Головна » Статті » Накази

Про підсумки роботи з обдарованими дітьми в 2013 - 2014 навчальному році

Відділ освіти

Яворівської райдержадміністрації

Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені Івана Франка

смт Івано - Франкове

Наказ

11.06.2014 №__

 

Про підсумки роботи з

обдарованими дітьми в 2013 - 2014 навчальному році

 

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.08.1998 р. №305, згідно плану роботи школи, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу, створення належних умов для виявлення та підтримки талановитої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та природних обдарувань у школі була спланована та проведена значна робота та налагоджена система роботи з обдарованими учнями, що забезпечило участь найбільш обдарованої учнівської молоді у І-ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, у І етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, у конкурсах різноманітного спрямування як на шкільному, так і на районному та обласному рівнях.

Шкільна програма роботи з обдарованими дітьми була спрямована на реалізацію програми «Обдарована молодь», державних стратегій та основних завдань, викладених у цій програмі, розв’язання проблем, пов’язаних з пошуком, навчанням, вихованням та розвитком обдарованої молоді, забезпечення її соціально-педагогічної підтримки, гарантованою державою.

Педагогічний колектив школи докладав значних зусиль для забезпечення результативності навчально-виховного процесу, оволодіння учнями базовими, загальнонавчальними вміннями і навичками, спрямованих на розвиток індивідуальних здібностей кожної дитини, створення умов для самореалізації.

Як було зазначено, згідно з річним планом роботи школи на 2013-2014 навчальний рік, одним з пріоритетних завдань педагогічного колективу стало виявлення, навчання та розвиток обдарованих дітей. У рамках реалізації цього завдання були проведені такі заходи:

 1. Перегляд та поновлення шкільного банку обдарованих дітей;

 2. Створені портфоліо обдарованих дітей;

У школі проведено шкільний етап предметних олімпіад з базових дисциплін.

6 грудня 2013 року на загальношкільній лінійці відбулося урочисте нагородження переможців І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Відповідно до наказу школи №311 від 18.11.2013 року «Про підсумки проведення І туру Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2013 – 2014 навчальному році», переможців було нагороджено грамотами школи. Урочисто привітав обдарованих та працьовитих дітей  голова селищної ради смт Івано – Франкове.

З метою підготовки та участі переможців шкільних олімпіад в олімпіадах районного етапу у вересні – грудні 2013 року було складено графік підготовки учнів до олімпіад. Вчителі-предметники проводили підготовку учнів до олімпіад за складеним графіком. Це мало позитивні результати – призові місця у ІІ турі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:

 

 

Учні школи залучаються до роботи в Малій Академії Наук. Ученицею 11 класу Куішин А. (керівник Тиховська Д.І.) проводились наукові дослідження з теми «» (секція «Біологія», відділення «Історичне краєзнавство». Робота Кубішин Анастасії є учасником районного етапу Всеукраїнського конкурс-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН.

Наші учні щороку беруть участь у Всеукраїнських учнівських конкурсах. Так, в цьому навчальному році:

- в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» брали участь 39 учнів школи, з них 4 – з відмінним результатом: Федечко Софія 2а клас (60 балів), Тузяк Діана 2а клас (60 балів), Вишинський Даниїл 7в клас (72 бали), Когут Арсен 11б клас (79 балів);

- 14 березня 2014 року 43 учні 5-11 класів школи стали учасниками Міжнародного конкурсу юних  істориків «Лелека – 2014»;

- учні школи під керівництвом вчителів фізики Ларкіної Л.І., Дорожівського Ю.М. взяли активну участь в обласному конкурсі «Цікава астрономія». Проведений конкурс засвідчив виявлений інтерес учнів та їх педагогів до запропонованої тематики та приємно вразив кількістю учасників та достатньо високим рівнем знань учнів.

Відповідно до наказу комунального закладу ЛОР «Львівський обласний центр науково – технічної творчості учнівської молоді» від 14.04.2014 року №35 «Про підсумки обласного конкурсу школярів «Цікава астрономія» результати участі учнів школи виявились наступними:

Кавас Вікторія – 5 клас – 205 балів – І місце;

Дадак Мирон – 5 клас – 204 балів – І місце;

Салабай Ростислав – 3 клас – 204 балів – І місце;

Дадак Тетяна – 5 клас – 204 балів – І місце;

Наконечний Максим – 7 клас – 203 балів – І місце;

Горона Олена – 7 клас – 202 балів – ІІ місце;

Борис Анастасія – 4 клас – 200 балів – ІІ місце;

Кучма Юлія – 5 клас – 198 балів – ІІІ місце;

Гунька Софія – 5 клас – 198 балів – ІІІ місце;

 • районний туристичний зліт – 5- місце;

 • районні змагання – баскетбол ІІІ місце юнаки і дівчата (вч.Малішевський Ю.П.).

