Головна » Статті » Накази

Про підсумки проведення тижнів предметів у школі за І семестр 2014- 2015 н.р.

Відділ освіти

Яворівської райдержадміністрації

 

Івано Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка

Яворівської районної ради Львівської області

 

Наказ

 

19.12.2014                                                                                                                    №

 

Про підсумки проведення

 тижнів предметів  у школі

за І семестр 2014- 2015 н.р.

 

            Згідно плану роботи школи, з метою вивчення нових форм і методів роботи з дітьми, підвищення професійного рівня та інтелектуального розвитку учнів та залучення учнів до позакласної роботи, протягом першого семестру були проведенні тижні предметів з хімії, основ християнської етики, фізики, астрономії, англійської мови, правознавства, математики та інформатики. Під час проведення тижнів предметів вчителі демонстрували свою концепцію, авторську майстерність у проведенні відкритих уроків, позакласної роботи, яка  активізувала навчально -  пізнавальну діяльність учнів.

        Тиждень з основ християнської етики проходив  з 03.11 по 07.11, під вмілим керівництвом вчителя Юзишин  Марії  Миколаївни, яка завжди створює атмосферу доброти,  милосердя, любові до ближнього, бо є виразним прикладом у людському житті цих християнських чеснот. Під час тижня основ християнської етики,  до роботи активно залучалися  учні 5 – 8 их класів.  Між учнями 5-их класів проводилась вікторина «Чи знаєш ти Біблію?». Учні 6-тих класів випробували себе у ролях персонажів Ісусових притч. Діти підготували інсценізації притч: «Про митаря і фарисея; Про блудного сина; Про милосердного самарянина», на які були запрошені отець Н.Дадак з храму Святотого Володимира та О.Кошла з храму Вознесіння селища Івано Франкове. Восьмикласники підготували повідомлення на тему «Біблія – книга книг, та її актуальність». Учениця 8-А класу Кадук Олена написала «Лист любові – написаний Богом», де закликає від Божого імені навчитися пізнати серце Бога , слова Божі, щоб з більшим запалом дивитися у вічність. Учениця 8-Б класу Ворощук Марта підготувала цікаву інформацію на тему: « Як народжується Біблія». Учениця 8-В класу Іванів Діана підготувала презентацію на тему « «Етапи отримання заповідей».

           З 17 – 21 листопада   в школі проходив предметний тиждень хімії під керівництвом вчителя хімії Окулової О.В.. Так учні 7 – 10 класів працювали над проектом «Використання ресурсів компанії Microsoft для створення навчальних матеріалів з хімії». Програма Flashcards дозволяє виготовити інтерактивні картки, призначені для запам’ятовування формул, термінів, символів та іншої інформації. Діти підібрали необхідні зображення та за допомогою даної програми створили картки: «Хімічні елементи, символи та назви за сучасною українською номенклатурою», «Хімічні елементи та прості речовини, які їм відповідають» (7 клас); «Кислоти, формули та назви за сучасною українською номенклатурою», «Індикатори», «Кількість речовини» (8 клас). З інтерактивними картками можна працювати в різних режимах: заучування, самоконтролю, перевірки знань. Виготовлені картки будуть використовуватися на уроках хімії та при підготовці до них. Учні 9 – 10 класів займалися моделюванням хімічних процесів у програмі Codu Game Lab. Програма призначена для створення комп’ютерних ігор. Її зручно використовувати для виготовлення моделей хімічних реакцій, процесів та ін.. Учнями створені віртуальні моделі хімічних реакцій (розкладу, сполучення, заміщення, обміну) (9 клас); «Металічна гратка», «Колообіг води в природі», «Колообіг Карбону в природі» (10 клас). Проведена робота сприяла поглибленню знань з хімії, формуванню вмінь і навичок програмування, підвищенню інтересу до предмета.

     Тиждень фізики і астрономії проходив з 17.11. – 21.11 2014 н.р. Слід зазначити, що було проведено такі виховні заходи :  в 11 класі, вчитель  Ларкіна Л.І., «Гайді – Марі Стефанишин – Пайпер – українка, що побувала в космосі», 10 класі вчитель Дорожівський Ю.М. «Розвиток космонавтики в Україні».

