Головна » Статті » Сторінка психолога

Імідж сучасного вчителя

Пам’ятка

Імідж сучасного вчителя

Психологічний аспект
1.Риси обличчя, фігура, зріст людини існують незалежно від її бажання, тому сприймайте себе такими, як ви є. Озирніться навколо – і ви зрозумієте, що красиве обличчя із злим чи гоноровитим виразом  виглядає негарно, а обличчя з вадами, але з посмішкою викликає симпатію. Якщо вас не зовсім влаштовує той фізичний образ, який ви бачите в люстерку, намагайтеся додати йому таких емоційних і духовних рис, щоб ваші недоліки не були помітними.
2.Зверніть увагу на свій голос. Грубі, пискляві репліки, різки, надривні ноти в розмові, немелодійний голос дратують оточення, свідчать про брак навичок культурної поведінки. Обов’язкова риса приємної людини – мелодійність, плавність голосу, його теплота та чарівність.
3.Краса людини передбачає: скромність, тактовність, ввічливість, щирість, повагу  оточення. Навпаки, невміння  стримувати негативні емоції , зверхність, нахабність, цинізм і розв’язність не поєднуються з поняттям  «приємна людина».
4.Посміхайтеся. Похмурий настрій чи погана поведінка не лише псують ваше (навіть красиве) обличчя але ж до того пригнічують інших. Люди завжди симпатизують тим, хто випромінює щиру радість і посмішку. Зважте на те, що гучний регіт, широко розкритий рот, закинута голова не мають нічого спільного з природною, щирою посмішкою. Не прикрашає  і бездумна посмішка, нікому не адресована.
5.Одягайтеся зі смаком. Кажуть, що « хороший смак перемагає моду». Колір, фасон, візерунок тканини – ці три чинники можуть бути вашими найкращими друзями або ворогами – залежно від того, як ви ними скористаєтеся. Завжди і в усьому зважайте на реальну можливість. Важко зберегти елегантність, крокуючи в ногу з модою, адже іноді ультрамодний одяг не пасує за віком, характером, фігурою, манерою поведінки. Кожен віковий період потребує своїх вирішень в одязі. Найголовніший принцип – слід виробити свій індивідуальний стиль в одязі, прикрасах , зачісці, декоративній косметиці, вибирати з моди лише те, що підходить саме вам. Та найважливіше – охайність і чистота в одязі.   
6.Зачіска – це своєрідна візитна картка кожної людини, бо так чи інакше підкреслює особливості її характеру і способу життя. Кожна людина має дібрати методом проб свій стиль зачіски, враховуючи напрями моди, контури обличчя, форму очей, брів, стиль одягу і манеру поведінки.
7.Стежте за жестами й мімікою. Психологи встановили, що взаємодії людей 60-80%інформації передається за рахунок рухів, жестів, міміки і лише 20- 40% -  за рахунок слів, інтонації голосу. Особливістю промовистості рухів, жестів, міміки є те, що їх вияв зумовлено імпульсами нашої підсвідомості. Підробити ці імпульси практично неможливо( це під силу лише видатними акторам), і тому мові рухів можна довіряти більше, ніж словам. Більшість жестів, мімічних гримас, рухів тіла є надбанням виховання і життєвого досвіду й умовлені рівнем культури особи.
Попрацюйте над своїм позитивним образом -   і він працюватиме на вас.
Категорія: Сторінка психолога | Додав: (27.11.2013)
Переглядів: 771