 • районні змагання- настільний теніс - 4 – місце (вч. Фединяк І.Я.).

 • районний конкурс «Бабине літо – 2014» ( грамоти, призи - керівник Овчаренко М.І.)

 • районний конкурс «Сурми Звитяги» (номінація «Вокал» - Гогоша Тетяна 5-б кл., Глова Настя – 8- а кл. - 4 –те місце).

 • Районний конкурс «Різдвяні канікули» ( ансамбль сопілкарів – ІІІ місце)

 • Районний конкурс « І слово, і пісня, матусю, тобі!».( ансамбль дівчат 5-6 класи).

 • районний етап Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім П.Яцика (23.11.2013р. м.Яворів) – переможці Лагно Костя ІІІ місце – вч. Кульцицька О.Р., Уляновська Анастасія - ІІ місце – вч. Борис З.С.;

 • Всеукраїнський тематичний конкурс «Патріот» ( в конкурсі взяло участь 61 учень):

«Золотий сертифікат» - Ясниський Ігор ( 4 кл.вч.Косач І.В.), «Срібний сертифікат» - Глова Анастасія(8 клас вч.Марціняк Н.Р.), «Бронзовий сертифікат» - Майстришин Владислав(4 клас вч. Кульчицька О.Р.), Бойко Ярина( вч.Борис З.С.), Бойко Роксолана( вч. Волошин Н.М.),Ворощук Марта, Василишин Ліля, Городна Віра, Рибак Уляна( вч.Пиріг Л.М.);

 • 5-та Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник». (Відзначено нагородами 34 учні школи);

 • участь у обласній конференції на тему « Вивчення творчості Т.Шевченка у школі» (20.02.2014р. вч. Марціняк Н.Р.);

 • Всеукраїнський тематичний конкурс «Іду з дитинства до Тараса» (залучено 11 учнів 11 класу – вч. Тлуста О.П.);

 • Районний мовно-літературний конкурс ім.Тараса Шевченка ( І місце - Уляновська Анастасія- 9-б кл. та ІІ місце в обласному конкурсі);

 • Шевченківська районна вікторина «Шлях до Кобзаря» - районна бібліотека м.Яворова ( участь брали 24 учні нашої школи);

 • Районний конкурс «І слово, і пісня, матусю, тобі!» ( переможець Федик Марта –Марія – ІІІ – місце вч. Кульчицька О.Р.);

 • Районний конкурс « Розточчя моїми очима». Номінація - «Авторський вірш» - ІІ місце (Уляновська Анастасія, вч. Борис З.С.);

 • Обласний етап Українського конкурсу винаходів і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку ( учень 11 кл. Яценко Володимир);

 • Всеукраїнський конкурс до Дня птахів (березень, 2014р.);

 • Перший всеукраїнський конкурс для школярів "Дудл для Google"– Плесак Назар, Дадак Мирон, Ометюх Володя – 5 а клас;

 • Обласний конкурс екологічних проектів «Дотик природи – 2014».( уч. Яценко Володимир);

 • Фотоконкурс «Рідна Яворівщина» ( учні школи);

 • Міжнародний День перелітних птахів (квітень, 2014- учні 10 класу);

 • Всеукраїнський конкурс «Відповідальність за створіння» - 11-й клас - Кузьмич Владислав;

 • Районний конкурс «Сурми Звитяги» - малюнки (Сута Володя, Лозинська Роксолана - 6 –а кл.);

 • Районний конкурс «Різдвяні канікули»- номінація «Витинанка» (Бойко Настя – 7-в кл.);

 • Писанковий розпис до Дня Землі – (Бутка Оксана, Бойко Настя – 7 –в, Савка Олена 6-а клас);

 • Конкурс «Під покровом короля Данила» - (Бутка Оксана, Бойко Настя – 7 –в клас, вч. Чепак Г.П.);

 • Районний конкурс «Великодній розмай» - (Зінченко Оксана, Груба Соломій – 10 клас- вч.Шпінь Л.Я.).

З 30 січня 2014 р. до 23 лютого 2014 р. серед учнів 6-8-х класів було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2014". Конкурс проводився у номінаціях:

 • оцінювання заповнених читацьких щоденників;

 • розповідь про свою улюблену книгу (2-3 хв), відповідь на запитання членів журі, демонстрування розуміння тексту, вміння його аналізувати.

Найбільш активними учасниками були наступні учні: Вельган А. – 6-В; Кузик М.- 6-Б; Лозинська С. - 6-А; Кадук О. - 7-А; Мандрик Д.- 7-Б; Бойко Р. 7-В; Андрущишин Н. – 8-А; Курілець Я.- 8-Б; Рябошапка В- 8-В.

Переможцем обрано ученицю 7-В класу Бойко Роксолану (класний керівник Кропельницька О. В.).