       Вчителі Ларкіна Л.І. та Дорожівський  Ю.М.  ставили перед собою мету виховувати в учнів  постійну потребу в поповненні знань, гордість за українців, які зробили неоціненний внесок у розвиток світової науки, космонавтики,  виховувати національну свідомість і патріотизм, прищеплювати почуття поваги й любові до рідного краю, викликати інтерес до його минулого і сучасного.

 Учні дізналися про перших  наших славетних українців, творці ракетно – космічної техніки, які підкоряли космічний простір. Серед яких також Михайло Федорович Решетньов, донедавна зовсім утаємниченого, засекреченого. Під його керівництвом або з його безпосередньою участю було розроблено приблизно 30 типів космічних комплексів і систем, на орбіту було виведено понад 1000 супутників, створених на підприємстві, яке він очолював. Внесок космонавта незалежної України Каденюка Л.М.

    На позакласному заході  «Фізичні досліди,  як метод морального виховання» для учнів 8 класів, вчитель Ларкіна Л.І.,   розглядала  важливість у вихованні учнів творчих здібностей, практичних умінь, навиків в процесі виконання лабораторних робіт, практикумів, безпосередньо під час проведення експериментів на уроках фізики.

     Для учнів 7-х класів проведено захід  вчителем Дорожівським Ю.М. «Таємниці фізики». Під час проведення даного заходу учні дізналися багато цікавого,  досі невідомого для них в галузі розвитку фізики на початках її становлення, в процесі її розвитку та сучасних досягнень науковців та винахідників, особливо наших співвітчизників.  Також учням 7 – 11 класів були представлені  кросворди і стіннівки на фізичну та астрономічну  тематику,  які подавали інформацію для учнів,  яка не вивчається у шкільній програмі.

        З 24 по 28 листопада 2014 року у школі проводився тиждень англійської мови. Метою проведення тижня було удосконалення знань, умінь та навичок отриманих на уроках, розширення світогляду та ерудиції учнів, розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків, виховання любові й поваги до свого краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння логічно викладати свої думки, заохочувати інтерес учнів до роботи над собою.  Протягом тижня проводились такі заходи: учні 5 – 8 класів презентували свої проекти на тему " My Favourite Writer"( Мій улюблений письменник) учителі Білоус О.М., Лозинський В.М., " My Favourite Dish"( Моя улюблена страва) учителі Самотея Н.А., Параняк Л.М., "My Favourite Clothes"( Мій улюблений одяг) учитель Параняк Л.М. Не меньш цікавою була інтелектуальна вікторина " The Wonderful World of English"( Чудовий світ англійської мови). Метою  даного заходу було узагальнити уміння та навички учнів з вивченого матеріалу, розвивати інтелектуальні здібності учнів за допомогою гри. Учні із задоволення виконували цікаві завдання та намагались бути кращими.   У 6-А класі учитель Параняк Л.М. првела відкритий урок натему "Holidays In Different Countries"( Cвята у різних країнах). З метою підвищення мотивації до навчання учнів та створення умов для самостійної роботи, для розвитку сприйняття мови на слух та стимулу до вивчення англійської мови учням 5 - их класів демонстрували  мультфільм англійською мовою.

         Перед проведенням вже традиційного конкурсу з математики «Кенгуру» у школі пройшов тиждень математики, який тривав з 01.12 по 05.12.  З метою розвитку в учнів інтересу до математики,  творчої фантазії, виховання естетичного сприймання навколишнього світу пройшов конкурс математичної газети серед учнів 8-их класів, який підготували вчителі Буковинська Н.М. і Ларкіна Л.І. Най змістовнішими і естетично витриманими виявились газети учнів 8-Б класу а саме: Рибак І., Ворощук М. та Городної В. і учениці 8-В класу Бутки О.  Для розвитку через гру інтересу до математики, її історії, читання додаткової літератури, розвитку логічного мислення і кмітливості були проведені наступні ігри, у 8-Б класі «Слабка ланка», де поступово рвався ланцюжок слабких математичних знань. Найсильнішою ланкою виявилась Василишин Ліля. Знання математики тісно переплелися з фізикою, хімією, географією у грі 10 класу «Математика у всьому». Переможці: Гащук М., Майстришин О., Голиборода С. З теми натуральні числа, дії над ними змагались дві команди учнів 5-Б класу. Для учнів 7-А була запропонована подорож  містом математичних загадок. Найкмітливішими виявились  учні Савка О. та Зінчук Ю. У 11 класі відбувся конкурс-огляд рефератів про видатних математиків сучасності.  Із давніх давен люди намагалися пізнати світ через пошук гармонії і досконалості. Від часів Піфагора вважали гармонічним поділ, під час якого менша частина відноситься до більшої, як більша частина відноситься до всього цілого. В епоху Відродження Леонардо да Вінчі назвав такий поділ золотим перерізом, а Лука Пачолі – божественною пропорцією. З такими цікавими фактами і не тільки мали можливість познайомитись учні 6-их класів на уроці-презентації.

