Головна » Статті » Накази

Про підсумки виховної роботи за 2013-2014 навчальний рік

Відділ освіти

Яворівської районної державної адміністрації

Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Івана Франка

смт Івано-Франкове

Наказ

17.06.2014 №______

 

Про підсумки виховної роботи за 2013-2014 навчальний рік

 

В школі розроблено систему виховання учнівської молоді, мета якої – створення цілісної системи виховної роботи з класним і загальношкільним колективом учнів, у здійсненні індивідуального підходу до кожного школяра.

Виховна робота в школі протягом 2013/2014 н.р. була спрямована на реалізацію законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243.

З метою реалізації Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, створення організаційних і методичних умов, що забезпечують інтенсифікацію виховної діяльності, оновленню виховних технологій на основі вітчизняних традицій та сучасного світового досвіду, забезпеченню цілісності та різноманітності виховного процесу, гармонізації сімейного й суспільного виховання, плану роботи навчального закладу на 2013/2014 навчальний рік, з метою проведення корекційно-розвивальної роботи з дітьми, залучення кожного учня (вихованця) до участі в різних сферах діяльності на основі його нахилів та здібностей, організації змістовного позаурочного дозвілля в навчальному закладі протягом 2013/2014 навчального року виховна робота була спрямована на:

- духовний розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій, етики, культури, прав і обов’язків громадянина України, утвердження почуттів причетності до кращих надбань світової цивілізації;

- розвиток дитячо-юнацького туризму і краєзнавства;

- підтримку екскурсійної, туристсько-краєзнавчої та пошукової роботи, що проводиться профільними туристсько-краєзнавчими установами;

- ознайомлення та вивчення звичаїв, обрядів, традицій українського народу;

- формування в учнів навичок культури здоров’я, безпечної поведінки;

- підвищення рівня інформованості учнів (вихованців) з питань профілактики тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії, профілактики ВІЛ/ СНІДу;

- профілактику поширення ксенофобських і расистських проявів серед дітей і учнівської молоді; випадків фізичного і психічного насильства;

- попередження торгівлі людьми, всіх форм експлуатації, втягнення у злочинну діяльність;

- подолання злочинності та правопорушень серед неповнолітніх.

Виховна робота в школі має чіткий та цілеспрямований характер, що дає можливість

здійснювати плідну діяльність в наступних напрямках: громадянське виховання, робота з

обдарованими учнями, розвиток творчої особистості, соціальний захист дітей, формування

навичок здорового способу життя, робота з батьками, робота з дітьми девіантної поведінки,

робота з профілактики дитячого травматизму, робота з попередження правопорушень.

Протягом року питання виховної роботи розглядались на нарадах при директорі: про

аналіз організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей; про результати

працевлаштування випускників 9-11 класів; про проведення обліку дітей і підлітків

шкільного віку та дітей пільгових категорій; про результати проведення громадського огляду

умов утримання, виховання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального

захисту дітей пільгових категорій, про результати проведення запланованих місячників, про

стан відвідування учнями школи.; про результати рейдів “Урок”, «Канікули»; про виконання

Закону України “Про освіту”; про організацію харчування учнів; про виконання заходів

щодо запобігання дорожньо-транспортного травматизму учнів; про аналіз охоплення учнів

гуртковою роботою; про підсумки роботи школи щодо профілактики правопорушень серед

підлітків; про аналіз дитячого травматизму; про аналіз відвідування, рівня захворюваності

учнів та попередження росту простудних захворювань; про стан роботи з дітьми пільгових

категорій; про удосконалення профорієнтаційної роботи з учнями.

Аналіз стану виховної роботи за 2013 – 2014 н.р. показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний напрям та виховна проблема, над якою працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання.

В основу планування виховної роботи як класними керівниками, так і адміністрацією школи (заступником директора з навчально – виховної роботи Шаблінським І.М., педагогом – організатором Овчаренко М.І.) покладено духовний розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій, оволодіння народною мораллю, етикою, культурою, правами і обов’язками громадянина України.

Проводячи загальношкільні і класні заходи, учнів постійно заохочують до участі в організації і проведенні масових і групових форм роботи: бесід, ранків, уроків Пам’яті історії рідного краю, ігор-мандрівок, вікторин, конкурсів, свят, екскурсій, прогулянок, широко використовується зібраний краєзнавчий матеріал. Класні керівники та класоводи велику увагу приділяють збереженню пам’яті роду, вивченню рідного краю. Продовжується збір матеріалів про пам’ятні і визначні місця нашого селища. Проводяться зустрічі із старожилами села, робляться записи їхніх спогадів.

