Головна » Статті » Накази

Про підсумки роботи з питань пожежної безпеки у школі в 2013 – 2014 навчальному році та завдання на 2014 – 2015 навчальний рік

Відділ освіти

Яворівської райдержадміністрації

 

Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені Івана Франка

смт Івано - Франкове

 

Наказ

16.06.2014 №__

 

Про підсумки роботи з питань пожежної

безпеки у школі в 2013 – 2014 навчальному році

та завдання на 2014 – 2015 навчальний рік

 

 

На виконання Закону України «Про пожежну безпеку» адміністрацією школи приділяється пильна увага організації та здійсненню роботи, спрямованої на запобігання виникненню пожеж та реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки, основними напрямками якої є:

- розроблення і реалізація комплексних заходів, спрямованих на поліпшення пожежної безпеки у ЗНЗ;

- удосконалення організаційно-методичного керівництва процесами підвищення рівня пожежної безпеки;

- здійснення контролю за станом пожежної безпеки у ЗНЗ;

- удосконалення нормативної бази з питань пожежної безпеки;

- розроблення та впровадження компенсаційних заходів щодо приведення протипожежного стану приміщень школи у відповідність до вимог нормативно-правових актів з пожежної безпеки тощо.

Аналіз річних звітів відповідальних за питання пожежної безпеки у школі засвідчив, що у 2013 – 2014 навчальному році протипожежні заходи у школі виконувалися на належному рівні.

Впродовж навчального року було видано організаційні та аналітичні накази стосовно питання пожежної безпеки у школі.

В рамках тижня основ здоров'я у школу завітали головний фахівець головного управління ДСНС у Львівській області відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю старший лейтенант служби цивільного захисту Ігор Федорович Курус та провідний інженер Яворівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області Конанець Іван Іванович для  проведення із учнями 5-8 класів виховного заходу на тему «Безпечна поведінка дитини в побуті».

Перед Пасхальними вихідними учням школи нагадали та наголосили про небезпеку для здоров'я використання піротехнічних речовин. ДСНС нагадує про заборону на:

- застосування тих побутових піротехнічних виробів, які можуть створити небезпеку травмування людей осколками, горючими елементами та їх рухомими частинами;
- здійснювати з піротехнічними виробами наступні дії: кидати, ударяти по ним будь-яким предметом, тягнути за гніт;
- переносити в кишенях, під одягом, зберігати без упаковки; залишати без нагляду, переробляти і розбирати;
- використовувати вироби 2-го і 3-го класу небезпеки особам молодше 18 років;
- використовувати вироби, які створюють ефекти на висоті або шумові ефекти, ближче ста метрів від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків для людей похилого віку та інших громадських споруд та житлових будинків;
- кидати наведені в дію вироби під ноги перехожих, з вікон і балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.

Ігор Федорович розповів, що від початку року у Львівській області уже сталося 736 пожеж. Діти переглянули відеоролик про небезпеку пожежі у житловій кімнаті , нагадали правила поведінки під час пожежі, правила виклику служби порятунку 101. Найдоступнішим засобом для боротьби із невеликою пожежею є первинні засоби пожежогасіння, зокрема вогнегасник. Саме тому Іван Іванович показав та навчав, як правильно скористуватися вогнегасником , учень 7-а класу Барандій Святослав, зумів з точністю відтворити усі дії застосування вогнегасника.

Рятувальники розповіли учням про різноманітні надзвичайні ситуації, причини їх виникнення та шляхи запобігання.  Під час бесіди наводили факти небезпечних ситуацій та на їх прикладі  пояснювали правила поведінки для збереження життя та здоров’я.

Даний захід висвітлено на сайті головного управління ДСНС у Львівській області

Відповідно до річного плану роботи у школі проходив Тиждень протипожежної безпеки.  Основна мета, яку ставили перед собою учителі:  нагадати дітям  правила протипожежної безпеки,  наголосити на життєвій необхідністі дотримуватися  цих правил у повсякденному житті,  розвивати усвідомлення   важких наслідків пожеж, які часто виникають з причин порушення протипожежних правил,  навчати правильно діяти і надавати першу медичну, само- та взаємодопомогу у випадку пожежі.

Протягом тижня  класні керівники провели виховні години « Вогонь друг, вогонь – ворог»,  бесіди з техніки протипожежної безпеки. За допомогою малюнків,  виготовлених учнями  7-мих та 8-мих класів, учні школи мали змогу вивчати протипожежні знаки (вчитель Завідія Н.Я.) та використати у вікторині «Правила протипожежні завчи назавжди» серед 6-тих класів, проведеній вчителем основ здоров'я Завідією Н.Я.

Найкраще знання правил протипожежної безпеки показали учні 6-А класу у вікторині « Чи знаєш ти протипожежні правила, залишившись дома наодинці?», проведеній вчителем Кропельницькою О.В.

На уроках основ здоров’я вчитель Нечай М.І. демонструвала правила поводження з вогнегасником.

Активно демонструвала свої знання та вміння  дружина юних пожежників. Під час уроків основ здоров'я учні переглядали відеоролики, пов’язані з причинами виникнення пожеж. Шкільна медсестра Бальцар С.М.  із старшокласниками провела бесіди щодо надання допомоги потерпілому від пожежі.

Переглянуто та оновлено шкільну протипожежну документацію.
Тиждень проходив під гаслом : «УНИКАТИ, ЗАПОБІГАТИ, ДІЯТИ! ПРИ ПОЖЕЖІ НЕ ПАНІКУЙ. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ШВИДШЕ НАГАДАЙ І ПРАВИЛЬНО ДІЙ!!!»

З метою підвищення ефективності роботи з питань пожежної безпеки

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Затвердити План основних організаційних заходів з питань пожежної безпеки у школі на 2014 – 2015 н.р., що додається.

 

2. Заступникам директора школи Михайлишин О.З., Онипко Л.А., Шаблінському І.М., Цушко Г.І.:

2.1. Установити відповідний протипожежний режим школи стосовно порядку проведення пожежонебезпечних робіт, відключення електрообладнання у разі пожежі, дії працівників у таких ситуаціях тощо.

До 01.09.2014

2.2. Забезпечити безумовне виконання приписів органів державного пожежного нагляду.

2.3. Вважати забезпечення пожежної безпеки у школі однією із основних складових своєї виробничої діяльності та пріоритетним завданням на 2014 – 2015 навчальний рік.

2.4. Надавати відділу освіти Яворівської РДА:

2.4.1. Повідомлення про всі випадки пожеж, які сталися у школі у встановленому порядку у визначені терміни.

2.4.2. Звіти про виконання вимог і заходів, передбачених цим наказом, за перше півріччя - до 10 січня 2014 року, за рік - до 16 червня 2015 року.

2.5. Організувати подальше виконання робіт із створення сучасної нормативної та інформаційної бази з пожежної безпеки в галузі.

2.6. Забезпечити, згідно з Планом, проведення перевірок стану пожежної безпеки у приміщеннях школи.

 

3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор школи М.Ліскевич – Карпа

 

З наказом ознайомлено:

 

О.Михайлишин

Л.Онипко

І.Шаблінський

Г.Цушко

 

 

Категорія: Накази | Додав: (03.09.2014)
Переглядів: 3886