Головна » Статті » Накази

Про стан роботи з попередження правопорушень, злочинності та запобігання дитячої бездоглядності у І семестрі 2015/2016 навчальному році

Відділ освіти
Яворівської районної державної адміністрації

Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка
Яворівської районної ради Львівської області

Наказ

25.12.2015                                                                                                                            №01-05/

  Про стан роботи з попередження правопорушень,
злочинності та запобігання дитячої бездоглядності
у І семестрі 2015/2016 навчальному році

    Робота щодо попередження правопорушень та злочинності серед неповнолітніх в Івано-Франківській  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені І.Франка відбувається на підставі Указу Президента України від 28.01.2000 №113 «Про додаткові заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності»; Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності» (із змінами і доповненнями, внесеними Указом Президента України від 13.11.2001, №1071/2001); Наказами Міністерства освіти і науки України від 01.02.2010 №59 «Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми», від 29.10.2010 № 1023 «Щодо профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, захисту їх прав на освіту», від 30.12.2010 №1312 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп насильству» від 30.12.2010 № 1313 «Про виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2010 року  №2140».
Всі педагогічні працівники школи  ознайомлені з нормативними документами, що регулюють роботу з питання проведення профілактичної роботи щодо попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх.
   Питання профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх розглядаються на нарадах при директорові, засіданнях методичного об’єднання класних керівників, педагогічних нарадах, батьківських зборах.
З метою запобігання дитячої бездоглядності, злочинності, попередження скоєння насильства було проведено:
— обстеження житлово-побутових умов дітей відповідного соціального стану;
— профілактичні рейди «Урок»;
— профілактичні бесіди.
У навчальному закладі здійснювались організаційні заходи з профілактики злочинності, правопорушень та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, під постійним контролем знаходились питання:
— максимального охоплення навчанням учнів;
— контролю за відвідування учнями закладу освіти навчальних занять;
— виконання заходів, спланованих у річному плані закладу освіти  щодо попередження злочинності та запобігання дитячій бездоглядності.
В  плані роботи координаційної ради з профілактики правопорушень навчального закладу проаналізовано стан роботи з профілактики злочинів та правопорушень серед неповнолітніх, розроблені заходи, спрямовані на виконання законодавства з профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх. Заплановані заходи мають конкретне спрямування, визначеність термінів виконання.
Робота Ради профілактики правопорушень була направлена на те, щоб:
- формувати в учнів правові поняття, які б регулювали їхню поведінку;
- вироблення в них навичок і звичок правомірної поведінки;
- формувати в учнів активну позицію у правовій сфері, тобто нетерпимого відношення до правопорушень, прагнення взяти участь у боротьбі з цими негативними явищами;
- вироблення уміння протистояти негативним впливам;
- подолання у свідомості окремих учнів помилкових поглядів, які сформувались внаслідок неправильного виховання.
Шкільним психологом Ізб’янською С.А. проводиться робота із запобігання злочинності та правопорушень у навчальному закладі: тестування учнів з метою виявлення учнів девіантної поведінки, психологічні консультації для батьків і вчителів.
Класними керівниками постійно проводиться робота щодо виявлення неблагонадійних родин, де батьки не приділяють достатньої уваги вихованню дітей. Приймаються вчасні заходи реагування.
Завдяки систематичній виховній роботі, організацією індивідуальної роботи, наявністю і дієвості внутрішкільного контролю з боку адміністрації, організацією індивідуальної роботи з учнями і батьками, періодичністю і оперативним реагуванням на актуальні питання з профілактичної роботи,  наявністю планів роботи класних керівників, шкільного практичного психолога, кваліфікованої і своєчасної психолого-педагогічної діагностики учнів всіх категорій, залученню учнів до роботи шкільних гуртків, учнів, які здійснили правопорушення та злочини, в навчальному закладі немає.
Правове виховання в школі відбувається відповідно до  плану виховної роботи навчального закладу, організацією участі органів учнівського самоврядування у даній роботі, проведенню конкурсів, диспутів, організації участі у цих заходах працівників кримінальної служби у справах неповнолітніх, служби у справах дітей, наркологічної служби та інших установ і організацій, з якими укладені спільні плани по реалізації запланованих заходів.
Систематично в навчальному закладі проводиться тиждень правових знань, в класних куточках відведено місце для інформації щодо правового виховання учнів. Розгляд питань формування свідомої поведінки учнів та запобігання їх асоціальній поведінці регулярно відбувається на батьківських зборах.
Позитивна результативність роботи протягом навчального року з профілактики злочинності та правопорушень серед неповнолітніх забезпечується ретельно складеним планом роботи навчального закладу у відповідному напрямку, внутрішкільним контролем з боку адміністрації  працею всього педагогічного колективу.
   З метою удосконалення профілактичної роботи з учнями навчального закладу
НАКАЗУЮ:

1. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Шаблінському І.М.:
1.1. Протягом ІІ семестру 2015/2016 навчального року залучати до профілактичної роботи з учнями представників правоохоронних органів Яворівського  району, працівників соціальної служби Яворівської РДА.
1.2. Посилити контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, щотижня аналізувати стан відвідування, використовуючи дані загальношкільного обліку.
1.3. Контролювати відвідування гуртків учнями , схильними до правопорушень.

2.  Соціальному педагогу Гриньків Н.Р. протягом ІІ семестру 2015/2016 навчального року організувати соціально-педагогічну допомогу учням і сім'ям, які потребують особливої уваги.

3.  Психологу школи  Ізб’янській С.А. проводити психологічні тренінги з учнями , схильними до правопорушень.

4. Класним керівникам 1 – 11 класів проводити роботу з батьками із залученням  дітей до здорового способу життя, забезпечити зайнятість  у гуртках у ІІ семестрі 2015/2016 навчального року.  

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Шаблінського І.М.

Директор школи                                      М.Ліскевич-Карпа

З наказом ознайомлено:
          І.Шаблінський
          С.Ізб’янська
          Н.Гриньків

Категорія: Накази | Додав: (02.02.2016)
Переглядів: 3508