Головна » Статті » Накази

Про підсумки проведення тижня біології у школі 2014- 2015 н.р.

Відділ освіти

Яворівської райдержадміністрації

 

Івано Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка

Яворівської районної ради Львівської області

 

Наказ

 

18.05.2015               №01-05/85

 

Про підсумки проведення

тижня біології

у школі 2014- 2015 н.р.

 

Згідно плану роботи школи, з метою вивчення нових форм і методів роботи з дітьми, розвитку творчості учнів, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду підвищення професійного рівня та інтелектуального розвитку учнів та залучення учнів до позакласної роботи. Вже стало доброю традицією у школі проводити тиждень біології в період квітучої з первоцвітами весни, прильоту птахів, впорядкування квітників, висаджування кущів та дерев. Поряд з тим учні мають можливість проводити спостереження в природі, відпочивати, брати участь в біологічних конкурсах, а також рухливих іграх.

З 20 квітня по 24 квітня у школі було проведено тиждень біології. Так у 6 класі вчителем Тиховською Д.І. була проведена година спілкування на тему: «Довкілля і навчає, і виховує», на якій вчитель зробила акцент на формування екологічної свідомості та культури учнівської молоді.

Вчителем біології Михайлишин О.З. та молодшим науковим працівником НПП Яворівський Гребельною О.Б., був проведений екологічний захід «Первоцвіти просять захисту», для учнів 5В, 7Б класів.

Метою заходу було навчити дітей відчувати, розуміти та оберігати цю надзвичайну красу природи. Розвинути почуття відповідального ставлення до природи, формувати у підростаючих поколінь природоохоронні навички, прищепити елементарні поняття екологічної культури. Виховати бережливе ставлення до весняних квітів. Михайлишин О.З. ознайомила учнів з Кодексом України про адміністративні правопорушення збуту і придбання об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, та порушення вимог щодо їх охорони. Гребельна О.Б. пропонувала учням перегляд відео фільму «Пробудження природи» та презентації «Пробудження весни», в якій висвітлено основні ознаки пробудження весни, цвітіння багаторічних трав’янистих рослин листяного лісу, цвітіння вітрозапильних дерев та кущів, правила збору березового соку, причини раннього цвітіння первоцвітів, послідовність весняного розвитку рослин. Оксана Борисівна наголосила, щоб учні не зривали і не поспішали купувати первоцвіти. Замислювалися над тим, що пройде декілька днів і квіти, що донедавна приносили радість, опиняться у відрі для сміття. 

Михайлишин Ольга Зеновіївна провела цікавий, пізнавальний захід у формі круглого столу з учнями 7-их класів на тему: «Рослини Червоної книги України», на якому обговорювались питання: призначення Червоної книги, приклади рослин і тварин своєї місцевості, які занесені до Червоної книги України, охорона довкілля. У 9В класі вчителем була проведена конференція на тему: «Твоє здоров’я в твоїх руках».

У 8-их класах вчитель Ольшанська О.Р. провела зоологічну вікторину на тему: «Тварини червоної книги України» та біологічний марафон: «Хто?Де?Чому?». Усі ці заходи дали можливість учням ознайомитися з додатковою цікавою інформацією з даних тем, обмінятися інформацією, відстоювати свою думку, зважати на думку інших. У 9-ому класі вчитель Ольшанська О.Р. провела виховний захід на тему: «Шкідливий вплив тютюнопаління», на якому піднімались актуальні і вкрай необхідні для підлітків питання збереження здоров’я та відмови від тютюнопаління, яке на сьогоднішній час дуже поширене серед молоді.

У 10-му класі вчитель Тиховська Д.І. провела у формі діалогу та розповіді бесіду на тему: «Збережемо Розточчя для нащадків», на якій були розглянуті такі проблеми, а саме: зв’язок людини з природою, екологічні проблеми та їх подолання, заповідники, заказаники, національні парки – їх роль з даного питання, зміни в природі, спричинені діяльністю людини. В 11-му класі вчителем була проведена краєзнавча конференція на тему: «Мій рідний край, моя земля очима сучасників», на якій старшокласники мали можливість познайомитися з видатними сучасниками, яким не байдуже майбутнє нашої природи.

Вчителі Михайлишин О.З., Тиховська Д.І., Ольшанська О.Р. активно працювали разом зі старшокласниками, залучивши їх до участі в акціях: «Посади дерево», «Чиста оселя», «День довкілля» (ліквідація стихійних сміттєзвалищ).

НАКАЗУЮ:

 

1.Керівнику предметної комісії вчителів біології Тиховській Д.І.:

1.1.На засіданні предметної комісії розглянути питання щодо якості проведення предметного тижня та усунення недоліків, які були допущені під час його проведення.

 

2.Завідувачу бібліотекою Пенко У.М.:

2.1.Періодично готувати виставку методичної фахової літератури відповідно графіку проведення предметних тижнів.

 

3.Заступнику директора з навчально – виховної роботи Михайлишин О.З.:

3.1.Систематично здійснювати контрольно-діагностичну роботу за проведенням предметних тижнів, з метою виявлення обдарованих учнів.

3.2.У травні 2015 року провести підсумки проведення тижнів предметів у школі.

 

4.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

Директор школи М. Ліскевич - Карпа

 

З наказом ознайомлено:

 

Михайлишин О.З.

 

Тиховська Д.І.

 

Пенко У.М.

 

 

 

 

 

Категорія: Накази | Додав: (19.05.2015)
Переглядів: 2249