Головна » Статті » Накази

Про підсумки роботи з обдарованими дітьми  за І семестр 2017 - 2018 н. р.

Наказ

 

 

02.01.2018                                                                                                            №01-05/

 

Про підсумки роботи з

обдарованими дітьми

 за І семестр 2017 - 2018 н. р.

 

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.08.1998 р. №305, згідно плану роботи школи, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу, створення належних умов для виявлення та підтримки талановитої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та природних обдарувань у школі була спланована та проведена значна робота та налагоджена система роботи з обдарованими учнями, що забезпечило участь найбільш обдарованої учнівської молоді у І-ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, у І етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, у конкурсах різноманітного спрямування як на шкільному, так і на районному та обласному рівнях.

Шкільна програма роботи з обдарованими дітьми була спрямована на реалізацію програми «Обдарована молодь», державних стратегій та основних завдань, викладених у цій програмі, розв’язання проблем, пов’язаних з пошуком, навчанням, вихованням та розвитком обдарованої молоді, забезпечення її соціально-педагогічної підтримки, гарантованою державою.

Педагогічний колектив школи упродовж І семестру здійснював належну роботу  для забезпечення результативності навчально-виховного процесу,  оволодіння учнями базовими, загально-навчальними вміннями і навичками, які були спрямовані на розвиток індивідуальних здібностей кожної дитини та створення умов для самореалізації.

Інтелектуально розвинена дитина сьогодні повинна мати не тільки високий коефіцієнт розумового розвитку. Ці якості не можуть гарантувати успіх в особистому та професійному житті. Останнім часом неабиякого значення набувають інші здібності: комунікативні навички, соціальна адаптованість, особистісні компетенції. В опорному закладі «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка Яворівської РДА, Львівської області»  продовжив свою роботу інтелектуальний клуб «Ерудит», який дає можливості застосовувати здобуті знання в нестандартній ситуації. Саме участь в організації й проведенні ігор дає учням шанс виявити вміння планувати особисту діяльність і діяльність інших, розвивати навички спілкування, лідерські здібності. Роботу клубу курують вчителі: Дацко Оксана Степанівна (вчитель історії), Волошин Наталія Миколаївна (вчитель української мови і літератури), Буковинська Наталія Михайлівна (вчитель математики, керівник творчої групи), Кокоцька Марія Миколаївна (вчитель математики) та Ольшанська Оксана Романівна (вчитель біології).

За тематичною спрямованістю клуб «Ерудит» можна віднести до світоглядного клубу і частково культурологічного. Одним із завдань інтелектуального клубу є забезпечення практичної спрямованості змісту освіти, саморозвиток і самовизначення здібних та інтелектуально обдарованих дітей. Метою є виявлення та розвиток обдарованих дітей;розширення світогляду та академічних знань учнів; формування лідерських здібностей. Вчителі, учасники творчої групи, разом із своїми вихованцями ставили акцент на формуванні культури мовлення та поведінки, художньо-етичних смаків. Протягом півріччя учні активно брали участь у засіданнях клубу, розробляли завдання для першого етапу учнівських олімпіад з базових дисциплін; були ознайомлені з метою та завданням проекту «Література рідного краю» (вчитель Ліскевич-Карпа М.Р.). В жовтні учасники клубу відвідали виставку художника Б.Сойки в м. Новояворівську. Після екскурсії деякі учні виявили бажання ближче познайомитися з художником Б.Сойкою, нашим односельчанином. Тому була організована зустріч з митцем, який розповів про себе, своюроботу, показав майстерню, познайомив з творчістю художників м. Львова.

            З метою вивчення літератури рідного краю та започаткування роботи над проектом «Література рідного краю», учасниками клубу під керівництвом  вчителів української мови та літератури Тлустої О.П. та Волошин Н.М. було організовано зустріч з М. Помірчою. Поетеса представила свою нову збірку «Білий лебідь». До роботи були залучені учасники екологічного гуртка (кер.Тиховська Д.І.). Так утворилася еколого-мистецька кав’ярня та відбулося засідання круглого столу «Природа і захист у римі». Слід відзначити найактивніших учасників творчої групи серед учнів: Горонна О., Синютевич О.,Гунька А., Літвінов М., Перун Ю., Дадак Т.

Після проведення І, ІІ етапів предметних олімпіад з базових дисциплін відбулося друге засідання клубу. Вчителі провели моніторингове відстеження рівня інтелектуальних досягнень учнів в олімпіадах.  Клуб поповнився новими учасниками.

На наступному засіданні у лютому планується ознайомити учнів з різними видами інтелектуальних ігор та їх правилами, здійснити вибір гри та підготовку сценарію.

