Головна » Статті » Накази

Про підсумки роботи школи щодо попередження дорожньо – транспортного травматизму у 2013 – 2014 навчальному році

Відділ освіти

Яворівської райдержадміністрації

Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

імені Івана Франка смт Івано-Франкове

Наказ

17.06 2014 №_____

 

Про підсумки роботи школи

щодо попередження дорожньо – транспортного

травматизму у 2013 – 2014 навчальному році

 

Відповідно до Законів України «Про дорожній рух», «Про охорону праці», з метою поліпшення роботи із запобігання дорожньо-транс­портних пригод, попередження дитячого дорожньо – транспортного травматиз­му, узагальнення та поширення різноманітних форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх у школі впродовж 2013 – 2014 навчального року проводилась значна робота.

Дитячий дорожньо-транспортний травматизму – це сукупність ДТП за певний проміжок часу, в яких загинули або утримали тілесні пошкодження особи у віці до 16 років.

Відвернення таких ДТП є невід'ємною складовою частиною профілактики виробничого, транспортного, побутового травматизму та інших нещасних випадків, входить у програму охорони життя і здоров'я населення, та забезпечення конституційних прав громадян, здійснювану державними органами та громадськими організаціями.

Роботу, спрямовану на запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму (ДДТТ), в школі організовують і здійснюють адміністрація та педагогічний колектив школи у співпраці з відділом освіти Яворівської РДА та районним відділенням ДАІ.

Впродовж 2013 – 2014 н.р. було проведено відповідну організаційну роботу, а саме:

 1. План роботи школи містив заходи щодо запобігання ДДТП та вивчення ПДР (усі заходи виконані).

 2. Наказом по школі на початку навчального року:

 • призначеного відповідального за організацію і вивчення ПДР;

 • створено загін юних інспекторів руху (ЮІР).

 1. Поновлено куточок та майданчик з безпеки дорожнього руху.

 2. Традиційно з 02.09. по 20.09. проведено місячник безпеки руху "Увага! Діти на дорозі ".

 3. Проведено тиждень безпеки дорожнього руху, у молодших класах – виховні години з безпеки дорожнього руху, єдиний урок з ПДР на початку та в кінці навчального року.

 4. Кожний випадок ДТП з участю учня школи розслідується комісією навчального закладу: результати розслідування передаються у відділ освіти.

Педагогом – організатором Овчаренко М.І. проводилось загальне керівництво роботою шкільного загону ЮІР, організовано зустрічі з працівниками ДАІ, бесіди та інші заходи із вивченням ПДР.

Аби нагадати дітям Правила дорожнього руху, призабуті за літній період, працівники дорожньо-патрульної служби Яворівського ВДАУ провели у перші дні вересня у нашій

школі уроки з правил безпечної поведінки на дорозі.
Працівники Державтоінспекції розповідали юним учасникам дорожнього руху, як правильно поводитися на вулиці та застерігали від усіх небезпек, що можуть спіткати маленьких пасажирів та пішоходів, наводячи приклади та нагадуючи правила дорожнього руху. Ці пізнавальні уроки інспектори ДАІ проводили у рамках профілактичних заходів

"Увага! Діти на дорозі!".
Справжній шквал емоцій у школярів викликала акція проведена учнями 5-В класу  та вчителем основ здоров'я  Завідією Н..Я. «Світлофор» , які у веселій жартівливій формі рано-вранці до початку уроків нагадали усім школярам про важливість цього дорожнього знаку на дорозі.

У квітні 2014-го року було проведено зустріч з інспектором ВДАІ Яворівського району старшим лейтенантом міліції Василем Бараном та заступником селищного голови смт Івано-Франкове Володимиром Бродиком. Інспектор  ДАІ та Володимир Дмитрович ознайомили учнів з правилами дорожнього руху, а маленьким учасникам дорожнього руху нагадали ази дорожньої грамоти та розповіли про важливість дотримання законів доріг та вулиць. Школярі дізналися, які бувають пішохідні переходи і познайомилися з сигналами регулювальника.

Під час зустрічі особлива увага зверталась на те, що найбільше травмуються пішоходи саме у темну пору доби, сутінках, коли знижується видимість. І для того, щоб бути помітним на дорозі, потрібно мати на одязі світлоповертаючі елементи або флікери.

