Головна » Статті » Накази

Про підсумки роботи з обдарованими дітьми в 2014 - 2015 навчальному році

Відділ освіти

Яворівської райдержадміністрації

Івано-Франківська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка

Яворівської районної ради Львівської області

Наказ

11.06.2015                                         №__

Про підсумки роботи з

обдарованими дітьми в 2014 - 2015 навчальному році

 

             Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.08.1998 р. №305, згідно плану роботи школи, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу, створення належних умов для виявлення та підтримки талановитої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та природних обдарувань у школі впродовж 2014-2015 н.р. була спланована та проведена значна робота та налагоджена система роботи з обдарованими учнями, що забезпечило участь найбільш обдарованої учнівської молоді у І-ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, у І етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, у конкурсах різноманітного спрямування як на шкільному, так і на районному та обласному рівнях.

             Шкільна програма роботи з обдарованими дітьми була спрямована на реалізацію програми «Обдарована молодь», державних стратегій та основних завдань, викладених у цій програмі, розв’язання проблем, пов’язаних з пошуком, навчанням, вихованням та розвитком обдарованої молоді, забезпечення її соціально-педагогічної підтримки, гарантованою державою.

             Педагогічний колектив школи докладав значних зусиль для забезпечення результативності навчально-виховного процесу, оволодіння учнями базовими, загально-навчальними вміннями і навичками, спрямованих на розвиток індивідуальних здібностей кожної дитини, створення умов для самореалізації. Як було зазначено, згідно з річним планом роботи школи на 2014-2015 навчальний рік, одним з пріоритетних завдань педагогічного колективу стало виявлення, навчання та розвиток обдарованих дітей. У рамках реалізації цього завдання були проведені такі заходи:

  1. Перегляд та поновлення шкільного банку обдарованих дітей;
  2. Створені портфоліо обдарованих дітей;
  3. Через позакласну роботу на основі індивідуальної, групової та масової роботи з учнями підвищувався інтерес до вивчення предметів.

   У школі проведено шкільний етап предметних олімпіад з базових дисциплін. На загальношкільній лінійці відбулося урочисте нагородження переможців І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Відповідно до наказу школи «Про підсумки проведення І туру Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2014-2015 навчальному році», переможців було нагороджено грамотами школи.

   З метою підготовки та участі переможців шкільних олімпіад в олімпіадах районного етапу у вересні – грудні 2014 року було складено графік підготовки учнів до олімпіад. Вчителі-предметники проводили підготовку учнів до олімпіад за складеним графіком. Це мало позитивні результати - призові місця у ІІ турі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін: Уляновська Анастасія,  10 клас -  з української мови та літератури посіла ІІІ місце (37 балів), вчитель Борис З.С., Бойко Роксолана, 8В клас - з біології посіла ІІ місце (25,92 бали), вчитель Ольшанська О.Р., Рябошапка Вікторія, 9В клас - з біології посіла ІІ місце (29,75), вчитель Михайлишин О.З., Уляновська Анастасія, 10 клас - з англійської мови посіла ІІ місце (48 балів), вчитель Самотея Н.А., Бойко Роксолана, 8В- клас з географії посіла ІІ місце (25,5  балів), вчитель Кропельницька О.В., Рябошапка Вікторія, 9В клас - з географіії посіла ІІІ місце (23 бали), вчитель Нечай М.І., Чепак Микола, 11 клас - з географії посів ІІ місце (31,5 балів), вчитель Нечай М.І.

   Учні школи були активними учасниками районних, обласних конкурсів. До Дня Довкілля фахівці Яворівського НПП готували вікторину «Пізнай світ природи». Цьогорічна вікторина присвячена червонокнижним видам рослинного та тваринного світу регіону Розточчя, в якій взяли участь шкільна молодь, вчителі, а також професійні екологи. Традиційною також є акція-змагання «Поїдемо поговорити з лісом», яка об’єднує юних знавців та любителів природи. Учасниками акції була учнівська команда 9 класів - «Явір»  (кер. Михайлишин О.З., Чепак Г.П.).  Команда підготувала змістовні привітання та плакати під девізом «Скільки років Землі – і мільярд і мільйон, а яка вона досі ще гарна» (Л.Костенко). Пройти перешкоди у вигляді природничих завдань було не так легко, адже потрібно було проявити знання із ботаніки, орнітології та мікології, а ще творчо описати дендропарк Яворівського НПП у конкурсі «Гуляй та спостерігай».  Команда «Явір» посіла І місце, за що нагороджена грамотою.