У підлітковому віці діти найбільше схильні до об’єднань за інтересами, до діяльності, яка має більш нерегламентований характер. Тому  для дітей більше підійде робота у клубному об’єднанні. Відвідування клубу не може бути обов’язковим. Проте клуб має свій актив, навколо якого гуртуються ті, хто проводять у клубі стільки часу, скільки можуть.
Метою є виявлення та розвиток інтелектуальної обдарованості, розширення світогляду та академічних знань учнів, формування світоглядних цінностей, навичок самоосвіти; розвиток організаторської та лідерської обдарованості у старших підлітків та молоді; виховання морально-вольових якостей; організація альтернативних форм проведення змістовного дозвілля.

 Інтелектуальний клуб «Ерудит» має свою емблему, девіз та клубний гімн. Програма навчання у клубі розрахована на два роки і має циклічний характер. Клуб працює за напрямками: розвиток пізнавальної активності, як основи інтелектуального розвитку; інтелектуальні ігри;  інтелектуальна творчість.

Як було зазначено, згідно з річним план

ом роботи школи на 2017-2018 навчальний рік, одним з пріоритетних завдань педагогічного колективу стало виявлення, навчання та розвиток обдарованих дітей. У рамках реалізації цього завдання були проведені такі заходи: перегляд та поновлення шкільного банку обдарованих дітей; створені порт фоліо обдарованих дітей.

      Обдаровані учні школи традиційно є учасниками ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

В другому  етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін взяло участь 32 учнів, що становить 10,4% від загальної кількості учнів 6-11 класів. Аналіз робіт учасників ІІ етапу олімпіад свідчить, що більшість учнів має глибокі знання з основ наук, уміє правильно давати оцінку явищам і подіям, чітко й грамотно висловлювати свої думки.

 Слід відмітити окремих учнів, які досягнули найкращих результатів у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

Так, з української мови та літератури стали переможцями: Василишин Лілія (11А) -  ІІІ місце, вчитель Пиріг Л.М.;  з англійської мови стали переможцями: Лагно Констянтин  (8А) – ІІІ місце, вчитель Параняк Л.М..; Кавас Вікторія (9А) - ІІІ місце, вчитель Параняк Л.М..; Василишин Лілія (11А) -  ІІІ місце, вчитель Білоус О.М.; з хімії стали переможцями:   Василишин Лілія (11А)  – ІІІ місце, вчитель Окулова О.В.; з фізики став переможцями: Лагно Констянтин (8А) – ІІІ місце, вчитель Ларкіна Л.І.; Боянівський Владислав (7В) - ІІІ місце, вчитель Ларкіна Л.І.; Плесак Назарій (9А) - ІІІ місце, вчитель Ларкіна Л.І.

 

Протягом першого семестру 2017 – 2018 н.р. учні були активними учасниками шкільних, районних акцій, екологічних уроків, конкурсів.

Ми живемо в епоху величезного впливу науково-технічного прогресу практично на всі сфери людської діяльності. Ледве встигають появитись нові технології, як вони стають застарілими, і їх замінюють ще новіші. Тому, щоб бути конкурентоздатним у своїй галузі, кожний фахівець повинен досконало володіти сучасними інформаційними та комунікативними технологіями. Значення шкільного курсу інформатики, у якому учні вивчають основні принципи та ознайомлюються з сучасними напрямками розвитку цих технологій, з кожним роком зростає. Одним з важливих засобів зацікавлення учнів навчанням є проведення різного роду змагань.

Цьогоріч в Україні пройшов ювілейний десятий Всеукраїнський конкурс «Бобер», який відбувся 13 листопада. Шкільним координатором цього конкурсу була вчитель інформатики та математики Волошин Зоряна Михайлівна. Участь у цьому конкурсі взяли  учні 5-А, 6-А, 8-Б та 8-В класів, всього 14 учасників. Усі учні отримали Відмінний та Добрий результат.

                 Відмінний результат отримали учні: Трач Олена 5-А клас, Тузяк Діана 6-А клас, Федечко Софія 6-А клас, Рак Вадим 8-В клас, Пелешек Анастастасія - 8-Б клас. Добрий результат отримали учні: Кольба Вікторія 5-А клас, Малець Марта 5-А клас Татар Марія 5-А клас, Занько Юлія 5-А клас, Гануляк Дмитро 6-А клас, Бальцар Каміла 8-В клас, Бойко Дмитро 8-В клас, Баліцька Іванна 8-В клас, Свищ Ілона 8-В клас.

        За підсумками ІІ етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра У ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика переможцем стала Гнидик Леся учениця 5Б класу, яка посіла ІІІ місце,  вчитель Марціняк Н. Р.