Заступником директора з навчально – виховної роботи Сташко В.В. було сплановано та проведено з учителями й учнями бесіди з питань ПДР, систематично здійснювався внутрішньо шкільний контроль за проведеною роботою з даного питання.

Класними керівниками 1 – 11-х класів згідно планів виховних робіт було проведено заняття та бесіди, на яких за допомогою контрольних питань, завдань проведено перевірку засвоєння матеріалу. Також було проведено роз’яснювальну роботу серед батьків з даного питання.

Вчителі основ здоров’я Завідія Н.Я., Кропельницька О.В., НечайМ.І. на уроках вивчали питання правил безпеки дорожнього руху, використовуючи інтерактивні методи: обговорення у класі актуальних проблем, “мозкова атака”, рольова гра, робота та виконання вправ у малих групах, дебати, дискусії, проведення тренінгів, розгляд та аналіз конкретних життєвих ситуацій.

Також проводили практичні тренування, конкурси, вікторини, змагання кмітливих та винахідливих; приймали активну участь у проведені місячнику «Увага! Діти на дорозі» та Тижні безпеки дитини.

Нещасні випадки на вулицях і дорогах стали великою загрозою як для дорослих, так і для дітей. Як свідчить аналіз, у 9 випадках із 10 діти своєчасно не помітили небезпечний для себе автомобіль, або неправильно визначили його швидкість чи напрямок руху. Це дає змогу зробити висновок, що діти погано вміють орієнтуватись, спостерігати за тим, що робиться на вулиці, оцінювати і передбачати небезпеку. Тому необхідно вчити дітей не тільки виконувати правила дорожнього руху, а й спостерігати і орієнтуватись на вулиці.

Саме тому значний акцент щодо попередження ДДТП ставився адміністрацією школи та класними керівниками на бесідах з батьками по питанню профілактики ДДТП, адже батьки повинні бути взірцем правильної поведінки на вулиці. Для батьків були розроблені пам’ятки, в яких наголошувалося на наступному:

  • на проїжджій частині не спішіть, не бігайте, завжди переходьте вулицю розміреним кроком;

  • виходячи на дорогу, припиніть розмову: діти мають привчатися, що переходячи дорогу, розмовляти не можна;

  • ніколи не переходьте дорогу навкіс, завжди звертайте увагу дитини на те, що рухатись треба впоперек дороги;

  • ніколи не переходьте дорогу на червоне чи жовте світло: якщо дитина один раз зробила це разом з Вами, то обов’язково повторить без Вас;

  • переходьте дорогу тільки на пішохідних переходах;

  • з автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першим, попереду дитини, озирнувшися на всі боки, і акцентуйте її увагу на цій дії;

  • залучайте дитину до ваших спостережень на вулиці, показуйте їй транспортні засоби, яких слід остерігатись;

  • демонструйте свої дії на дорозі: спочатку треба подивитися ліворуч, потім – праворуч, стоячи на краю тротуару;

  • не виходьте на дорогу із-за перешкоди, що заважає водієві бачити вас;

  • не дозволяйте дитині переходити або перебігати дорогу попереду вас – цим ви можете привчити його переходити дорогу не озираючись;

  • малюка треба тримати за руку, бути готовим утримати його, якщо захоче піти самостійно.

Учіть дитину уважно дивитись під час переходу автотраси!

Учіть дитину оцінювати швидкість і напрямок руху транспортного засобу.

Учіть дитину передбачати приховану небезпеку.

Впродовж року вчителями – предметниками та класними керівниками проводилися профілактичні «хвилинки», які нагадували про безпеку дорожнього руху. Зазвичай проводилися щоденно наприкінці останнього уроку.

Мета "хвилинки" – зосередити увагу дітей на питанні безпечної поведінки на вулиці, на пішохідних переходах тощо.

Щоразу обговорювалися нові питання, заслуховувалося декількох учнів, стосовно різних ситуацій поведінки на дорозі. Інший варіант "хвилинки" – обговорення конкретного випадку, за якого потерпіла дитина (за даними ДАІ).

Виходячи з вищенаведеного,

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Роботу впродовж 2013 – 2014 н.р. щодо попередження дорожньо – транспортного травматизму визнати задовільною.