З метою формування у дітей поваги до Конституції України впродовж навчального року проведено бесіди: «Конституція-основний закон» (10 кл.,кл. кер. М.Нечай), «Громадянином бути зобов’язаний» (5-в,кл.кер. Н.Завідія), «Що означає бути патріотом України?» (9-б., кл.кер. Борис З.С.), брейн-ринг «Діти та їхні права» (9-а, кл.кер. Н.Самотея).

Складено графік проведення годин спілкування, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час.

Класні куточки оформлені відповідно до існуючих вимог. Слід відзначити, що класними керівниками та керівниками початкових класів враховані зауваження адміністрації стосовно оформлення документації: ведення виховних планів, журналів відвідування сімей та ін. Так, проведені виховні заходи, родинні свята «Свято осені» (2-в,кл.кер. Н.Вельган), випускний вечір «Прощай, Букварику!» (4-б, кл.кер. Косач І.В.), акція «Ми проти СНІДу, ми за життя!» (1-11 класи, практичний психолог С.Ізб’янська), урочиста лінійка до дня УПА «Ми пам’ятаємо героїв» (педагог - організатор Овчаренко М.І.), урок-реквієм «Чорнобильська катастрофа» (кл.кер.Юзишин М.М..), родинне свято «Моя мама» до Дня матері (5-а кл., кл.кер.Тиховська Д.І.), театралізоване свято «В гостях у казки» (3-в кл., кл.кер. Яхницька М.П.)., розважальне шоу до Дня захисту дітей «Світить сонечко для всіх» (педагог - організатор Овчаренко М.І., кл.кер. Самотій О.Б.) та ін.

Серед найбільш вдалих заходів для старшокласників можна відзначити вечір до Дня вчителя, новорічний бал-маскарад, вечір до Дня Святого Валентина (кл.кер. Довбій М.І., вч. музики Скробач Г.М.).

Учні 8- х класів взяли участь в експедиції «Краса і біль України». Проведено конкурс

«Патріотичної пісні» для учнів 6-9 класів (жовтень-листопад 2013р., кл.кер.5-9 класів).

Одним із основних розділів є превентивне виховання. Превентивне виховання – це складова виховання учнівської молоді та система профілактичних дій педагогів, спрямованих на запобігання асоціальної поведінки підлітків.

І батьки, і учні детально ознайомилися з положенням Конвенції про права дитини, на батьківських зборах пройшло обговорення статей. Організовано зустрічі школярів із працівниками кримінальної міліції у справах неповнолітніх Кіцом Т.Я. та дільничним інспектором нашого селища Бабляком А.М. У ході зустрічі діти одержали цікаві, змістовні та повчальні відповіді на запитання, які їх хвилювали.

Робота з правового виховання проводиться у двох напрямках: просвітницькому та профілактичному. В просвітницькій роботі допомагають учні 11- х класів. Вони виступають перед учнями молодшого та середнього віку, роз’яснюючи дітям їхні права та обов’язки. Для учнів 5- х класів проведено диспут «Що таке закон» (вчителі історії Довбій М.І., Дацко О.С.) Доброю традицією стало проведення місячника «Закон і ми» та проведення правових брейн-рингів серед учнів 10-11- х класів (пед. - орг. Овчаренко М.І). Не залишаються поза увагою діти, які складають так звану групу ризику. З ними постійно працюють психолог та соціальний педагог, ці діти залучаються до роботи у гуртках. З підлітками постійно працює діюча Рада профілактики. На базі шкільної бібліотеки постійно влаштовуються виставки на правову тематику.

У напрямку родинно-сімейного виховання робота спрямована на пошук максимальної взаємодії між батьками та вчителями. На години спілкування запрошуються батьки, де вони розповідають про свою професію, власні захоплення. Готуючись до таких уроків, учні ретельно вивчають свій родовід. Доброю традицією стало проведення годин спілкування: «Традиції моєї сім’ї» (8-а, кл.кер. О.Білоус), «Шануймо батьків своїх» (8-б, кл.кер.Н.Волошин), «Тепло рідного дому» (7-б, кл.кер. З.Підляська), «Моральний клімат у сім’ї» (11-а, кл.кер. О.В.Окулова).