       Під час проведення тижня математики кожен учень мав можливість проявити  свій талант  у малюнку, чи у читанні вірша, показати себе на математиці з іншої сторони. Такі заходи посилюють інтерес до предмета, дозволяють повірити у свої сили, спонукають активніше діяти. Все це дало можливість краще і глибше пізнати математику, знайти для себе щось нове і несподіване.

       Предметні тижні інформатики стимулюють творче самовдосконалення учнів, зацікавлюють їх у якісному і поглибленому вивченні інформатики, виявляють обдарованих учнів, сприяють розвитку алгоритмічного мислення у школярів, підвищення інтересу до програмування,  формування команди для участі у Всеукраїнському конкурсі з інформаційних технологій.  Метою заходу було залучити учнів до позакласної роботи, згуртувати  у роботі під гаслом «Хто володіє інформацією, той володіє світом!», сприяти розумовому вихованню школярів.

    Учням пропонувались такі форми роботи, як  конкурси: створення презентацій, інформаційних газет, повідомлення, ерудит. Перший конкурс пройшов під назвою «Інформаційна газета», яка  мала обов’язкову сторінку «Інформатика в особистостях (видатні люди в галузі високих технологій)» та рубрику «15 великих винаходів ХХ століття, які склали золотий фонд людства» (коротенька розповідь про один з винаходів), та ін. Учні 9-их класів Діжак О., Сухецький Р., Курілець Я., Бундз О, Сташко Л., Глова А., Яхницький М., Гес В., Фолюш О. активно займалися інформаційно – пошуковою роботою (вч. Волошин З.М., Сташко В.В.).

       Конкурс на створення презентацій  у програмі (Power Point) на теми: «Запобігання шкідливому впливу нітратів на людський організм» у 10 класі, «Комп’ютерні віруси та антивірусні засоби» у 9- их класах був цікавим та змістовним.  Варто відзначити високий рівень підготовки та активність  учнів 10 класу а саме: Голибороди С., Когута Ю., Савку В., Лукащук В., Лишака В., Бука Н., Гащука М.  (вч. Сташко В.В.) та учнів 9 А класу Ольшанську У., Андрущишин А., Лозинську А., Устянич О..(вч. Волошин З.М.).

У конкурсі «Повідомлення» на отримані теми, взяли участь учні 9– 11 класів. Їм були запропоновані такі теми: Новітня історія Windows., як будувалась імперія Біла Гейтса (програміст., керівник корпорації Майкрософт), відкриття Інтернету, покоління комп’ютерів, перспективи розвитку комп’ютерів, комп’ютерні віруси і все, що з ними пов’язано, комп’ютер, за і проти.   Активними були  учні 11 класу: Калюжний В., Бобак В., Кульчицька М., Трач О., Литвиненко В.,  та ін. (вч. Сташко В.В., Волошин З.М.)

    Конкурс ерудитів  проводився серед учнів 5–6 класів. Зачитувалися загадки, які мають відношення до інформатики. (вч. Сташко В.В., Волошин З.М., Тиховська О.А.). Учні 5-их та 6-их класів у даному конкурсі змогли реалізувати свій творчий потенціал та знання, які здобули при вивченні інформатики.

              До проведених заходів всеукраїнського тижня права, який проводився  8-13 грудня, було залучено учнівський та педагогічний колективи. Класні керівники  провели всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Декларації  прав людини. В кожному класі, враховуючи вікові дані учнів, було дано характеристику прав людини з дня її народження. Учні старших класів, аналізуючи права людини, наводили приклади, які можна використовувати у власному житті, давали характеристику прав людини, громадянина та особи  в українському законодавстві.