Учні Гунька Софія (9А), Вишинський Данило (11Б) були учасниками ІІ етапу VІІІ Міжнародного мовно - літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2017 - 2018 навчального року.

У районному конкурсі творів – есе на тему: «Книжка, яку хочеться перечитувати» брала участь учениця 10 класу Савка Олена, яка  нагороджена дипломом ІІ ступеня,  (вчитель зарубіжної літератури  М. Ліскевич-Карпа).

У грудні місяці проходив  районний конкурс учнівських проектів з фізики в межах освітнього проекту «Фізика навколо нас» (серед учнів 9-их класів). За умовами конкурсу учнівські проекти були виконані за тематикою що відповідає програмовому матеріалу з фізики. Під час оцінювання робіт враховувались такі чинники, як актуальність та повнота розкриття теми, особиста точка зору на проблему та оригінальність. Учень 9А класу Плесак Назарій посів  ІІІ місце - проект «Магнітне поле - це життя», (вчитель  Ларкіна Л. І.).

16 жовтня 2017 р. на географічному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка відбувся обласний етап ХІІІ Всеукраїнського турніру юних географів. У турнірі взяли участь 11 команд. До складу команди Яворівського району увійшли учні опорного закладу «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Івана Франка» а саме: Дадак Мирон,  Дадак Тетяна, Луньо Марта, Гунька Софія,  керівник – Кропельницька Ольга Володимирівна, вчитель географії. Команда змогла показати хороший результат, посівши сьоме місце з одинадцяти.

У грудні місяці проходить традиційна акція Всеукраїнської екологічної ліги «Збережи ялинку». Мета акції – схилити громадян України відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев та показати шкідливі наслідки передноворічного вирубування хвойних дерев. Акція спрямована не тільки на попередження незаконної рубки сосен та ялин, а й на формування громадської думки про «ялинкову» проблему шляхом пропаганди заміни живих дерев на композиції з гілля. Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без знищення дерев. Набагато цікавіше прикрашати соснові чи ялинові гілки, виготовляти традиційні українські «ялинки» – дідухи з колосків, калини, створювати новорічні композиції, які можуть стати гарним подарунком для рідних і друзів та прикрасять домівку, шкільну аудиторію чи робочий кабінет. Дана акція проводилась за сприяння адміністрації заповідника «Розточчя». Діти разом із  вчителем географії Завідією Н.Я. та працівниками заповідника виготовили та прикрасили хвойні новорічні композиції, якими згодом прикрасили власні домівки замість зрубаних у лісі дерев.

15 грудня 2017 року в приміщенні комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» відбувся очний етап обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв при навчальних закладах «Край, в якому я живу». У заході взяли участь учні-екскурсоводи шести музеїв.

Кадук Олена, учениця-екскурсовод музею Івана Франка нашого опорного закладу «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Івана Франка  Яворівської РДА Львівської області», посіла ІІ місце (керівник музею – Завідія Наталія Ярославівна) за проведення екскурсії «Безсмертний син – безсмертного народу».

14 грудня 2017 р. учасники (учні 9А класу)  та керівники (Михайлишин О.З., Тиховська Д.І.) «Шкільного лісництва», яке створено на базі опорного закладу «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка Яворівської райдержадміністрації Львівської області» та Яворівського національного природного парку, взяли учать в обласному зльоті учнівських шкільних лісництв. Важливо відзначити, що на даний час учасники «Шкільного лісництва» опорного закладу «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка Яворівської райдержадміністрації Львівської області» беруть активну участь в екомарафоні «Подаруй життя ялинці», який організував та проводить Яворівський НПП, поширюють тематичні інформаційні листівки, відвідують екобесіди, майстер-класи, тощо.

Шкільне лісництво, як добровільне об’єднання шкільної молоді, створене з метою здобуття учнями теоретичних і практичних знань з основ лісівництва, дослідницької роботи, екологічного виховання та організації змістовного дозвілля на базі лісництв лісогосподарських підприємств селища Івано-Франкове.

           Важливе місце в навчально-виховному процесі займає спортивно-масова робота. Так в районних змаганнях з футболу (6 клас) серед загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів команда посіла перше місце, вчитель Фединяк І.Я., .. У змаганнях на першість Яворівського району з легкої атлетики серед шкіл І-ІІІ ступенів команда юнаків посіла восьме місце,  команда дівчат третє місце, серед одинадцяти команд шкіл району, вчитель Пучак М.І.. У змагання бігу на дистанції 400 м. Городна Юлія (11А) посіла І місце, Городна Олена (8А) ІІІ місце, на дистанції 800 м. Городна Олена (8А) І місце, вчитель Пучак М.І.. У змаганнях турестичного зльоту серед загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів команда посіла сьоме  місце, з звиду змагань туристична техніка 20 місце, вчитель Малішевський Ю.П..

