської етики. Традиційними стали в класі театральні тури. 13 лютого клас здійснив перегляд вистави «Назар Стодоля» у Львівському драматичному театрі ім. М.Заньковецької. Екскурсія до музею ХПТУ – 14 смт Івано – Франкове розкрила учням уяву про народні промисли Яворівщини. Поїздка у храми м.Львова ознайомила учнів із сакральним мистецтвом різних історичних епох.

Практика у 7-в класі (кл.кер. ) розпочалася з екскурсії 06.09.2013 року місцевими лісовими масивами. У жовтні 2013-го року (05.10. та 10.10.) з учнями класу було проведено три екскурсії: в с.Нагуєвичі, Луцький замок та с.Колодяжне. 24.10.13р. учні відвідали еколого – натуралістичний центр, який є багатопрофільним закладом позашкільної освіти. 23.03.14р. учні відвідали Музей хліба, який знаходиться у приміщенні Львівського автомобільно – дорожнього технікуму. Під час весняної екскурсії (24.04. – 11.05.) учні ознаоймилися з впливом людини на природу та побували в театрі Юного глядача.

Учні 8-а класу (кл.кер. Білоус О.М.) здійснили поїздку на батьківщину Івана Франка, 30.09.13р. здійснено поїздку в м.Луцьк та с.Колодяжне, де школярі відвідали музей – садибу Лесі Українки, замок Любарта, 12.10.13р. було здійснено поїздку у с.Тухлю, 13.10.13р. – у смт Славськ. 14.09.13р. було сплановано та проведено похід до осіннього лісу.

Впродовж навчального року багато цікавих подорожей здійснили учні 8-б класу (кл.кер. Волошин Н.М.). Зокрема, здійснили поїздку на Волинь – батьківщину Лесі Українки, де побували в меморіальному музеї, який розташований в с.Колодяжне. Також зупинялися в м.Луцьку, в замку лицарів. Восени 2013-го року учні здійснили поїздку в с.Нагуєвичі. Взимку в класі відбулося фольклорно – мистецьке свято, яке підготували учні, батьки та класний керівник. Цікавим і корисним був похід до місцевої аптеки в березні 2014-го року.

Учні 8-в класу (кл.кер. Мороз Т.О.) відвідали с.Нагуєвичі, с.Колодяжне, замок Любарта, музей віськової техніки, Яворівський НПП, Страдецьку гору, театри м.Львова.

На практику у 10-а класі (кл.кер. Нечай М.І.) було відведено 50 годин. Навчальна практика проводилась у таких формах: екскурсії, «круглий стіл», картографічні практикуми, створення і захист презентацій, написання рефератів. До проведення практики були залучені вчителі – предметники: Нечай М.І., Мороз Т.О., Тиховська Д.І., Довбій М.І., Волошин З.М., Завідія Н.Я. Учні відвідали природний заповідник «Розточчя», музей – садибу Великого Каменяра у с.Нагуєвичі, провели уроки – екскурсії у НПП «Яворівський» на теми «Ліси потребують допомоги», «Екологічні проблеми Яворівщини». Учні зустрічалися з науковцями, вивчали особливості розточанських лісів, проблеми охорони природи на Розточчі та Яворівщині. Десятикласники також взяли активну участь у збиранні насіння бука та садінні лісу. Екскірсію у селищну раду з метою вивчення структури міського самоврядування організувала і провела вчитель правознавства Довбій М.І. Вчитель інформатики Волошин З.М. провела практичне заняття на тему «Створення та записи презентацій». Отриманні знання учні використали при виконанні практикуму з географії. Десятикласники підготували і захистили презентації на теми: «Туристичні регіони світу», «Пріоритетні напрями розвитку української науки», «Найбільші міста світу». Вчитель географії Нечай М.І. провела практикум – захист рефератів «Екологічні проблеми світу», практичне заняття на закріплення картографічних знань «Картогорафічний практикум», «круглий» стіл «Економіко – географічна характеристика країн світу». З метою вивчення структури підприємства, хдійснення управлінської діяльності Нечай М.І. провела екскурсію на місцеве підприємтсво «Учлісгосп» та відділення банків «Надра» і «Приватбанк» для вивчення інфраструктури ринку. Учні відвідали найстаріше промислове підприємство у м.Дрогобич – солеварний завод, де познайомилися із зародженням підприємництва в Україні. Навчальку практику в 10-а класі виконано в повному обсязі. Учні оцінені за навчальну практику відповілно до виконаних ними завдань.

Виходячи з вищесказаного.

 

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Вважати організацію роботи з проведення навчальної практики та навчальних екскурсій у 2014 – 2015 навчальному році задовільною.

 

2.Відзначити сумлінне ставлення до своїх обов’язків та якісну роботу щодо організації навчальної практики вчителів: Підляської З.Б., Довбій М.І., Дацко О.С., Волошин Н.М., Мороз Т.О., Юзишин М.М., Волошин З.М., Тлустої О.П., Нечай М.І., Тиховської Д.І., Марціняк Н.Р., Кропельницької О.Р., Завідії Н.Я.

 

 

3. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Михайлишин О.З. надалі працювати над підвищенням якості організації та проведення навчальних екскурсій та навчальної практики в 2014-2015 навчальному році.

Впродовж 2014 – 2015 н.р.

4. Класним керівникам 5-8, 10 класів та керівникам методичних об’єднань внести пропозиції щодо організованого проведення навчальних екскурсій та навчальної практики в 2014- 2015 навчальному році.

Вересень 2014 р.

5. Контроль на виконання даного наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Михайлишин О.З.

Директор школи М.Ліскевич - Карпа

З наказом ознайомлено:

О.Михайлишин

З.Підляська

Довбій М.І.

Дацко О.С.

Волошин Н.М.

Мороз Т.О.

Юзишин М.М.

Волошин З.М.

Тлуста О.П.

Нечай М.І.

Тиховська Д.І.

Марціняк Н.Р.

Кропельницька О.Р.

Завідія Н.Я.

Категорія: Накази | Додав: (03.09.2014)
Переглядів: 2318