             Правові бесіди були цікавими і змістовними у 8А класі  класний керівник Юзишин М.М., 9В класі класний керівник Мороз Т.О., 10 класі, класний керівник Борис З.С., 11 класі, класний керівник  Нечай М.І. та ін., де була активна участь не тільки класних керівників, але і самих учнів.

             Практичний психолог Ізбянська С.А. проводила  анкетування в 8 – 10 класах «Молодь і правомірна поведінка», учні використовуючи тести, відповідали на питання  пов язані з вживанням наркотичних і токсичних речовин,  правовою поведінкою в громадських місцях і ін.

             Традиційними в школі стали конкурси на кращий малюнок «Права дитини – очима дитини» та конкурс на кращу правову стінгазету. У конкурсах залучаютьсь учні  5 – 8 класів та 9 – 10 класів. Малюнки  були, як колективними так і індивідуальними, стінівка редагувалась учнями старших класів.

              В школі частими гостями є представники  правоохоронних органів  смт. Івано-Франкове Бабляк А.М. та Кіт Т.Я. На конференції «Правопорушення і правомірна поведінка»  служителі закону не тільки активно включились в  роботу заходу, але і наводили приклади з життя молоді селища. Круглий стіл «Ти і закон» викликав активний діалог між працівниками правоохоронних органів та учнями. Ставились конкретні питання, давалась характеристика правовим ситуаціям. Учні використовували свої знання і отримували кваліфіковані відповіді від представникками правових органів.

             Організатори правових тижнів у школі: Шаблінський І.М. заступник директора по виховній частині, Довбій М.І. вчитель історії та правознавства, Овчаренко М.І. педагог-організатор, ставлять  завдання – покращити правову культуру, свідомість учнів, дати їм можливість само реалізуватися не тільки в стінах школи, але і вдома та на вулиці. Тому традиційними в школі стали конкурси, змагання,зустрічі, які проводяться впродовж навчального року.

             Цікавим та пізнавальним поданою інформацією для  учнів 9Б класу пройшов  Брейк - ринг  «Знавці права».    Багато років вчителі християнської етики Юзишин М.М. та історії і правознавства Довбій М.І. проводять спільні уроки.  Цікавість тем полягає в тому, що вони тісно пов язані не тільки правовою формою, але і духовною культурою учнів.  Урок «Мораль і право» у 6 кл. складався з прикладів церковних канонів, які переводились у правову гілку. Учні самі називали і порівнювали норми моралі та норми права. У 9 кл. проводився урок «Права і обов’язки людини». Характеризуючи права людини учні поєднували їх  з прикладами притч та діяльністю християнської церкви. Учнівські презентації «Права дитини» жваво обговорювались у класах і активно визначались кращі з них.

              Шкільна бібліотека активний учасник всіх правових заходів. Книжкові виставки, періодика кримінальної хроніки, список телепередач на правову тематику завжди цікаві для учнів.

               Тиждень правових знань закінчився переглядом документального фільму «Діти і вулиця». В обговоренні побаченого в основному брали участь старшокласники, які давали оцінку діям правопорушників  і аналізували як уникнути правопорушень.

Виходячи з вище сказаного,

 

НАКАЗУЮ:

 

Керівникам предметних комісій:

Виявляти більше креативності в плануванні та проведенні тижнів предметів, залучати до  їх проведення якомога більше учнів.

На засіданні предметних комісій розглянути питання щодо якості проведення предметних тижнів та усунення недоліків, які були допущені під час їх проведення.

Надалі дотримуватись графіку проведення предметних тижнів.

Завідувачу бібліотекою Пенко У.М., періодично готувати виставку методичної фахової літератури відповідно графіку проведення предметних тижнів.

Заступнику директора Михайлишин О.З.:

 3.1 Систематично здійснювати контрольно  -  діагностичну роботу за проведенням                   предметних тижнів, з метою виявлення обдарованих учнів.

      3.2 У травні 2015 року провести підсумки проведення тижнів предметів у школі.

      4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

                                                     Директор школи                                       М. Ліскевич - Карпа

 

З наказом ознайомлено:

 

               Михайлишин О.З.

              Пенко У.М.

 

 

Категорія: Накази | Додав: (06.02.2015)
Переглядів: 6450