 

2.Заступникам директора з навчально – виховної роботи Михайлишин О.З., Онипко Л.А., Шаблінському І.М.:

2.1.Розробити та подати на затвердження директору школи до 25.08.2014 р. план загальношкільних заходів з профілактики дитячого дорожньо – транспортного травматизму.

(відповідальний – Шаблінський І.М.)

2.2. Поновити куточок та майданчик з безпеки дорожнього руху.

До 30.08.3014, відповідальний – Михайлишин О.З.

2.3.Спланувати та провести місячник «Увага! Діти на дорозі!»

Вересень, 2014 року

Відповідальний – Шаблінський І.М.

2.4.Поновити та вручити на класних батьківських зборах батькам учнів 1 – 4-х класів Пам’ятки про поводження на проїжджій частині

До 15.09.2014

Відповідальний - Онипко Л.А.

2.5.Організовувати впродовж 2014 – 2015 н.р. зустріч учасників навчально – виховного процесу з працівниками ВДАІ Яворівського району

Відповідальні – Михайлишин О.З., Шаблінський І.М.

2.6.Оформити підписку на журнал «Даішка» на користь ЗНЗ

До 25.08.2014

Відповідальний – Шаблінський І.М.

 

3.Класним керівникам 1- 11-х класів передбачити у виховних планах роботи на 2014 – 2015 н.р. заходи з профілактики дитячого дорожньо – транспортного травматизму.

 

4.Даний наказ довести до відома вчителів на виробничій нараді.

До 25.08.2014

Заступник з навчально – виховної роботи Шаблінський І.М.

 

5.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор школи М.Ліскевич - Карпа

З наказом ознайомлено:

О.Михайлишин

Л.Онипко

І.Шаблінський

Додаток до наказу від 30.08.2014 №____

«Про затвердження плану загальношкільних

заходів з профілактики дитячого

дорожньо – транспортного травматизму»

 

Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені Івана Франка

смт Івано – Франкове

 

План загальношкільних заходів з профілактики дитячого дорожньо – транспортного травматизму

на 2014 – 2015 навчальний рік

 


п/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1

Постійно заслуховувати учителів і класних керівників на засіданнях педради та на виробничих нарадах при заступнику директора стосовно виконання програми ОБЖД та вивчення ПДР

Грудень 2014

Впродовж року згідно плану

Адміністрація школи

 

2

Інструктивно-методична нарада з класними керівниками:

  • аналіз ДТТ за перше півріччя та завдання щодо запобігання ДДТТ на друге півріччя календарного року;

  • форми позакласної профілактичної роботи

 

Грудень 2014

Серпень

2014

 

Вересень

Відповідальний за безпеку дорожнього руху

 

3

Бесіди на батьківських зборах:

  • "Як впливає на стан ДДТТ поведінка дорослих на дорозі";

  • "Мопеди та скутера – небезпека для дітей";

  • "Велосипедист – теж водій"

 

Протягом року

Класні керівники

 

4

Місячник-рейд «Увага! Діти на дорозі» та Тиждень безпеки дорожнього руху

- бесіди, конкурси, вікторини, рольові ігри, практичні тренування та інше

 

Вересень

 

 

 

Адміністрація класні керівники Інспектор ДАІ

 

5

Зустріч з інспекторами ДАІ

Раз у квартал

Відповідальний за вивчення ПДР

 

6

Створення загону ЮІР і організація його роботи

Вересень

Відповідальний за вивчення ПДР

 

7

Шкільні ранки, свята, КВК за тематикою БДР

Протягом року

Відповідальний за вивчення ПДР

 

8

Складання схеми безпечного руху дітей до школи. За необхідності порушувати питання щодо встановлення дорожніх знаків, розмітки в районі школи

Постійно

Відповідальний за вивчення ПДР

 

9

Обладнання шкільного куточка з безпеки руху

І чверть

Відповідальний за вивчення ПДР

 

10

Випуск стіннівки з БДР

1 раз на чверть

ЮІР

 

11

Дні безпеки руху

Перед канікулами

Класні керівники

 

12

Конкурси:

  • на кращий малюнок;

  • на кращий класний куточок з БДР

Протягом навчального року

ЮІР

 

Категорія: Накази | Додав: (03.09.2014)
Переглядів: 4355