Екологічне виховання в школі проводиться під час уроків біології та в позакласній роботі. Проведено озеленення території школи та селища. Учні висловлюють своє ставлення до природи, до навколишнього середовища в творах-роздумах «Ялинка у нашому будинку, чи можна її замінити?», «Рослинний світ нашої планети».

Протягом навчального року класними керівниками, вчителями та педагогом-організатором проведена достатня виховна робота: ранки, лінійки, усні журнали, виставки малюнків, предметні тижні або дні з того чи іншого предмета. Усі ці заходи сприяють розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.

Проведено ряд заходів з військово-патріотичного виховання. Це – Уроки мужності, лінійки слави, участь у військово-спортивних змаганнях. Щорічно учні являються учасниками акцій: «Милосердя», «Пам’ять». «Сирітське деревце». За кожним класним колективом закріплено одиноких та людей похилого віку, які потребують допомоги. Кращими класними колективами в цій роботі визначено учнів 5-х – 7-х класів (кл.керівники Тиховська Д.І., Завідія Н.Я., Тлуста О.П., Кропельницька О.В., Юзишин М.М.).

У школі організовано і проводиться пошуково-краєзнавча робота. Створено пошуковий загін, який займається збором матеріалу по напрямках акції «Моя земля – земля моїх батьків» (вч.історії Довбій М.І.). Залучається учнівська молодь доглядати та впорядковувати визначні пам’ятники селища. Команда школи приймала участь у змаганнях учнівських команд інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». Команда «Едельвейс» є постійним учасником районних та зональних конкурсів КВК, брейн-рингів.

Максимально охоплені учні організованим дозвіллям у позаурочний та канікулярні час. Складено графік проведення вечорів відпочинку, враховуючи побажання дітей, гуртків за інтересами, яких за списком налічується шість. Найбільшою популярністю в учнів користуються гуртки: «Мистецтво живого слова» (кер.Станько Л.І..), «Музичне краєзнавство» (кер. Скробач Г.М.), «Виготовлення сувенірів» (кер. Шпінь Л.Я.).

З метою забезпечення ефективного впливу на підлітків, які виховуються у неблагополучних сім’ях та учнів, схильних до правопорушень, були залучені класні керівники, батьки, адміністрація, селищна рада. Класні керівники відвідують учнів вдома, проводять з ними бесіди, залучають їх до позакласної роботи, участі в роботі гуртків. Проводиться індивідуальна робота з учнями та їх батьками з питань профілактики правопорушень та виконання закону України «Про загальну середню освіту»; заслуховувалися звіти й інформації з цих питань на педрадах, засіданнях МО класних керівників. Проводяться засідання Ради школи, де розглядаються питання порушень правил поведінки та пропусків навчальних занять учнями школи без поважної причини. Слухаються пояснення як учнів, так і їхніх батьків про причини, що призвели до цього.

Велика увага приділяється морально-етичному вихованню. На годинах спілкування проводиться робота щодо ознайомлення учнів з родинною та батьківською педагогікою, вихованню поваги до батька, матері, бабусі, дідуся, свого роду. Майже кожен учень початкових класів за допомогою своїх батьків веде генеалогічне дерево своєї родини. Пошукові загони продовжують брати участь у рухові учнівської молоді за збереження й примноження традицій українського народу «Моя земля – земля моїх батьків», в районних акціях «Краса і біль України», «Сирітське деревце».

Чільне місце займає і художньо-естетичне виховання. Кожного року школа приймає участь у районних оглядах-конкурсах колективів художньої самодіяльності. За ініціативи самих учнів сплановано цікаві, різноманітні тематичні вечори, присвячені знаменним датам. На уроках образотворчого мистецтва виховуються естетичні ідеали, учні навчаються спостережливості, милуванню природою, рослинами, тваринами. Роботи, виконані учнями, демонструються на шкільних, районних та обласних конкурсах малюнків. Учні школи були лауреатами обласного та призерами районного огляду малюнків «Податки очима дітей», районного конкурсу, присвяченого річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, переможцями районного і обласного конкурсів «Акварельні барви осені», районного конкурсу «Соборність України» (вч.Чепак Г.П.). Проведено шкільний конкурс «Ілюстрації до творів Т.Г. Шевченка».

