Головна » Статті » Накази

Про підсумки роботи школи з соціального захисту дітей пільгових категорій  станом на 27.03.2018 р.

Відділ освіти

 Яворівської районної державної адміністрації

Опорний заклад

«Івано-Франківська ЗОШ І - ІІІ ступенів імені Івана Франка

Яворівської районної ради Львівської області»

81070, смт Івано - Франкове, вул. І.Франка, 1, тел. (0259)3 - 35 – 72

 

Наказ

 

27.03.2018                                                                                             №01-05/

 

   Про підсумки роботи школи з соціального

захисту дітей пільгових категорій 

станом на 27.03.2018 р.

 

   Впродовж 2017/2018 навчального року робота школи щодо соціального захисту дітей пільгових категорій спрямована на виконання законів України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,«Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», указів Президента України  від 12.01.2018 року №5 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа», «Про додаткові заходи щодо вдосконалення соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім’ями» (від 23.06.2001, №467/2001), «Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту багатодітних і неповних сімей» (від 30.12.2000, №1396/2000), «Про затвердження комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації» (від 187.03.1998, №200/98), на виконання Закону України «Про охорону дитинства» (від 26.06.2001, № 2402-ІІІ), дотримання Конвенції ООН «Про права дитини».

   Робота з  даного напрямку  проводиться відповідно до  річного плану роботи школи на 2017 – 2018 навчальний рік, плану виховної роботи, плану роботи громадського інспектора з охорони дитинства, плану роботи шкільної соціально – психологічної служби.

   Інспектором з охорони дитинства призначено заступника директора з навчально - виховної роботи школи Кубішин О.І. (наказ опорного закладу «Івано – Франківська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка Яворівської районної ради Львівської області» від 26.08.2016 № 116, від 26.08.2016 № 115). Відповідно до Положення про громадського інспектора з охорони дитинства Кубішин О.І. у своїй роботі керується Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, Законами України, Постановами Верховної Ради України, Указами Президента України, Постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативними документами МОН України.

    Кубішин О.І. координує роботу класних керівників, соціально – психологічної служби школи  щодо оформлення та ведення соціальних паспортів класів, підготовки необхідної інформації, документів, проводить консультації, інструктажі щодо організації роботи з дітьми пільгового контингенту; організовує роз’яснювальну роботу з батьками, опікунами  з питань охорони прав та інтересів дитини; бере участь у проведенні первинних та контрольних обстежень умов життя і виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, (двічі на рік), а також дітей і підлітків, батьки яких не забезпечують їм належного виховання та утримання; вивчає адаптацію дітей у прийомних сім’ях, захист їх прав та інтересів; здійснює  облік працевлаштування випускників 9,11-х класів з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування; сприяє залученню дітей пільгового контингенту до гурткової роботи; контролює забезпечення дітей пільгових категорій безкоштовним харчуванням згідно з вимогами чинного законодавства; узагальнює інформацію про проведену роботу на нарадах при директору, засіданнях МО класних керівників опорного закладу, на батьківських зборах, конференціях тощо.

   Соціально – адміністративною службою школи постійно здійснюється контроль за відвідуванням занять дітей, які залишились без батьківського піклування, та інших дітей із соціально вразливих категорій.

Створено банк даних дітей пільгових категорій, що постійно оновлюється:

 • позбавлені батьківського піклування – 4 уч.;
 • діти з особливими потребами – 14 уч.;
 • діти, які опинились в складних життєвих обставинах – 5 уч.;
 • діти, батьки яких перебували в зоні АТО – 32 уч.;
 • діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1 уч.;
 • діти, що стоять на внутрішньо шкільному обліку – 1 уч.;
 • діти з багатодітних сімей – 146 уч.;
 • діти – півсироти – 20 уч.;
 • діти, які проживають в неповних сім’ях (розлучені) – 44 уч.;
 • діти, яких виковуються матерями без батька – 1 уч.;
 • діти з малозабезпечених сімей – 6 уч.

Питання соціального захисту дітей пільгового контингенту щомісяця заслуховуються на виробничих нарадах при директорові, на засіданнях педагогічної ради школи, засіданнях Ради школи.

Організовано безкоштовне харчування учнів 1-4 класів (наказ школи №01-05/20 від 05.01.2018 року) та дітей пільгових категорій: діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, батьки яких перебували в АТО (наказ школи №01-05/27 від 22.01.2018 року).  

          Протягом року надаються консультації батькам, вчителям та учням пільгових категорій.

При організації заходів поза межами школи перевага надається дітям пільгового контингенту.

        Діти, позбавлені батьківського піклування, забезпечені Єдиними квитками.

 Соціально – адміністративною службою школи здійснюються наступні заходи щодо соціального захисту дітей пільгових категорій:

- здійснюється контроль за  змінами в соціальному статусі дітей; зміни фіксуються в соціальних паспортах  класних колективів та в єдиному соціальному паспорті освітнього закладу.

- проводяться  обстеження умов проживання, навчання, працевлаштування, оздоровлення та соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з сімей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей, які проживають у складних життєвих обставинах з відповідним оформленням актів та особових справ.

- перевіряється збереження закріпленого житла, майна дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення дітей безкоштовним харчуванням, Єдиними квитками, користуванням підручниками, охоплення відвідуванням гуртків, секцій тощо.

- здійснюється правовий  всеобуч батьків та дітей з питань дотримання вимог Конвенції ООН про права дитини та захисту їх прав, із залученням до цієї роботи класних керівників відповідних класів.

   Виходячи з вищезазначеного

 

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Роботу з соціального захисту дітей пільгових категорій  станом на 27 березня 2018 року вважати задовільною.

 

2.Кубішин О.І., в.о.,заступника директора з виховної роботи школи:

2.1. Забезпечити неухильне виконання нормативних документів щодо соціального захисту дітей пільгових категорій. 

Постійно

 

 

2.2.Проводити ознайомлення педагогічних працівників з нормативними документами, що регулюють законодавство в галузі охорони дитинства та соціального захисту.  

Постійно

2.3.Розглядати питання соціального захисту дітей пільгових категорій на нарадах при директорові (в кінці кожного семестру), засіданнях педагогічних рад (1 раз на рік).

2.4.Базу даних дітей пільгових категорій поновлювати по мірі надходження інформації про зміну соціального статусу дитини.

По мірі надходження інформації

 

3. Класним керівникам 1-11 класів:

3.1.Систематично проводити роботу по класах з дітьми, які потребують соціального захисту та посиленої педагогічної уваги, та їхніми батьками чи опікунами.

     Постійно

 

4.Сташко В.В. та Кубішин О.І., заступникам директора з навчально – виховної роботи:

4.1.Пункт 3 даного наказу довести до відома класних керівників на виробничій нараді

До 29.03.2018

 

5.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

Директор опорного закладу                              М.Ліскевич – Карпа

 

   З наказом ознайомлено:

 

                  О.Кубішин

 

                  В.Сташко

 

Категорія: Накази | Додав: (28.03.2018)
Переглядів: 369