Головна » Статті » Накази

Про заходи з профілактики травматизму невиробничого характеру на 2014 рік

 

Відділ освіти

Яворівської районної державної адміністрації

 

Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ст. імені Івана Франка

смт Івано – Франкове

 

Наказ

 

06.05.2014 №_______

 

Про заходи з профілактики травматизму невиробничого характеру на 2014 рік та проведення тижня знань з основ безпеки життєдіяльності

 

На виконання пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року № 980–р «Про затвердження плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру», наказу департаменту освіти і науки Львівської обласної держадміністрації № 09 -08/721 від 17.03.2014, № 08-08/1151 від 28.04. 2014, наказу відділу освіти Яворівської РДА №02-02/134 від 06.05.2014

НАКАЗУЮ:

 

1. Заступнику директора з навчально – виховної роботи Сташко В.А. до 23 травня 2014 року:

1.1. Провести тематичні зустрічі з трудовим колективом на тему: «Заходи з профілактики травматизму невиробничого характеру».

1.2. Зробити аналіз стану і причин травматизму невиробничого характеру, виникнення факторів середовища життєдіяльності, небезпечних для життя і здоров’я, їх властивостей, джерел походження, а також розробити на підставі результатів аналізу і досліджень профілактичні заходи щодо запобігання виникненню нещасних випадків невиробничого характеру. Здійснити моніторинг стану травматизму невиробничого характеру, його причин та наслідків та провести відкриті уроки для школярів на тему: «Безпека – понад усе».

1.3. За участю відповідальних за охорону праці у школі посилити контроль за наявністю первинних засобів пожежегасіння, іншого пожежного обладнання, наочних інформаційних матеріалів, провести комплекс заходів з безпеки життєдіяльності з метою відпрацювання дій на випадок виникнення небезпечних ситуацій.

1.4 Забезпечити виконання заходів на реалізацію Указу Президента України „Про невідкладні заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху”, затверджених наказом головного управління від 27.12.2007 № 538 „Про організацію роботи з безпеки дорожнього руху. Продовжити проведення огляду роботи загону юних інспекторів руху і змагань “Безпечне колесо” серед юних велосипедистів, а також огляд роботи дружини пожежників.

1.5. Провести роз’яснювальну роботу з дітьми та їх батьками щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхів запобігання сонячних і теплових ударів, забезпечення необхідного для здоров’я дитини водного балансу. Організувати проведення в школі Дня знань з правил поведінки на воді та надання першої медичної долікарської допомоги потерпілому.

1.6. Організувати проведення класними керівниками, вихователями виховних годин , бесід, конкурсів, вікторин, інструктажів з дітьми та підлітками і їх облік у журналах інструктажів на тему безпечної життєдіяльності в школі з наступних питань:

- правила експлуатації побутових газо- та електроприладів;

- дотримання правил поведінки у транспорті, на автошляхах і залізниці;

- порядок дій при виникненні пожежі у квартирі, у лісі;

- правила поведінки на воді, поблизу водоймищ;

- порядок дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій;

- правила поведінки під час збирання грибів і лікарських рослин;

- правила поведінки під час грози, сильного вітру, шквалів, буревію;

- правила поведінки при зустрічі зі свійськими та дикими тваринами;

- правила поведінки під час подорожі до лісу;

- правила поведінки при виявлені розливу ртуті;

- правила поведінки при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами;

- правила поведінки при виявлені маловідомих предметів.

Під час проведення заходів акцентувати увагу на питання забезпечення належного виховання дітей і підлітків, на безпеку життєдіяльності, зокрема методах надання першої медичної допомоги при травмах, опіках, отруєннях, а також для формування в учасників навчально-виховного процесу прагнення до здорового та безпечного способу життя, негативного ставлення до бездумних вчинків, вживання алкоголю, наркотиків.

Матеріали та форма навчання повинні відповідати віковим групам дітей (дошкільний вік, 1-4 класи, 5-7 класи, 8-11 класи).

Для повного засвоєння матеріалу необхідно використовувати наочні посібники:схеми, плакати, макети, презентації, відеофільми тощо.

Приділити увагу практичним питанням навчання дітей правильному поводженню в різних життєвих ситуаціях. Під час бесід наводити конкретні приклади.

1.7. Для проведення спортивних занять та змагань забезпечити їх наочною агітацією з правилами безпеки та надання першої медичної допомоги і необхідним медичним обладнанням.

1.8. Привести утримання електроустановок у будівлях і спорудах об’єктів з постійним або тимчасовим перебуванням дітей відповідно до наказу Міненер-говугілля від 31.01.2011 № 36 „ Про затвердження нової редакції глави 1.7 „ Заземлення і захисні заходи від ураження електричним струмом” „Правил улаштування електроустановок”

1.9. Про виконання заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру та проведення тижня знань з основ безпеки життєдіяльності інформувати інженера з охорони праці відділу освіти (О.Фірчука, e-mail: slawich236@ukr.net) на оптичних носіях. Підтверджуючі матеріали, що відображатимуть проведення заходів, з коментарями до них подавати в електронному вигляді.

 

2. Заступнику директора з навчально – виховної роботи Шаблінському І.М.:

2.1.Протягом травня 2014 року здійснювати відповідно до покладених завдань контроль за додержанням вимог нормативно-правових актів щодо профілактики травматизму невиробничого характеру і контроль за виконанням державних та обласних програм, пов’язаних з безпекою життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу, зокрема державних програм з пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, безпеки на водних об’єктах, запобігання дитячому травматизму, а також відповідних обласних програм і заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру.

2.2. Протягом травня 2014 року провести загальношкільний конкурс дитячого малюнка «Безпека життєдіяльності очима дітей» з визначенням і відзначенням переможців.

2.3. До 29 травня 2014 року інформувати відділ освіти Яворівської РДА про проведення заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру у 2014 році в школі.

3. 28 травня 2014 року на педагогічній раді заслухати питання про роботу щодо профілактики невиробничого травматизму, поліпшення його рівня.

 

4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор школи М.Ліскевич – Карпа

З наказом ознайомлено:

 

В.Сташко

 

І.Шаблінський

Категорія: Накази | Додав: (08.05.2014)
Переглядів: 5431