20 березня 2014 р. у школі відбувся конкурс читців В. Шекспіра, присвячений 450-річчю з дня народження поета і драматурга. Школа гостинно вітала учителів та учнів Івано-Франкового методичного округу.

Учні під керівництвом своїх учителів підготували сонети та уривки з творів В. Шекспіра. Учні 7-А та 9-Б класів ( Барандій Святослав, Горонна Олена, Когут Юрій , Ульяновська Анастасія ) учитель англійської мови Самотея Н.А. розповіли про життя та творчість поета, його вклад у розвиток англійської мови та світової літератури, демонструючи слайди та уривки з художніх фільмів. Учасники конкурсу декламували сонети на мові оригіналу та в українському перекладі. Симпатії глядачів були вддані таким учням : Рибак Уляні (8-В клас , Рябошапці Вікторії 8-В клас), Бобак Вікторії (10-А клас), Литвиненко Володимиру ( 10 клас), Моргач Аліні (11-А клас).

У школі пройшов конкурс читців творів Шевченка. Охочих взяти участь у конкурсі було багато. Учні декламували поезію Т. Шевченка, готували інсценізації та презентації.
Святково прибраний зал та у вишиванках учасники конкурсу додали урочистості та схвильованості.
Журі у складі педагогів Тлустої О. П., Виздрик І. П., Овчаренко М. І. визначили переможців серед 5-8 класів та 9-11 класів.
Ось імена переможців:
Бойко Анастасія – 7в клас;
Гес Вікторія – 8а клас;
Наконечна Марта – 8в клас;
Лозинська Вікторія – 7б клас;
Кадук Олена – 7а клас;
Дадак Мирон – 5а клас;
Придка Галина – 5а клас;
Уляновська Анастасія – 9б клас;
Когут Юрій – 9б клас;
Кузьмич Владислав – 11а клас;
Валько Юлія – 9а клас;
Повар Христина – 9б клас.

В 2013-2014 навчальному році в школі створювались умови для реалізації творчих здібностей учнів.

Педагогічні працівники та адміністрація школи проводили моніторингові дослідження у навчальній та виховній роботі. Визначався рейтинг учнів по класах, по школі, рейтинг класів.

Основою роботи з обдарованими дітьми у нашій школі стало реальне знання їхніх

потенційних можливостей, прогнозування потреб і моделей розвитку особистості, створення

чіткої системи роботи з названою категорією учнів, здійснення пошуку, відбору, творчого

розвитку обдарованої, талановитої учнівської молоді в галузі науки, культури, мистецтва,

спорту, створено сприятливі умови для реалізації потенціальних можливостей дітей.

Проаналізувавши роботу з обдарованими учнями, можна зробити висновок, що робота з обдарованими дітьми проводилась у школі на достатньому рівні.

З метою забезпечення системного підходу до супроводження цілорічної особистісно – орієнтованої підготовки здібних і обдарованих учнів у 2014 - 2015 навчальному році, виходячи з вищенаведеного

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Вважати роботу з обдарованими дітьми у 2013 – 2014 навчальному році задовільною.

 

2.Винести подяку наступним вчителям за результативну роботу з обдарованими дітьми: вчителям української мови Тлустій О.П., Мороз Т.О., Волошин Н.М., Марціняк Н.Р., Пиріг Л. М., Борис З.С., вчителям математики та інформатики Горонній С.Я., Волошин З.М., Сташко В.В., вчителям англійської мови Самотеї Н.А., вчителя географії Нечай М.І., Завідії Н.Я., Кропельницькій О.В., вчителеві біології Тиховській Д.І., педагогу – організатору Овчаренко М.І., вчителям трудового навчання Шпінь Л.Я., Кучмі С.С., вчителеві образотворчого мистецтва Чепак Г.П., вчителям фізики Ларкіній Л.І., Дорожівському Ю.М., вчитеям музичного мистецтва Скробач Г.М., Мурській Л.М., вчителям фізичної культури Малішевському Ю.П., Фединяку І.Я.,

 

3.Заступнику директора з навчально – виховної роботи Михайлишин О.З.:

3.1.Постійно підвищувати фаховий рівень педагогів, що працюють з обдарованими учнями, шляхом проведення різноманітних семінарів, тренінгів.

3.2.Забезпечувати особистісно орієнтовану підготовку здібних і обдарованих учнів.

3.3.Для підвищення інтересу до вивчення предметів використовувати можливості позакласної роботи на основі індивідуальної, групової та масової роботи з учнями.

3.4.Залучати школярів до науково-дослідницької роботи в Малій Академії Наук.

3.5.Питання організації роботи з обдарованими та здібними дітьми, стан та досвід організації позакласної роботи систематично розглядати на засіданнях педагогічної або методичної ради, шкільних методичних об’єднаннях.

 

4.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор школи М.Ліскевич - Карпа

Категорія: Накази | Додав: (03.09.2014)
Переглядів: 5686