У ІІ етапі V Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської молоді імені  Тараса Шевченка ІІ місце посіла учениця 10 класу Уляновська Анастасія, вчитель української мови та літератури Борис З.С.

 Дипломом ІІІ ступеня відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації, нагороджені учні 11 класу Зінченко Оксана та Кульчицька Марія за участь у районному етапі новорічно-різдвяної виставки «Український сувенір».

Дипломом ІІ ступеня відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації, нагородженні учні 11 класу Чіх Роксолана, Ройко Вікторія за участь у конкурсі «Писанковий розмай».

Дипломом ІІ ступеня відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації, нагороджена учениця 6В класу Гогоша Тетяна за участь районному фестивалі-конкурсі «І слово, і пісня, матусю, тобі!» у другій віковій категорії номінація «Соло», учитель музичного мистецтва Скробач Г.М.

Грамотою комунального закладу Львівської обласної ради «Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» нагороджена учениця 6В класу Гогоша Тетяна, вихованка гуртка «Екологічне краєзнавство» при Яворівському НПП, за активну участь у краєзнавчій конференції «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».

Грамотами за ІІ місце у обласному поетичному конкурсі «Природа Розточчя», присвяченому проблемам збереження довкілля, який проводиться Природним заповідником «Розточчя» нагороджена учениця 8Б класу Анна Шипка, учениця 7Б класу Зіянчуріна Вікторія, вчитель Пиріг Л.М., за ІІІ місце нагороджена учениця 8В класу Юлія Ясниська, вчитель Волошин Н.М.

16 травня 2015 року на кафедрі неорганічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка відбувся ІІ етап міжнародного конкурсу «Кристали: отримання, структура, властивості». Цьогоріч у конкурсі взяли участь: Голиборода Сергій (10 клас), Бойко Роксолана (8В клас), вчитель Окулова О.В. За результатами оцінювання журі  Голиборода Сергій став переможцем І заочного туру та представляв стендові доповіді у ІІ турі серед 12 найкращих учасників - учнів з інших областей та міста Києва, за що був нагороджений грамотою за ІІІ місце за роботу «Вирощування монокристалів подвійних сульфатів складу R2Me(SO4)2*6H2O (солей Туттона)» Львівського національного університету імені Івана Франка та дипломом департаменту освіти і науки Львівської обласної держадміністрації.

         З  метою поглиблення в учнів знань про творчу спадщину Т.Г.Шевченка та М.Ю.Лермонтова в контексті української та світової культури, формування навичок літературної, дослідницької та творчої роботи учнів, підвищення ефективності роботи вчителів світової літератури та популяризації кращих прикладів застосування інноваційних технологій та методів навчання з використанням ІКТ в навчальному процесі загальноосвітніх навчальних закладів, учні школи брали участь у районно-методичному вернісажі – конкурсі «Вони були окрасою своєї епохи, присвяченого 200-річчю з дня народження Т.Шевченка та М.Лермонтова. Слід відзначити ученицю 10 класу Савку Вікторію, яка нагороджена диплом методичного кабінету відділу освіти  Яворівської районної державної адміністрації лауреатів районного методичного вернісажу-конкурсу «Вони були окрасою своєї епохи», присвяченого 200-річчю з дня народження Т.Шевченка та М.Лермонтова в номінації дослідницькі проекти, вчитель світової літератури Параняк Н.І.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України 07.05.2012 №552 «Про затвердження Положення про Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 травня 2012р. за №819/21131, з метою наукової популяризації та пропедевтики математичних знань серед учнів, аналізу та запровадження сучасних інноваційних освітніх технологій навчання в Україні, популяризації математичних знань та ідей, підтримки та розвитку інтелектуальних здібностей учнів; стимулювання мотивації учнів до вивчення предметів природничо-математичного циклу; активізації творчої діяльності вчителів, учні школи прийняли активну участь в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру». Міжнародний математичний конкурс “Кенгуру” проводиться в Україні Львівським фізико-математичним ліцеєм-інтернатом при Львівському національному університеті імені Івана Франка. Учасниками Конкурсу були учні 5-11 класів. Конкурс проводився у два етапи: осінній (листопад - грудень) та весняний (березень). Координатор конкурсу, вчитель математики Буковинська Н.М.. Відповідно до результатів Конкурсу, сертифікат Міністерства освіти і науки України, міжнародної асоціації «KANGDUROU SANS FRONTIERES», Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка отримала Кавас Вікторія (6-Б клас) з добрим результатом, і відмінним результатом учні Лагно Костянтин (5А), Савка Олена (7А).

Відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з інформатики
та комп’ютерної вправності “Бобер” в Україні, з метою популяризації і поглиблення знань з інформатики серед учнів 2 – 11 класів, аналізу та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні, підвищення комп’ютерної грамотності дітей,
ознайомлення і зацікавлення сучасними інформаційними технологіями, комп’ютерною технікою та літературою, активізації творчої діяльності вчителів. Результати наступні: Боровець Андрій (5В клас), Глова А., Гес Вікторія (9А клас) нагороджені сертифікатами і показали добрий результат, вчитель Волоштн З.М..

   Відповідно до Положення про Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», затверджену наказом МОН молодь спорту України 12.10.2012 №1101, з метою формування в учнів школи цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології, географії, зацікавленості природними явищами учні школи Валько Юлія, Голиборода Сергій (10 клас), вчитель Окулова О.В., нагороджені дипломами ІІІ ступеня (відмінний результат).

   Учні школи  прийняли уучасть у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня 2015». З них двоє учнів 7-го класу: Боянівська Христина (7А), Свищ Соломія (7А) показали відмінний результат. Тринадцять учнів нашої школи показали добрий результат у знанні фізики.

   Слід зазначити спортивні досягнення учнів школи за даний період, а саме: команда школи (дівчата) по баскетболу зайняла друге місце у районних змаганнях, вчитель Малішевський Ю.П., ІІ місце у районних змаганнях з настільного тенісу, вчитель Фединяк І.Я. У районних змаганнях з легкої атлетики (штовхання кулі) учениця 11 класу Груба Соломія посіла перше місце, Кузьмяк Станіслав - третє місце, у метанні м’яча Сабат Вікторія (10 клас) посіла друге місце, вчитель Пучак М.І.

   Проаналізувавши роботу з обдарованими учнями, можна зробити висновок, що робота з обдарованими дітьми проводилась у школі задовільно.

   З метою забезпечення системного підходу до супроводження цілорічної особистісно – орієнтованої підготовки здібних і обдарованих учнів у 2015 - 2016 навчальному році, виходячи з вищенаведеного 

НАКАЗУЮ:

1.Вважати роботу з обдарованими дітьми у 2014 – 2015 навчальному році задовільною.

2.Винести подяку наступним вчителям за результативну роботу з обдарованими дітьми: вчителям української мови Тлустій О.П., Волошин Н.М., Пиріг Л. М., Борис З.С., вчителям математики та інформатики Буковинській Н.М., Волошин З.М., вчителю англійської мови Самотеї Н.А., вчителям географії Нечай М.І., Завідії Н.Я., Кропельницькій О.В., вчителеві біології Михайлишин О.З., Ольшанській О.Р.., педагогу – організатору Овчаренко М.І., вчителям трудового навчання Шпінь Л.Я., вчителеві образотворчого мистецтва Чепак Г.П., вчителю фізики Ларкіній Л.І., вчителям музичного мистецтва Скробач Г.М., Мурській Л.М., вчителям фізичної культури Пучаку М.І., Малішевському Ю.П., Фединяку І.Я., вчителеві хімії Окуловій О.В.

1 вересня 2015-го року на урочистій загальношкільній лінійці

3.Заступнику директора з навчально – виховної роботи Михайлишин О.З.:

3.1.Постійно підвищувати фаховий рівень педагогів, що працюють з обдарованими учнями, шляхом проведення різноманітних семінарів, тренінгів.

3.2.Забезпечувати особистісно- орієнтовану підготовку здібних і обдарованих учнів.

3.3.Для підвищення інтересу до вивчення предметів використовувати можливості позакласної роботи на основі індивідуальної, групової та масової роботи з учнями.

3.4.Залучати школярів до науково-дослідницької роботи в Малій Академії Наук.

3.5.Питання організації роботи з обдарованими та здібними дітьми, стан та досвід організації позакласної роботи систематично розглядати на засіданнях педагогічної або методичної ради, шкільних методичних об’єднаннях.

 

4.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

                                                                 Директор школи                         М.Ліскевич - Карпа     

 

 

       З наказом ознайомлено:

 

                               О.Михайлишин         

Категорія: Накази | Додав: (13.07.2015)
Переглядів: 2180