Однією з важливих ділянок у виховній робот є трудове виховання шкільної молоді. На уроках і в позаурочний час учителі школи зосереджують зусилля на вихованні у дітей умілого господаря, який володіє відповідними навиками та вміннями, професійною майстерністю на основі сучасних знань про ринкову економіку.

В процесі викладання загальноосвітніх предметів, трудового навчання, позакласної і позашкільної роботи забезпечується підвищення ефективності профорієнтаційної роботи шляхом проведення бесід, лекцій, екскурсій, вікторин, КВК.

На виконання цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації» в школі проводяться шкільні спартакіади з різних видів спорту: міні-футболу, шахів, шашок, настільного тенісу. Команда школи щорічно являється учасниками районної Спартакіади школярів, за підсумками якої входить в десятку кращих шкіл району (з окремих видів спорту: баскетболу (хлопці, дівчата), настільного тенісу, міні-футболу, «Козацькі забави», змагань з міні-футболу серед дівчат та хлопців, «Веселі старти» тощо). Вже стало традицією проведення турнірів з баскетболу, футболу між командами учнів та вчителів школи.

У школі створено банк даних на дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, неблагополучних сімей, багатодітних, малозабезпечених, дітей-інвалідів. Цей список постійно коригується. Учні вказаних категорій забезпечені пільговим харчуванням, влітку охоплені оздоровленням в пришкільному таборі відпочинку.

Немало уваги приділяється туристичній роботі. У навчальному році шкільна команда посіла 5-те місце в районних змаганнях з туризму.

З метою пропаганди здорового способу життя запроваджено профілактичні програми та акції «Антинаркоманія», «АнтиСНІД», «Життя без куріння», «Тверезість». Випускаються стіннівки, проводяться конкурси плакатів названої тематики. Класні керівники провели бесіди різної тематики: «Куріння та здоров’я дітей», «Нікотинова залежність», «Наркотики – спробувати чи ні?», «Звідки беруться наркомани?», «Наркотики і хвороби» (вч. осн.здоровя Завідія Н.Я., соц.пед.Гриньків Н.Р., прак. психолог Ізб’янська С.А.). Також проводиться профілактична робота з батьками та індивідуальні бесіди з учнями, схильних до девіантної поведінки. Щорічно проводяться медичні огляди дітей з залученням лікарів-спеціалістів. Підсумки медогляду заслуховуються на педагогічній раді. На жаль, з кожним роком спостерігається тенденція до погіршення стану здоров’я дітей: хворобливість, відхилення в роботі внутрішніх органів. Головна причина – зниження рухової активності. З метою профілактики дитячого травматизму, основним напрямком якого є формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів, проводяться години спілкування. Установлені єдині виховні години з єдиною тематикою з питань техніки безпеки з 1 по 11 клас. Створено загін ЮІДР, який виступає агітбригадою на районних змаганнях. Проводились конкурси малюнків: «Ситуація на дорогах», гра «В гостях у Світлофора». Розроблені пам’ятки для батьків «Безпека дорожнього руху по дорозі до школи і додому», «Умови дотримання правил ТБ дітьми вдома» (пед орг. Овчаренко М.І., вч. основ здоров’я Завідія Н.Я.), видаються накази по застереженню від нещасних випадків на канікулярні та святкові дні. У школі організовано чергування класів по школі.

Але не завжди черговий клас справлявся зі своїми обов’язками. А тому й траплялися випадки порушень Правил поведінки для учнів, мали місце окремі порушення дисципліни серед учнів (куріння, вживання ненормативної лексики), але серйозних правових порушень, здійснених учнями школи, не виявлено.

У 2013 – 2014 н.р. учні школи стали учасниками та призерами різноманітних конкурсів виховного спрямування, а саме:

 • районний туристичний зліт – 5- місце;

 • районний конкурс «Бабине літо – 2014» ( грамоти, призи - керівник Овчаренко М.І.)

 • районний конкурс «Сурми Звитяги» ( номінація «Вокал» - Гогоша Тетяна 5 б кл., Глова Настя – 8 а кл. 4 –те місце).

 • Районний конкурс «Різдвяні канікули» ( ансамбль сопілкарів – ІІІ місце)

 • Районний конкурс « І слово, і пісня, матусю, тобі!».( ансамбль дівчат 5-6 класи).

 • Всеукраїнський тематичний конкурс «Іду з дитинства до Тараса» (залучено 11 учнів 11 класу – вч. Тлуста О.П.).