            24 грудня 2017 року в СК «Галичина» пройшов відкритий Кубок України з кіокушинкай карате у розділі «Куміте» з нагоди 25-річчя Львівської обласної федерації (ЛОФКК). Учні нашого опорного закладу є активними учасниками секції кіокушинкай карате від ЛОФКК.

В І семестрі 2017-2018 навчального року в опорному закладі створювались умови для реалізації творчих здібностей учнів. Педагогічні працівники та адміністрація школи проводили моніторингові дослідження у навчальній та виховній роботі. Визначався рейтинг учнів по класах, по школі, рейтинг класів.

Основою роботи з обдарованими дітьми стало реальне знання їхніх потенційних можливостей, прогнозування потреб і моделей розвитку особистості, створення чіткої системи роботи з названою категорією учнів, здійснення пошуку, відбору, творчого розвитку обдарованої, талановитої учнівської молоді в галузі науки, культури, мистецтва, спорту, створено сприятливі умови для реалізації потенціальних можливостей дітей.

            Враховуючи усе вищевказане, можна зробити висновок, що в опорному закладі склалась належна система роботи з обдарованими та здібними учнями. Відстежується позитивна динаміка результативності роботи педагогічного колективу у цьому напрямку.

         Враховуючи, що робота з обдарованими учнями є пріоритетним напрямком,  слід звернути увагу на проблеми, що потребують вирішення. А саме на:

- необхідність покращення системи роботи з підвищення рівня досягнень обдарованих учнів з історії, математики, основ християнської етики, трудового навчання;

- незначний відсоток учнів, які беруть участь у Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді;

- відсутність учасників та переможців олімпіад та конкурсів-захистів, турнірів обласного, Всеукраїнського рівнів.

З метою забезпечення системного підходу до супроводження цілорічної особистісно – орієнтованої підготовки здібних і обдарованих учнів у 2017 - 2018 навчальному році, виходячи з вищенаведеного,

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Вважати роботу з обдарованими дітьми у І семестрі 2017-2018 навчального року задовільною.

 

2. Вчителям - предметникам

2.1. Продовжити роботу з метою виявлення та розвитку творчого потенціалу та здібностей обдарованих учнів опорного закладу.

Постійно

2.2. Залучати учнів до участі  Інтернет - олімпіадах.

Постійно

2.4. Систематично оновлювати банк даних здібних, обдарованих учнів школи.

 

3. Керівникам методичних  комісій:

3.1. Проаналізувати організацію участі учнів у предметних олімпіадах, конкурсах, акціях, змаганнях та розглянути на чергових засіданнях МК.

ІІ семестр 2017 – 2018 н.р.

3.2. Розглянути на чергових засіданнях питання щодо вироблення системи роботи з підвищення рівня досягнень обдарованих учнів.

 

4.Винести подяку наступним вчителям за результативну роботу з обдарованими дітьми: вчителям української мови Марціняк Н.Р.,  Пиріг Л.М., англійської мови Параняк Л.М., Білоус О.М., хімії Окуловій О.В.,  фізики Ларкіній Л.І., географії Кропельницькій О.В., фізичної культури Пучаку М.І., зарубіжної літератури Ліскевич-Карпі М.Р.,  географії Кропельницькій О.В., інформатики Волошин З.М., фізичної культури Пучаку М.І., Фединяку І.Я., Малішевському Ю.П..

 

5.Заступнику директора з навчально – виховної роботи Михайлишин О.З.:

5.1.Постійно підвищувати фаховий рівень педагогів, що працюють з обдарованими учнями, шляхом залучення до участі в різноманітних семінарах, тренінгах тощо.

5.2.Для підвищення інтересу до вивчення предметів використовувати можливості позакласної роботи на основі індивідуальної, групової та масової роботи з учнями.

5.3.Залучати школярів до науково-дослідницької роботи в Малій Академії Наук.

5.4.Питання організації роботи з обдарованими та здібними дітьми, стан та досвід організації позакласної роботи систематично розглядати на засіданнях педагогічної або методичної ради, шкільних предметно-методичних комісіях.

5.5.Продовжити здійснення персонального моніторингу результативності діяльності вчителів школи  щодо роботи з обдарованими та здібними учнями.

5.6.Даний наказ довести до відома вчителів на виробничій нараді.

До 10.01.2018

 

6.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

                                            Директор опорного закладу                          М. Ліскевич – Карпа

 

З наказом ознайомлено:

 

                     Михайлишин О.З.

Категорія: Накази | Додав: (10.02.2018)
Переглядів: 1048