 • Районний мовно-літературний конкурс ім.Тараса Шевченка ( І- місце Уляногвська Анастасія- 9-б кл. та ІІ – місце в обласному конкурсі).

 • Шевченківська районна вікторина «Шлях до Кобзаря»- районна бібліотека м.Яворова( участь брали 24 учні нашої школи).

 • Районний конкурс «І слово, і пісня, матусю, тобі!»( переможець Федик Марта –Марія – ІІІ – місце вч. Кульчицька О.Р.).

 • Районний конкурс « Розточчя моїми очима». Номінація - «Авторський вірш» - ІІ місце (уляновська Анастасія, вч. Борис З.С.).

 • Круглий стіл з координатором ОБСЄ з питань проеку «Зелений пакет для школяра».(Листопад, 2013р.).

 • Обласний етап Українського конкурсу винаходів і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку( учень 11 кл. Яценко Володимир).

 • Всеукраїнський конкурс до Дня птахів.( березень, 2014р.).

 • Обласний конкурс екологічних проектів «Дотик природи – 2014».( уч. Яценко Володимир).

 • Фотоконкурс «Рідна Яворівщина» ( учні школи).

 • Міжнародний День перелітних птахів (квітень, 2014- учні 10 класу).

 • Всеукраїнський конкурс «Відповідальність за створіння» - 11-й клас - Кузьмич Владислав.

 • Районний конкурс Сурми звитяги» - малюнки ( Сута Володя, Лозинька Роксолана- 6 –а кл.).

 • Районний конкурс «Різдвяні канікули» - витинанка (Бойко Настя – 7-в кл.).

 • Писанковий розпис до Дня Землі – (Бутка Оксана, Бойко Настя – 7 –в, Савка Олена 6-а клас).

 • Конкурс «Під покровом короля Данила»- (Бутка Оксана, Бойко Настя – 7 –в клас).

 • Районний конкурс «Великодній розмай» - (Зінченко Оксана, Груба Соломій – 10 клас- вч.Шпінь Л.Я.).

Підсумовуючи, слід зазначити, що всі вихованці школи протягом року були задіяні в навчально-виховному процесі, мали доручення, були залучені до роботи гуртків, спортивних секцій, мистецьких шкіл, факультативів.

Виходячи з вищенаведеного,

 

НАКАЗУЮ:

1.Вважати виховну роботу школи у 2013 – 2014 навчальному році задовільною.

 

2. Заступнику директора школи з навчально-виховної роботи Шаблінському І.М.:

2.1. Спланувати виховну роботу школи на 2014 – 2015 н.р. та проводити згідно Річного плану роботи школи.

До 25.08.2014

Впродовж 2014 – 2015 н.р.

2.2.При плануванні роботи на наступний навчальний рік розглянути питання про

участь класних керівників у районному конкурсі «Класний керівник».

2.3.Активізувати у 2014 – 2015 н.р. організацію краєзнавчо-пошукової роботи у школі.

2.4. Активізувати роботу з профілактики правопорушень, керуючись комплексною

«Програмою профілактики правопорушень у Львівській області на 2014-2015н.р.;

2.5. Провести моніторинг рівня вихованості учнів і видати наказ по школі.

І семестр 2014 – 2015 н.р.

 

3.Педагогу - організатору школи Овчаренко М.І.:

3.1.Активізувати роботу редакції шкільної газети „Шкільний меридіан ”.

Впродовж 2014 – 2015 н.р.

3.2. Сприяти залученню центрів учнівського самоврядування до шкільного життя.

Постійно

 

4.Класним керівникам 1-11 класів:

4.1. Посилити роботу по профілактиці нещасних випадків серед школярів.

Постійно

4.2. Посилити профілактичну роботу по недопущенню жорстокості та насильства

серед неповнолітніх та у сім’ї.

Постійно

 

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально- виховної роботи Шаблінського І.М.

 

6.Даний наказ довести до відома вчителів школи на нараді при заступнику директора.

До 28.08.2014

Шаблінський І.М., заступник з навчально – виховної роботи

 

Директор школи М.Ліскевич-Карпа

З наказом ознайомлено:

І.Шаблінський

М.Овчаренко

М.Юзишин

Т.Мороз

Г.Чепак

О.Білоус

 

Категорія: Накази | Додав: (03.09.2014)
Переглядів: 8313